Spet pregrevanje

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 22. Feb 2010 ob 21:35

Samo par stvari...

1. Če je bila tema na monitorju, ventilatorji (in verjtno kakšen pisk iz zvočnika na matični se je slišal) pa so še brneli, je po mojem izdihnila grafična kartica (in bog ne daj s sabo potegnila del matične, kar pa ni nujno).

Osebno, glede na to da to ni prenosnik, bi se odfural v najbižji Comshop (ali drugo računalniško trgovino) in kupil najcenejšo grafično kartico (nekje za do 30€) in z le to preizkusil, če je morda odpovedala samo grafična kartica. če bi bilo vse vredu, se lahko kasneje kupi močnejša (glede na to da se računalnik uporablja za igranje igric ;-) ), če pa še vedno računalnik ne dela, je velika verjetnost, da bo popravilo na servisu stalo več kot soliden nov računalnik. V tem primeru (če računalnik kljub novi poceni testni grafični še vedno nebi delal) bi pirporočal da se iz strega računalnika za vsak slučaj in rezervo shrani disk in morda napajnik, ter se nabavi novi računalnik.

2. Glede gretja procesorjev....

Pred prihodom procesorjemv generacije C2D, so se greli procesorji obeh frim, tako Intela kot AMDja, zelo podobno. Žal se danes AMDjevi procesorji grejejo občutno bolj, kot Intelovi. Verjetno je razlog v manj dodelani arhitekturi, lahko pa se motim. ;-)

Vsekakor nakup prenosnika z AMDjevim procesorjem odsvetujem, saj se bo le ta zaradi težjega odvajanja toplote iz prenosnikov, še bolj občutno grel.

3. Procesorji ne oddajajo zvoka. Glasni so kvečjemu ventilatorji (najbolj ponavadi od napajalnika in grafične kartice, od procesorja je bolj tih) in kakšen starejši model diska pri zapisovanju podatkov. Seveda pa so najglasnejša komponenta še vedno zvočniki ;-) :lol: .

Zelo bi me zanimalo (in nekatere ostale verjetno tudi) kaj bodo "pogruntali" na servisu, zato nas prosim obveščaj. :)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Feb 2010 ob 21:42

kupil najcenejšo grafično kartico (nekje za do 30€)
Zakaj bi si človek delal stroške, če je računalnik še v garanciji! Naj servis odkrije in odpravi napako!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a manic » 23. Feb 2010 ob 00:48

Sem čist pozabo dat še svojo analizo problema.
Če se ti ventilatorji vrtijo slike pa ni, pol je po vsej verjetnosti crnil procesor. Če je grafična hin pol računalnik zapiska 1x dolgo in 3x kratko. Če so rami hin, pol konstantno spušča kratke piske. Če je računalnik z nalepko, pol ga pelji na servis. Če si ga sam sestavo, pol odstrani cooler, vzami ven CPU in ga temeljito preglej. Če je na kakem robu črn, pol je ziher skurjen, če ne, pol pa ga nazaj not vtakni in pazljivo nazaj namesti cooler in spet bootaj compa. Včasih zna bit da se CPU mal zmrda in ne "leži" pravilno v socketu - nima dobrega stika. Sem že imel 2x takšen primer.

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 23. Feb 2010 ob 11:20

Računalnik včeraj odložen na servisu, zdaj pa naj tuhtajo (so rekli da bo najbrž trajalo okoli 10 dni). Saj ni problema, še dobro da ni edini comp v hiši pa se bo že potrpelo. Naj ga pa hudiča že enkrat spravijo v red.
Najbolj me jezi to, da očitno ne dajo noter dobrega hlajenja že na začetku, potem pa se samo zgovarjajo na prah in če imamo računalnik preveč zraven radiatorja :grr: .
Glede na to, da je eno leto nazaj bila menjana grafa, matična in napajalnik in kot je napisal manic, je nabrž procesor spustil dušo. Še kakšen hard disk pa bo že skoraj cel comp zamenjan. :grrpc:
Slika

Lp, ladyhawk

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Spet pregrevanje

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 2. Mar 2010 ob 10:24

Tako, včeraj sem prevzela računalnik na servisu. Naredili so sledeče: ponovno naložili BIOS in na novo namazali termalno pasto na procesor. Zaenkrat dela :plosk: Bomo videli koliko časa :hudicek: Ob prvem pregrevanju ga dobijo nazaj. Včeraj je bila temp. na procesorju le okoli 45-50 stopinj (tudi enournem igranju). Upam, da ni to samo na začetku - bodimo optimistični.
Upam tudi, da bo lahko ta tema zaključena.
Slika

Lp, ladyhawk

Odgovori