Prekinja mi povezavo z routerjem

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Tik-Tak
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optičarka

Prekinja mi povezavo z routerjem

Odgovor Napisal/-a Tik-Tak » 24. Jun 2009 ob 18:47

Prosim vas za pomoč, ker sama nisem najbolj podučena:

pred kratkim sem kupila router Linksys WRT54GL-DE, zadnje dneve pa se mi dogaja, da mi med vsakim brskanjem večkrat prekine povezavo. Uporabljam Windows XP Professional, katero orodje pa uporabljam za brezžično povezavo pa ne vem, zdi se mi, da Windows, samo nisem ziher.

Prejle sem router izklopila, ga pustila enih 5 minut ampak je isto, me je spet dol vrglo, pa še hitrost je padla iz 54 na 24 Mb/s. :nevem:

Res bi bila hvaležna za kakšen nasvet. Hvala.
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Prekinja mi povezavo z routerjem

Odgovor Napisal/-a NoName » 24. Jun 2009 ob 19:00

umm... posodobi firmware (ali pa to prepusti komu bolj poducenemu), zamenjaj kanal, ... vec moznosti je...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Prekinja mi povezavo z routerjem

Odgovor Napisal/-a manic » 24. Jun 2009 ob 19:01

V wlan nastavitvah si probaj nastavit iz "mixed", na "G only" standard. Aja pa tok za info, koliko sten je med ruterjem in prostorom kjer uporabljaš comp/laptop?

P.S.: Posodobitev firmware-a je pri meni rešila problem. Tako da priporočam tudi ta nasvet, ampak bodi previdna pri iskanju verzije firmware-a :namrec:

Tik-Tak
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optičarka

Re: Prekinja mi povezavo z routerjem

Odgovor Napisal/-a Tik-Tak » 24. Jun 2009 ob 19:17

O, res lepa hvala za hiter odziv. :car:

Vidim, da bo bolje, da prepustim komu bolj podučenemu, da ne bo na koncu čist dol padel. :lol:

Ni pa nobenih sten med routerjem in laptopom, sma v istem prostoru.
Slika

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prekinja mi povezavo z routerjem

Odgovor Napisal/-a gjural » 25. Jun 2009 ob 09:40

probaj ruter premaknit bolj na samo (stran od kakšnega radija, modema ipd...) mogoče zna pomagat, težava je tudi lahko na računalniku, če imaš več računalnikov, pingaj ruter iz vsaj dveh (start->zaženi vpišeš cmd , pritisneš enter. ko se ti odpre črno okno v njega vpiši: ping IP-ruter -t v večini primerov je tako" ping 192.168.1.1 -t" ) odgovor ozioma reply pomeni da je signal vredu in da se odziva, ni odgovora pa da ne deluje vredu oziroma da je povezava prekinjena med njima , ob prekinitvi skoči do drugega računalnika in poglej, če so pingi tudi tam prenehali, če so na obeh istočasno, je problem z ruterjem, če pa samo na enem, pa je problem z tem računalnikom kjer so prenehali.
Slika
Slika
Slika

Odgovori