Oprema, potrebna za vzpostavitev internetne povezave

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
indigosi
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 15:34
T-2: Še nimam

Oprema, potrebna za vzpostavitev internetne povezave

Odgovor Napisal/-a indigosi » 13. Mar 2009 ob 15:40

Pozdravljeni,

z optiko se do sedaj se nikoli nisem ukvarjal, le slisal sem o njej in od blizu videl opticni kabel. :) Zadeva je sledeca: potreboval bi vaso pomoc oz. svetovanje, kaj vse bi na firmi potrebovali, da bi lahko dva prostora povezali z opticnim kablom. Naj razlozim situacijo:

Iz pisarn bi speljali radi opticni kabel do skladiscnih prostorov, saj trenutna brezzicna povezava povzroca same preglavice in je tudi precej odvisna od atmosferskih pogojev, zato smo se odlocili, da prostore med seboj povezemo the old fashion way: zicko. :) Predvsem me muci to, kaj vse bi dejansko potrebovali glede opreme. Moja zelja je sledeca

Pisarne -> ethernet kabel -> verjetno nek pretvornik -> opticni kabel -> se en pretvornik -> ethernet kabel -> periferija (racunalniki, switch ipd.).

Izvajalca za polaganje opticnega kabla ze imamo in so me vprasali, koliko nitk opticnega kabla bi potrebovali. Tukaj sem seveda bil tiho, saj nisem vedel, kaj naj odgovorim. V bistvu bi potrebovali samo pretok kot ce bi bil navaden ethernet kabel (internet, lan ipd.). Tisti stric mi je rekel, da bi potrebovali verjetno 4. Kaj pa pretvorniki? Mislim, da je zgornja prikazana shema mozna ali pac? Prosil bi vas za pomoc in informacije, v kolikor pa sem podal pomanjkljive podatke, me opozorite. :) Hvala vam!

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Oprema, potrebna za vzpostavitev internetne povezave

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 13. Mar 2009 ob 18:10

Odvisno kakšne switche imaš...če jih že imaš nabaviš media converter. Če jih še nimaš nabavi switche ki imajo optiko že notri. Najbrž gre za krajšo razdaljo (do 500m?), torej te zanima multimode (to je pomembno!). Ostalo naj ti naredijo izvajalci...za vsako povezavo potrebuješ 2 vlakni. Za en link sta torej 2 vlakni dovolj...
Slika Optika od 30.5.2008

poiuztrewq

Re: Oprema, potrebna za vzpostavitev internetne povezave

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 14. Mar 2009 ob 19:51

Na koliko metrov boš to vlekel, da ne pride v poštev Cat6 STP kabel?

indigosi
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 15:34
T-2: Še nimam

Re: Oprema, potrebna za vzpostavitev internetne povezave

Odgovor Napisal/-a indigosi » 17. Mar 2009 ob 15:14

Dpavli, razdalja nanese kaksnih 700 m, saj kabel ne bo sel ravno, ampak po ovinkih. Gulikoza, kaj pa v bistvu pomeni multimode? Hvala za odgovore.

Lep pozdrav.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Oprema, potrebna za vzpostavitev internetne povezave

Odgovor Napisal/-a Mark » 17. Mar 2009 ob 18:34

En zanimiv link.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Oprema, potrebna za vzpostavitev internetne povezave

Odgovor Napisal/-a Malkec » 17. Mar 2009 ob 22:54

Iz pisarn do skladišča je 700m? :shock: Potem pa res pride v poštev le optika :nevem:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Oprema, potrebna za vzpostavitev internetne povezave

Odgovor Napisal/-a Krypto » 18. Mar 2009 ob 11:50

Kaj pa extra priključek za skladišče?

Odgovori