Windows 7

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori

Kakšni so vaši načrti, ob izidu Windows 7 ?

Ostajam pri Windows 2000/Me/98 ... (starejše od XP)
1
1%
Ostajam pri Windows XP
16
14%
Ostajam pri Windows Vista
5
4%
Ostajam pri Apple/Mac/Linux ... (drugi sistemi)
6
5%
Prešel bom na Apple/Mac/Linux ... (drugi sistemi)
1
1%
Prešel bom na Windows 7
30
26%
Že uporabljam Windows 7
58
50%
 
Skupaj glasov: 117

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Windows 7

Odgovor Napisal/-a music95 » 9. Avg 2009 ob 19:18

Slika
Microsoft je v proizvodnjo predal končno kodo svojih operacijskih sistemov Windows 7 in Windows Server 2008 R2, najnovejših različic namiznega in strežniškega operacijskega sistema. Kot so sporočili iz slovenske podružnice Microsofta, vodilnega svetovnega proizvajalca programske opreme, predaja v proizvodnjo pomeni, da je programska koda zaključena in preverjena ter tako skladna z zahtevami glede kakovosti. Z zaključkom te razvojne faze Microsoftovi partnerji sicer že pripravljajo svoje izdelke, ki bodo spremljali globalno splošno dostopnost obeh izdelkov. Windows 7 bo splošno dostopen 22. oktobra, slovenska različica pa devet dni kasneje. Windows Server 2008 bo prav tako splošno dostopen 22. oktobra ali prej. V naslednjih nekaj tednih bodo podpisniki pogodb za količinsko licenciranje ter naročniki MSDN in TechNet lahko že dostopali do novih izdelkov.

Cena?

Koliko bo stal Windows 7? Sinteza kaže, da manj kot Vista. Verzija Home Premium bo stala 200 dolarjev (120), Professional 300 dolarjev (200), najzmogljivejša Ultimate pa 320 dolarjev (220). V oklepajih so cene za nadgradnjo, ki jo lahko kupijo vsi, ki že imajo legalno verzijo Windows XP ali Viste. Omenimo še, da so navedene cene za tako imenovane škatlaste verzije (retail), ki imajo praktično najmanj omejitev, a nanje odpade zgolj pet odstotkov vseh prodanih Windows. Velika večina uporabnikov jih kupi prek OEM-kanalov ob nakupu novega računalnika, kjer bodo cene seveda drugačne.

Več o novostih ... na http://www.microsoft.com/windows/windows-7/

Slika

Sam bom po vsej verjetnosti prešel iz XP na Windows 7 saj so mi nove funkcije predvsem pa nov izgled zelo všeč. Edino grajo bi dal za cene v prosti prodaji. Sam menim, da bi bile cene lahko nižje saj bi s tem prodali več samih sistemov. S tako za nekatere astronomskimi cenami Windows 7 v prosti prodaji pa Microsoft žal sam spodbuja k piratstvu ...

Zanima me še vaš komentar, ocena, pričakovanja itd. na prihajajoči Windows.
Zadnjič spremenil music95, dne 1. Sep 2009 ob 19:52, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 9. Avg 2009 ob 19:22

zaenkrat ostajam na Windows XP in sem glasoval tko ;-)
Neuradni forum http://forum070.net

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a KoMar » 9. Avg 2009 ob 19:25

Sem že na Windows 7 in sem zadovoljen :) Predvsem mi je všeč novi Media Center z vgrajenimi kodeki za XviD, DivX in H.264 :pivo:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Avg 2009 ob 19:56

jaz sem testiral RC1 na P4 3Ghz 512 rama in GF 6600 gt... stvar delala super hitro

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a borut » 9. Avg 2009 ob 20:23

totalno zadovoljen s 7, imam na leptopu. Dela super. Ko bo official, bom namestil še na stacionarcih. 8)
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a BOBI » 9. Avg 2009 ob 20:41

Zaenkrat ostanem na zadevi ki 100% laufa in to je XP :D
Pozneje bomo pa 7 gor dali, bo nekaj novega za pozneje ;-)

Govori se da kdor ima licenčno verzijo Viste home premium, da bo dobil zastonj nadgradnjo na osnovno 7-ko, ker je ta verzija Viste najbolj bagasta in problematična. Upam da bo res da moji potem na prenosnika DELL dam 7 gor.
Sedaj ne smem ničesar, ker bi propadla garancija :jao:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Avg 2009 ob 20:58

mnja... mene dolocene stvari ful bodejo v oci v sedmici.. nikakor ga recimo nism mogu prepricat, da bi se povezal kot domain member na moj samba server (v visti mi je to uspelo), prav tako sm ratal siten, ko sem opazil, da compatibilty view-a ni vec, samo se nova orodna vrstica, nov start meni, nov control panel, v tem jajcu se mreze ne znam vec zrihtat tak ko vcasih :S

je pa res, da mi jo dajo zastonj, kar tudi ni macji kaselj:
You are receiving this offer due to your participation in the mini-beta program**

Thank you for doing your part in making Windows 7 great! As a member of the technical beta program you took the time to download, install and give us your feedback on Windows 7 during development. To recognize your outstanding contribution to the product we are pleased to tell you that your complimentary copy of Windows 7 English is now available on Connect for download.

Thank you for doing your part in making Windows 7 great! As a member of the technical beta program you took the time to download, install and give us your feedback on Windows 7 during development. To recognize your outstanding contribution to the product we are pleased to offer you a copy of the final version of Windows 7 in your choice of your local language or English. Windows 7 English is now available on Connect for download, while other languages will follow shortly.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a turist » 9. Avg 2009 ob 21:17

Windows 7 je res zakon. Sploh napram Visti.
Edina prava nadgradnja iz XP !! :namrec:

Do sedaj sem jih razsu samo 2x!!

:mrgreen:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a music95 » 9. Avg 2009 ob 22:27

Nasploh tudi na Microsoftovi spletni strani nova okna predstavljajo kot velik bum in tresk. Ker se bom letos prvič sam spopadal z novim problemom bi o tem vprašal vas, ki že imate novi Windows. Zanima me, kako je z driverji za tiskalnike, skenerje, grafične kartice, mrežno opremo... ki so načeloma narejeni za XP oz. nekateri za visto. Ali se jih da še vedno normalno naložiti, čeprav niso narejeni za okolje windowsa 7, ali je potrebno nove driverje, ki podpirajo windows 7 prenesti s proizvajalčeve spletne strani?

NoName; glede na tisto pismo ki si ga objavil v temi sklepam (kakor sem razumel) da si testiral novi sistem in podal svoje mnenje oz. jih obveščal o bugih v sistemu..... Skratka testiral nov windows še pred izidom. Pa to lahko dela vsak navaden smrtnik ali moraš imeti kakšno VIP prioriteto?
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a NoName » 9. Avg 2009 ob 22:47

ja.. sem bil beta tester, naceloma je blo to free za vse, ki so se k temu projetku prijavili in seveda bili izbrani.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a oyoy » 9. Avg 2009 ob 22:56

dokler imam na 7-ici pri igranju CoD multiplayerja na istem strežniku približno 2 x višji ping in občutno večji lag kot na istem compu z xp-ji, ostajam na starih dobrih xp-jih. če odštejem ta (zame ogromen) minus, pa sem z doslej videnim in preizkušenim na win 7 zelo zadovoljen.
Slika

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a Abigor » 10. Avg 2009 ob 09:17

Windows 7 sem imel nameščen kakšen mesec. Bil sem presenečen, ker se mi je ponavadi vista vsula v roku enega dneva. Kot primarni OS bo še vedno ostal FreeBSD. Od windowsov pa imam jaz osebno najraje windowse 2003. Vsaj za mene edini tapravi windowsi.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 10. Avg 2009 ob 09:31

Windows 7 so veliko boljši od Viste, ko bodo končno za kupit bom po vsej verjetnosti XPje pospravil v predal :)

Uporabniški avatar
lithium
Nadebudnež
Prispevkov: 463
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 19:52
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a lithium » 10. Avg 2009 ob 14:59

Abigor napisal/-a:Windows 7 sem imel nameščen kakšen mesec. Bil sem presenečen, ker se mi je ponavadi vista vsula v roku enega dneva. Kot primarni OS bo še vedno ostal FreeBSD. Od windowsov pa imam jaz osebno najraje windowse 2003. Vsaj za mene edini tapravi windowsi.
Heh, nice. Folka, ki ima za primarni OS FreeBSD pa res poznam bolj malo. Ponavadi so kakšni security obsedenci :owned:

Btw; win7 testno laufam kak mesec... ženski je bolj všeč kot winxp.. itak gledajo samo na barve in šminko :hudicek:

Lithium
Slika
Neuradni forum Telemacha -> forum070.net

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Windows 7

Odgovor Napisal/-a Abigor » 10. Avg 2009 ob 16:40

Največ delam službeno na FreeBSDju, pa še čisto nič mu na manjka. Čisto zanimiv je tudi za kakšen desktop sistem.

Odgovori