Počasni laptop

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
music95
Nadebudnež
Prispevkov: 440
Pridružen: 20. Dec 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: 1/256, TV, IP + PSNT TEL

Re: Počasni laptop

Odgovor Napisal/-a music95 » 16. Sep 2009 ob 20:37

Jaz sem s čiščenjem diska, brisanjem obnovitvenih točk in brisanjem C:\Windows\Temp ter C:\Documets and Settings\Timotej\Local Settings\Temp sprostil disk za kar 52 GB. Da ne govorim koliko krame najdeš na računalniku če malo brskaš po dokumentih, program fajlih ....
Slika<-- Čakal 60 dni.

Uporabniški avatar
Bismarck
Faca
Prispevkov: 157
Pridružen: 12. Mar 2008 ob 20:08
T-2: Še nimam

Re: Počasni laptop

Odgovor Napisal/-a Bismarck » 16. Sep 2009 ob 20:58

No ja, že že, music, samo dvomim da ma na vseh 40 GB diska (predvidevam da so GB in ne MB, ker drugače nebi šel gor XP :lol: ) "dosti" neuporabne krame.

Verjetno je tudi ostranjevalna datoteka velika 1GB in ne 1 MB. Za 256 mb RAMa je 1 GB ostranjevalne normalno.

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Počasni laptop

Odgovor Napisal/-a erbi » 17. Sep 2009 ob 07:17

Uf, pa sem se res zatipkal glede teh GB. Se zgodi.

Za odstranjevalno datoteko sem poizkusil obe varianti, tako da sem nastavil vrednost na 1GB, drugič pa brez vrednosti in obkljukal na xp-ji sami določijo kolikor pač rabijo. Sprememb ni bilo opaziti.

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Počasni laptop

Odgovor Napisal/-a gjural » 18. Sep 2009 ob 09:25

amm... vsake tolko je dobro računalnik tudi formatirat... seveda to vzame kakšna 2 dni da se potem zadeva vrne v prvotno stanje ampak je tudi čiščenje registra in podobnih stvari zamudno.

če imaš računalnik veliko časa doma na mizi (vem da moj je sigurno 65% časa tam) si lahko tudi kupiš http://www.mimovrste.com/artikel/221001 ... nc1000-crn , kar bo pomagalo pri hlajenju. že samo da ga postaviš na stojalo zmanjša temperaturo (če imaš kakšno leseno mizo) in če vklopiš ventilatorje na ful je zadeva res dobra.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Počasni laptop

Odgovor Napisal/-a erbi » 18. Sep 2009 ob 09:49

Formatiranje žal ne pride v poštev, saj je bil laptop kupljen v trgovini (nov) na katerem so bili naloženi XP in word ter excel. CD ni bil priložen, tako da teh programov v originalu nimam.

Na njem ima moja naložen tudi nek drug program in bi bilo spet treba klicat za aktivacijsko kodo, podjetje pa žal ne obstaja več.

Računalnik je na mizi ces čas in se ga sploh ne premika in vedno priklopljen na 220V.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Počasni laptop

Odgovor Napisal/-a Fry » 18. Sep 2009 ob 10:31

Običajno defragmentacija diska reši 90% problemov s počasnostjo diska (posledično računalnika).
Windowsov program za defragmentacijo ni najboljši, saj ne omogoča defragmentacijo datotek pred zagonom windowsov.
Zato bi svetoval kakšen Diskeeper , PerfectDisk, ali kaj podobnega.

Večji problem je počasen izklop računalnika.
To bi lahko bila kakšna nedokončana instalacija programov ali popravkov, malware, trojanc, spyware, virus, ........, ali pa preprosto kak program ki ne dela dobro.
Premisli kakšne programe si vse instaliral v zadnjem času in eventualno poskusi deinstalirat (predvsem nepotrebno kramo)
Poleg tega lahko poskusiš namesto starejših verzij instalirati novejše.

Za primer:
Mene je tako na podoben način "nategoval" program za SonyErricson telefon.
Šele ko sem nadgradil z novejšo verzijo so bile težave odpravljene

Odgovori