pomoč

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a turist » 3. Nov 2009 ob 18:51

A preden si formatiral, pa je delalo?
Sem mel enkrat en star comp, ki USB ključa nikakor ni zaznal! :nevem:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a music95 » 3. Nov 2009 ob 20:49

Raje nism probaval zaradi domnevnega virusa ... Če bo bo če ne ne. Itak ni tolk pomembno. DOnes je biu velk napredek da sm naložil gonilnik grafične NVIDIA TNT2 ker mi je un driver s spletne strani NVIDIE naredil ceu kaos ... Pa sm našel en star cd kjer je bil ta driver in zdej dela.

Pravijo da je treba en driver za čipe u kompu naložit? Je to možno? Citiram z enega drugega foruma:
A: Najprej daj gor gonilnik za sistemsko čipovje. Šele potem nadaljuj z grafičnim, USB, zvočna...
B: Sistemsko čipovje?
A: Sistemski čip je čip, ki povezuje vse komponente na plošči med seboj. Če šepa že pri tem, potem je kriza neizbežna. Najprej mora biti rešena osnova in ravno s tem gonilnikom, daš sistemu možnost, da je sam reši kakšen drug problem. Kar pa seveda ni rečeno, da nek osnovni gonilnik že ne obstaja. Vendar v preteklosti je bilo tako, da si za zadovoljivo delovanje moral vse sam postoriti. Po vrsti: gonilnik za vezno čipovje, grafična, mrežna, gonilnik za sistemski usb, zvočna,... pa še kaj, kar se ti mogoče nahaja v škatli. Upam, da ima proizvajalec plošče še kje te zadeve na enem mestu sicer te čaka iskanje. Za silo je dobra tudi uporaba priloženega CD-ja.
Men se mal glupo zdi ampak ok ... Dokler dela sem vesel :D
Slika<-- Čakal 60 dni.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a dule17 » 4. Nov 2009 ob 18:25

driverje za chipset - http://en.wikipedia.org/wiki/Chipset

po slovensko mal neroden prevod za chipset - vezni čipi plošče.

to je ponavad treba prvo naložit.

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a music95 » 4. Nov 2009 ob 19:33

Še tole: med nameščanjem driverjev se je zgodilo nekaj, da je sedaj 1/2 windowsa v SLO 1/2 pa v angleščini. Kljub temu da ponovno izberem slovenski jezik ni razlike, čeprav je bilo na začetku vse v slo. Ali lahko preprosto odstranim SLO jezik in ga nato ponovno naložim?

Čipi so na matični ali na procesorju? Da vem kje iskat. Drugače pa kje lahko zvem katero matično imam, ker v 98 nikakor ne najdem specifikacije.
Slika<-- Čakal 60 dni.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a dule17 » 4. Nov 2009 ob 20:11

na sliki na linku maš narisan čipovje. Na plati je ja, ne vem pa zakaj rabiš to iskat?

Najbolj sigurno je odpret računalnik, pogledat kaj piše na plati in pogooglat.

Slovenščino pa še enkrat nalož.


Pa še neki me zanima - zakaj se mučš sploh s tem arhaičnim računalnikom? A je kdo čustveno navezan nanj? povsem zgledno delujoči računalniki so praktično zastonj... :nevem:

Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a music95 » 4. Nov 2009 ob 20:21

Ne nimam namena odpirat kompa in dobesedno gledat čipowja ampak newem kje dobit gonilnike za čipovje. Doma sem iskal pa sem našel samo 1 chipset driver, ki pa po vstavitvi v računalnik jamra da ni namenjem temu kompu. Je to na gonilnikih matične ali procesorja al kje se da to dobit?
Slika<-- Čakal 60 dni.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: pomoč

Odgovor Napisal/-a dule17 » 4. Nov 2009 ob 20:40

od matične.

dobiš pa na cdju zraven računalnika al pa na uradni spletni strani proizvajalca.

če ne boš odpiral računalnika lahko po biosu najdeš model plošče - http://www.hardwaresecrets.com/article/34

Odgovori