Spet pregrevanje

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Feb 2009 ob 08:05

Nina problem je telih 8000 strani je kao merjeno pri 5% pokritosti, torej ti mal bol pokrite strani napises in je takoj manj strani. 5% pri a4 je pa cirka 31,2 cm2 ;-) oziroma 6x5 crna kockica od oka
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 9. Feb 2009 ob 08:47

nene, šlo je zato, da smo kupili 4 nove tonerje (pač magenta, cyan, yellow in black), od tega mi je tiskalnik po ene 200 natisnjenih straneh začel jamrati, da je cyan prazen, čez dobrih 100 pa še, da je prazen magenta.

Tega se zavedam, da gre za približno oceno pri 5% pokritosti. Jaz sem za orientacijo vzela stare tonerje, s katerimi sem že predlani tiskala reklame, pa za slike in vse nepotrebne privat stvari + vse, kar sem potrebovala v službi in je že za vse štiri tiskalnik javljal, da bi jih bilo potrebno zamenjati, natisnila še okrog 200 reklam, predno sem tonerje zamenjala z novimi - tako da, z dvema tonerjema je bilo sigurno nekaj narobe... na žalost samo ne vem, kako naj to dokažem :(

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Cobane » 10. Feb 2009 ob 06:55

8.000-10.000 strani imajo črni tonerji v črnobelih tiskalnikih, kjer je toner precej velik in tudi težak (1-2 kg). Npr. od HP Laserjet-a 4000: http://www.quikshiptoner.com/catalog/im ... -toner.jpg

Tiskalniki, ki so barvni, imajo tonerje precej manjše in zatorej tudi manj strani! ;-)

Na šihtu imamo dva taka tiskalnika in ti garantiram, da novi tonerji (ne tisti priloženi, ki so napol polni) ne zdržijo več kot 500 strani!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Feb 2009 ob 10:01

Meni po dveh paketih po 500 listov ponavadi začnje blink blink rumena lučka za barve, printajo se pa bolj kot ne samo dokumenti in ne mislim samo črno-beli,
ob printanju slikic pa je bilo po 500 kopijah konc rumene in magente, cyan in blak sta pa bila še komaj :D
tako da zelo odvisno kaj printaš :D zdaj sem prešel iz navadnih kartuš na XXL in je stanje po res intenzivnem printanju 500kopij zadeva presenetljiva saj mam še malo več kot pol v vseh barvah :D

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 11. Feb 2009 ob 23:01

Okey, sem mal preveč rekla... gre za pribl 5 000 strani pri 5% pokritosti... govorim o teh tonerjih... teža... okrog kilograma, ko je poln ;)
8 000 strani je mišljenih za črn toner.

Po izkušnjah (teli, ki so bili za moje pojme prazni, so bili 3. kupljen komplet) z menjavo tonerjev smo imeli v službi približno za 1 leto, en komplet... Itak se je črne največ porabilo (je tudi največji toner), tako da so bili približno istočasno vsi prazni...

Tiskalo se je pa vedno, čez leto pač računi, knjige, kakšne fotke (za kakšno večjo kvaliteto z laserskim tiskalnikom tako ali tako ne moreš nič čarati) in vsako leto decembra tudi reklame...
In isto je bilo tudi lani... s tonerji, ki sem jih prej uporabljala celo leto (in sem že prejšnje leto tiskala reklame, tiste, kar jih pač ni zneslo s starimi) sem natisnila še okrog 300 reklam, predno je začel jamrati, da so tonerji prazni in še dobrih 150, ko je že jamral, da so prazni... potem sem jih počasi začela menjati, najprej črnega, potem rumenega, na koncu pa še cyan in magento - se pravi sta bila "ta prazna tonerja" zamenjana zadnja, tako da je bilo z njima natisnjenih manj strani. In menjava tonerjev je ponavadi prišla ravno nekje na sredini tiskanja reklam.

In nikakor ne morem preboleti (in pač vreči skozi okno 260eur), da sem z menjavo in natisom 300 strani čisto spraznila 2 tonerja, med tem ko sta pa druga dva pa še polna - sem kot test stehtala vse 3 prazne tonerje (črnega ne štejemo zraven, ker je večji), in tedva, ki sem ju "spraznila" - se je teža približno ujemala, potem pa seveda še enega novega in sem to težo primerjala z rumenim tonerjem - in tudi ti 2 teži sta se približno ujemali.

Jaz sem iz teh tonerjev celo znanost naredila ;)

in moj nasvet pri vsem skupaj... vsak toner ali vrednejšo kartušo najprej na tehtnico in če teža ni ok, takoj nazaj v trgovino in reklamirati stvar... Zgleda je to edini način :(

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Feb 2009 ob 10:45

jaz sem dobil tonerje pravkar ko jim piše gor rok uporabnosti, kupljeni 7.2.2009 datum uporabe do 27.11.2008, kartuša suha,
sem nesel nazaj in je bil prvi odgovor to je samo tak gor napisano. in sem mogel kar veliki kraval narediti da sem dobil nove kartuše, sedaj pa pridno gledam datume še na kartušah :D

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a tonimona » 12. Feb 2009 ob 14:34

Če bi bil datum 18.11.2007, bi bile večne. :hudicek:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 12. Feb 2009 ob 14:46

Hehe lolish, ta bo ja :D

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 16. Feb 2009 ob 11:17

Vidim, da se tema kar vrti - sicer malo off topic, pa nič zato.
Jaz še čakam na svoj nesojeni računalnik - na servisu ga imajo od torka. :grrpc: Tolažim se s tem, da bo sedaj pa menda res popravljen, če ga že toliko časa "šraufajo". :car:
Slika

Lp, ladyhawk

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 16. Feb 2009 ob 18:30

Al pa to pomeni, da ne vejo kaj bi si z njim počeli.

Po mojem blage veze nimajo kaj ne štima. :lol:

Sorry za pesimizem, vendar se mi zdi, da te moram pripravit na kakšno neprijetno presenečenje.

Če ga bodo popravli, pa toliko boljše.

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 17. Feb 2009 ob 13:57

Imaš prav, tudi jaz se vedno bolj nagibam k temu, da tiščijo glave skupaj in jim ni nič jasno. :jao: Saj so mi že v petek po telefonu rekli, da ga testirajo in preverjajo kaj vse je lahko narobe. Zdaj pa je že torek pa še ni ne duha ne sluha. :grrpc: Da ne omenim kako so doma otroci veseli :grr: - vsak dan bolj
Slika

Lp, ladyhawk

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 17. Feb 2009 ob 23:05

Po mojih izkušnjah je s to elektroniko nekako takole - ali dela od začetka tako kot mora, ali pa bodo skozi težave. Bom kar delila mnenje z Bismarckom. :cry:
Slika

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 18. Feb 2009 ob 11:29

Ravnokar dobila sms, da je računalnik popravljen :car: Zdaj lahko samo upam, da bo tokrat res delal in da ga ne bomo čez en teden spet nazaj vlačili. :grr:
A kdo ve kako pa je z garancijo - se mi sedaj avtomatično podaljša za vse tiste dele, ki so jih menjali :beri: Najbrž na podlagi teh servisnih nalogov?!

Javim čez kakšen dan, če vse obratuje kot mora.
Slika

Lp, ladyhawk

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 18. Feb 2009 ob 15:18

Odvisno, kakšne dele so ti zamenjali.

Da pojasnim....

Če so ti vstavili drugo matično ploščo, ni nujno da so jo posebej za tebe kupili novo. Se pravi, da je garancija že v teku, odkar so jo kupili.

Če te zanima garancija na komponente seveda.

Samo, če si kupila računalnik pri njih in ti bodo dali spet plombo gor (beri nalepko), bo veljala njihova garancija. (novo nalepko bi seveda morali dati, če je bla prej stara gori).

Odvisno tudi kak fer so do tebe. Lahko, da jim greš že počasi na živce (in še posebej če niso našli nič kar bi bilo narobe) in te bodo poskušali kje oguljofat in te onemogočit. Ker verjamem, da ni v njihovem interesu, da majo tebe in tvojo kišto na grbi, ker ne vejo kaj je narobe. :(

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 19. Feb 2009 ob 09:32

Ja, nalepka je nova gor, tako da velja garancija od datuma servisa naprej. Saj so tudi rekli, da nas imajo v evidenci in zato ne bo nobenih problemov glede uveljavljanja garancije.
Zamenjali pa so matično ploščo (že drugič), zdaj so vsaj dali drugo (namesto Gigabyte - Asus), zamenjali pa so še grafično in napajalnik. :plosk: Tako, včeraj smo ga usposobili - format in te zadeve in sedaj upamo na najboljše :car:
Slika

Lp, ladyhawk

Odgovori