Quake Live open beta

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Zaklenjeno
CAREEM
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 18. Nov 2008 ob 17:28
T-2: Že imam

Quake Live open beta

Odgovor Napisal/-a CAREEM » 27. Feb 2009 ob 07:15

ID software je izdal OPEN BETA Quake Live! Novo updejtano verzijo Quake3:Arene. Open beta pomeni, da se lahko vsi registrirate in dol posnamete igro z http://www.quakelive.com, kajti pred tem si lahko igro posnel z interneta samo, ce si imel invite od prijatelja. Od 30. Decembra 2007 pa do 24.2.2008 je bila Quake Live closed beta. QL se igra prek WEB browserja (Mozilla in Internet Explorer), drugi browserji se nimajo podpore zaenkrat. Quake Live je imel prvi dan cakanja v vrsti nad 140.000 ljudi.

Quake Live ima v trening modu bota kateri te testira in doloci tvoj skill za skill ranking v QL. V ql je zelo pomembo kateri skill si bos izbral ker v tej igri je zelo veliko "Quakerjev", ki so zelo izkuseni. Igra vsebuje vse klasicne Quake mode (Duel, CA, CTF, TDM, FFA in Instagib). V QL tudi imas "friend search", tukaj si lahko dodas prijatelja ali pa dogovoris z prijateljem, da odigrata kaksno igro. Ce pa hoces slediti prijatelju kjer on igra pa enostavno kliknes na QL ikonico nad prijateljevim vzdevkom.

Za konec da se povem. Carmack direktor ID software pricakuje miljone ljudi da bo igralo QL in beta je zaenkrat zelo uspesna! Sicer pa, da se to povem. Sama igra sploh ni zahtevna, zahteve so zelo majhne ter placa na disku vzame priblizno 300mb ter seveda splaca se igrco povlect dol ker je "svezo meso"!

Linki: http://www.quakelive.com
http://www.esreality.com

phreakstep
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15. Jul 2009 ob 18:06
T-2: Že imam

Re: Quake Live open beta

Odgovor Napisal/-a phreakstep » 15. Jul 2009 ob 18:34

Carmack meni da bo Quake live igralo miljone ljudi vendar se moti na srečo.

Quake live je najbolj bedna predelava stare igre, ki sm kadarkoli videl.

Še hujše kot Cs 1.3/1.5 vs Cs 1.6

Stvari, ki so dobra v quake live:

-zvočni efekti
-grafika je izbolšana
-easy in zastojn za uporabit
-prijazna noobom

Stvari, ki so slabe v quake live:

-Railgun je v q3a bila ena izmed najbolših orožji tuki pa totalno smrdi premal damage nrdi pa še faking dragshot ne deluje pravilno tud, če zadaneš v njega gre rail mim njega učasih pa ga fališ in zadaneš zid zravn njega tkrt ga pa ubiješ wtf (pomislite da bi pri counter striku naredili da awp ubije z 2 shotoma in ne z enim).

-Rocket launcher smrdi 2 hita od rocketa pr q3a totalno posilta sovražnika tuki pa rabš pol ure kaj šele, če pobere mega health.

- Hit boxe so za en kurac še posebi če igraš z modelom k ma 100 + pinga, ki ga pa absolutno težko zadaneš s čimerkoli.

-Machine gun nima nobenga kickbacka enako rocket pr q3a ko si strelu z MG pa, če je nasprotnik mel rail si ga easy odrinu nazaj tuki pa lahko mirno stoji pa te z owna z močnejšim orožjem.

-Ni več krvi kakor v quake 3 arena.

-Bedn način testiranje skilla.

-Pobiranje orožji ti daje metke enako tako, da ni več pointa hodit po ammo boxe pr quake 3 če si 2x pobral rocket si mel 11 pri quake live 20.

-in moja najlubša stvar vs tisti skill, ki ste si ga prislužili pri quake 3 arena rail gun twitch shot, kick backs etc... so eliminirani.
Več se ne morete zanest na rocket pa rail gun učasih pa na machine gun to je isto kot da so mi odstranili roko.

-Armor te bolje ščiti vem, da bi to moralo biti pozitivno ampak ne.



In to mi gre najbolj kurac pri igrah. Da izvajalci delajo remake stare igre prijazno noobom.

Noobu se ni težko naučit ene igre ampak nekomu, ki geeka quake od 2002 in je vzljubil in se navadil na vse elemente, ki so pri quake 3 arena in se navadil na uporabo določenih orožij ampak pri quake live puff tega ni več.

Twitch (drag) shoti delujejo sam ne bojo bli regestrirani pa, ker je to namenjeno noobom več shotov bo treba narest.



Za tiste, ki igrate quake 3 arena in bote sporbali quake live tuki mate moj nasvet:

Igrajte samo z plasma in lightning gunom ostalo je useless.


GL&HF

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Quake Live open beta

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Jul 2009 ob 20:16

Ej, jaz sem svoje cajte igral Quake1 in QuakeWorld, pa sem pol nehal, ko se je pojavila n00bovska Quake3 Arena. Tko da se ni lih za sekirati! :blbl: :owned:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Quake Live open beta

Odgovor Napisal/-a manic » 15. Jul 2009 ob 23:31

Mi smo v srednji tud ves čas med programiranjem Quake2 nabijali, namest da bi programe pisali :mrgreen: :owned:

Zaklenjeno