Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Maj 2009 ob 16:11

Sosedu je T-2 napeljal optiko. Ima pa še stacionarni telefon od Telekom Slovenije. Danes ob 12:00 lepo še spim in slišim 2 kombija, ki se pripeljeta pred našo hišo. Se zbudim in gledam kombija in vidim, da piše GVO. Jih vprašam kaj je narobe. In rečejo sosedu so podgane telefonski kabel pojedle in da bi radi provizorični kabel vlekli od naše telefonske centrale do sosedove hiše. Sem rekel ni problema vzemite lopate pa skopite provizorični jarek. Prav gospod od Telekoma ja kopal ne bomo zaradi podgan. Mi ga bi po vašem vrtu na travi pustili sem rekel, da to ne bo šlo, ker je pes spuščen bo kabel takoj pregrizel. Pol so rekli da bojo v Ponedeljek na vrh bajte neke drogove montiral za kabel, da bo šel po zraku. Jaz ne razumem zakaj sosed ne vzame telefonije preko T-2. Samo to mi je malo čudno glede podgan. Ni pa prav nič všeč, da bi oni na vrh bajte montiral drogove! Se da to nekak preprečit, da mi ne bi montiral drogove na bajto ker jaz sem jim dal dovoljenje za kopat sam kopat nočejo.
Zadnjič spremenil Jaka, dne 15. Maj 2009 ob 16:21, skupaj popravljeno 1 krat.

predator3
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 24. Jan 2009 ob 19:24
T-2: Že imam
Paket: 8/1+iptv+voip

Re: Čudna zadeva t Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a predator3 » 15. Maj 2009 ob 16:15

podgane ...rade imajo baker :hudicek: . :nevem: ... deluje zelo smešno, kaj če bi jedle steklo (optična vlakna :hmm: ) ....
pol pa da po zraku dajejo telefonski kabel... :shock: ... kaj češ
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Čudna zadeva t Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Maj 2009 ob 16:16

Jaka napisal/-a:Sosedu je T-2 napeljal optiko. Ima pa še stacionarni telefon od Telekom Slovenije. Danes ob 12:00 lepo še spim in slišim 2 kombija, ki se pripeljeta pred našo hišo. Se zbudim in gledam kombija in vidim, da piše GVO. Jih vprašam kaj je narobe. In rečejo sosedu so podgane telefonski kabel pojedle in da bi radi provizorični kabel vlekli od naše telefonske centrale do sosedove hiše. Sem rekel ni problema vzemite lopate pa skopite provizorični jarek. Prav gospod od Telekoma ja kopal ne bomo zaradi podgan. Mi ga bi po vašem vrtu na travi pustili sem rekel, da to ne bo šlo, ker je pes spuščen bo kabel takoj pregrizel. Pol so rekli da bojo v Ponedeljek na vrh bajte neke drogove montiral za kabel, da bo šel po zraku. Jaz ne razumem zakaj sosed ne vzame telefonije preko T-2. Samo to mi je malo čudno glede podgan. Ni pa prav nič všeč, da bi oni na vrh bajte montiral drogove! Se da to nekak preprečit, da mi ne bi montiral drogove na bajto ker jaz sem jim dal dovoljenje za kopat sam kopat nočejo.
Dej prepričaj soseda, da vzame telefonijo prek T-2. :mrgreen:
Optika 100/10

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Maj 2009 ob 16:19

Najprej so v četrtek hodil, ker na naši hiši je glavna telefonska omarica za celotno ulico. In pravi da sosedu telefon ne dela. Sam dvomim, da bi podgane kabel pojedle. Prej bi rekel, da je kabel zelo zelo oksidiral, Ker 6 let nazaj je GVO samo do naše hiše celotno napeljavo zamenjal, ker je bila čisto zastarela.
Zadnjič spremenil Jaka, dne 15. Maj 2009 ob 16:22, skupaj popravljeno 1 krat.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Maj 2009 ob 16:19

Navadni Nimda napisal/-a:
Jaka napisal/-a:Sosedu je T-2 napeljal optiko. Ima pa še stacionarni telefon od Telekom Slovenije. Danes ob 12:00 lepo še spim in slišim 2 kombija, ki se pripeljeta pred našo hišo. Se zbudim in gledam kombija in vidim, da piše GVO. Jih vprašam kaj je narobe. In rečejo sosedu so podgane telefonski kabel pojedle in da bi radi provizorični kabel vlekli od naše telefonske centrale do sosedove hiše. Sem rekel ni problema vzemite lopate pa skopite provizorični jarek. Prav gospod od Telekoma ja kopal ne bomo zaradi podgan. Mi ga bi po vašem vrtu na travi pustili sem rekel, da to ne bo šlo, ker je pes spuščen bo kabel takoj pregrizel. Pol so rekli da bojo v Ponedeljek na vrh bajte neke drogove montiral za kabel, da bo šel po zraku. Jaz ne razumem zakaj sosed ne vzame telefonije preko T-2. Samo to mi je malo čudno glede podgan. Ni pa prav nič všeč, da bi oni na vrh bajte montiral drogove! Se da to nekak preprečit, da mi ne bi montiral drogove na bajto ker jaz sem jim dal dovoljenje za kopat sam kopat nočejo.
Dej prepričaj soseda, da vzame telefonijo prek T-2. :mrgreen:
Sej drugo mu ne bo preostalo.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Čudna zadeva t Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Krypto » 15. Maj 2009 ob 16:23

Brez tvojega soglasja nimajo kaj delat niti na vrtu, niti na tvoji strehi. Za omarico ste nekoč dali soglasje, in od tam gre kabel nekako do soseda. To je edino kar lahko šlatajo brez tvojega dovoljenja.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Maj 2009 ob 16:29

Za montiranje droga za telefon na bajto definitivno nebom dal. Pa tako ali tako ima model optiko do bajte od T-2. Sem mu rekel naj naredi prenos številke na T-2 za stacionarno.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Maj 2009 ob 16:31

Ne pozabi mu še povedati za HD kanale na televiziji. Sedaj jih je petnajst, baje pa bo še kak prišel. :)
Optika 100/10

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Maj 2009 ob 16:40

Sej zanimivo mi je to da TV pa internet ima preko vas. Edin telefona nima.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Maj 2009 ob 16:42

Ali je to sploh možno, da bi podgane pojedle napeljavo oziroma pogrizale? Ker to mi je res nekam čudno
Zadnjič spremenil Jaka, dne 15. Maj 2009 ob 16:45, skupaj popravljeno 1 krat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Maj 2009 ob 16:43

Verjetno mu je potrebno povedati, da ni nobenih težav s telefonijo, da je cenejša in izredno zanesljiva. Aja, pa videotelefonija je tudi, za zahtevnejše. :)
Optika 100/10

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Maj 2009 ob 16:46

Danes bom še enkrat z sosedom govoril in mu rekel, da je najboljše, da naredi prenos stacionarne številke na T-2.

predator3
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 24. Jan 2009 ob 19:24
T-2: Že imam
Paket: 8/1+iptv+voip

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a predator3 » 15. Maj 2009 ob 16:47

@ Jaka boš naredu :rtmT2: propagando okoli sosedom razlagal kaj je najboljše za njih :D :)

pa se boš lahko klical z njim zastonj :D
Slika

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 15. Maj 2009 ob 17:10

Ja točno, Jaka, reči da te bo lahko zastonj poklical, če mu bo kej falil :D
Drugače pa tudi mene zanima, če lahko reče ne novim zračnim kablom. Ker če bi pri meni hoteli zračne kable vlečt, bi tudi podgane prosil za pomoč.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Čudna zadeva Telekom Slovenije (GVO)

Odgovor Napisal/-a Krypto » 16. Maj 2009 ob 01:55

Ja človek, a je bajta tvoja a je od telekoma?
Ko te nekdo povpraša po soglasju lahko mirno rečeš ne!
Če te ne povpraša pa sploh moraš reči ne!

Odgovori