XTREAMER

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 7. Nov 2010 ob 10:02

@Pizzicato
Katero verzijo skripte uporabljaš (0.4.1 ali 0.4.2)? Meni je 0.4.2 delala na FW verziji 2.4.1, po upgradeu na 2.4.2 pa vidim samo že omenjeni prečrtani krogec, ko na playlisti poženem program. Ima kdo download link za verzijo 0.4.1, da še to sprobam?
Hvala.

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 7. Nov 2010 ob 16:44

Sem že dobil linke na slo-tech forumu (http://slo-tech.com/forum/t386857/649). Očitno je nekaj narobe z 0.4.2 verzijo, ki je objavljena na http://www.rula.net/t2/ , saj mi originalna misekova 0.4.2 skripta deluje OK.

short
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16. Nov 2010 ob 06:23
T-2: Že imam

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a short » 16. Nov 2010 ob 06:26

V prilogi je popravljena datoteka, ki preverjeno deluje s FW 2.4.2 in Miskovo skripto 0.4.2.
Priponke

[Razširitev m3u Je bila deaktivirana in je ni mogoče prikazati.]


Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Nov 2010 ob 07:47

:plosk:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

gejzo
Faca
Prispevkov: 148
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 08:40
T-2: Že imam
Paket: T-3 TERA optika
Kraj: Mirna

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a gejzo » 8. Jan 2011 ob 18:59

Mene pa zanima naslednje :

Nameravam kupiti Xtreamer (http://cgi.ebay.de/Xtreamer-Media-Playe ... 3cb40cedb6) za gledanje tiste t-2 playliste. Ali je dovolj, da utp kabel, ki je sedaj priklopljen na STB, odklopim in vklopim v xtreamer, se bo dalo tako gledati televizijo ? Ali moram biti naročen na te programe (discovery hd, national geographic hd, HBO...), da jih bom lahko gledal preko playliste na xtreamerju ? Kakšna je kaj kvaliteta slike in zvoka v primerjavi z gledanjem preko STB ?

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 8. Jan 2011 ob 22:43

Slika je ista le preklaplanje je tečno ker moraš pritisniti stop potem te vrže nazaj na listo programov klikneš program pol spet stop pa nasleden program etc vsakič čakaš par sek da se zadeva naloži skratka izredno počasno če bi hotel skozi recimo 50-100 programov prelistat bi rabu skor 1 uro ker vmesnik za 1x se ne podpira preklopa na naslednji kanal ali nazaj z tipkam direktno skratka celoten ui z temi skriptami je bol beden.

Prav tako je t2 začel z kodiranjem kanalov tko da v roku pol leta/leta tudi prek računalnika vrjetno ne bomo več vidl programov ki jih nimaš naročenih.

Mam pa vprašanje za kerga ki se spozna še mal bol na xtremerja povsod se hvalijo da podpira tudi HD youtube vendar mi v tistem glupem vmesniku nikjer ne ponudi 720/1080 streema tko kot prek neta vedno vzame tm okol 360 mrbit 480 glede na kvaliteto slike.

charli888
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 10. Jan 2011 ob 14:41
T-2: Že imam
Paket: 3

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a charli888 » 10. Jan 2011 ob 14:43

Ali novi ixtreamer deluje enako kot stari xtreamer in bi lahko preko njega spremljal T2.

lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Cobane » 10. Jan 2011 ob 14:50

Od istega čipa ne moreš pričakovati nič novega oz. tudi nič manj!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
urosbe
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15. Jul 2006 ob 16:24
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: gorenjska

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a urosbe » 21. Apr 2011 ob 19:48

Z zadnjo različico programske opreme (firmware) 2.7.0, ki je prišla ven pred kratkim, je Xtreamer bogatejši za bonbonček ki sliši na ime AirPlay :)

Pravijo, da slika pove več kot tisoč besed. Video jih verjetno še več :)
Na videu, ki sem ga posnel pred nekaj minutami, je prikazano streamanje YouTube videa in slik neposredno iz iPad-a na iXtreamer:
http://www.youtube.com/watch?v=IDwwAbGPtbA

Za lastnike iPhone/iPad res uporabna zadeva...

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Mark » 21. Apr 2011 ob 21:53

Zanimivo, se bom malo pohecal s tem čez vikend.

Xtreamer
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15. Okt 2009 ob 08:36
T-2: Že imam

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Xtreamer » 21. Jun 2011 ob 21:21

Xtreamer je z današnjim dnem najavil nekaj novosti:

1. Xtreamer Prodigy
- deležen nadgradnje hardware-a v primerjavi s prvo najavo izdelka v času Cebit-a
- podpora 3D FULL HD
- integriran WiFi in pasivno hlajenje (prvotno je bilo oboje predvideno kot opcija)
- na trgu dobavljiv od 15. septembra dalje (po dosedanjih izkušnjah se ne bi čudili, če se bo vse skupaj zamaknilo v oktober)
Povezava: http://www.xtreamer.net/xtreamer-prodigy-upgraded/

2. Xtreamer Sidewinder2
- prenovljeni model s hitrejšim CPU-jem, več RAM-a, USB 3.0, gigabitni LAN, čitalec kartic
- komponentni video izhod (Y/Pb/Pr)
- novi daljinski predvajalnik
- podpora 12.5mm debelim trdim diskom (npr. trenutni modeli 1TB)
- integriran WiFi in pasivno hlajenje
- primarna postavitev predvajalnika ni več stoječa pozicija, temveč ležeča
Povezava: http://www.xtreamer.net/xtreamer-sidewinder2/

3. Xtreamer Ultra 16 GB SSD modul
- PCIe-based SSD modul
- možna vgradnja v kombinaciji z 2.5" trdim diskom (torej oboje hkrati)
Povezava: http://www.xtreamer.net/Xtreamer-ultra-SSD/

4. Firmware 3.0 za vse obstoječe predvajalnike
- žal še nobenih podrobnosti kdaj
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a astras » 22. Jun 2011 ob 07:52

za nobeno od stvari pa na zalost fiksnega datuma (beri ki bi drzal)...

http://www.xtreamer.me
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

barbox
Znanec
Prispevkov: 51
Pridružen: 8. Dec 2006 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4 20M
Kraj: Metlika

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a barbox » 6. Sep 2011 ob 08:57

Imam pa še eno vprašanje. Kupil sem xtreamerja in probal iptv, katera deluje preko routerja in preko vooda od t-2 vse preko kabla. Jaz bi pa rad to zadevo speljal preko wifi, vendar se mi pojavi problem; če imam potegnjen kabel od routerja mi spet zabaše internet, kot da nebi imel preko udpxy-a (teče na routerju ddwrt). Ko preverim status udpxy na routerju, mi sploh ne kaže da gre preko njega (ni aktivnega clienta), če gledam preko pc mi kaže. Fora je, k na extreamerju tut teče nek udpxy, ker brez njega ne dela iptv. Ali kdo ve kako bi se to dalo poštimat

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a madpanter » 15. Sep 2011 ob 10:44

Torej sam imam tudi eno vprašanje, verjamem da je bilo ziher že 1000x rečeno, ampak da se prepričam še 1x. Namen imam kupit xtreamer sidewinder2 oziroma prodigy (se še odločam) in sedaj prilagam shemo omrežja in kako bi priklopil:

Slika

Opciji sta 2:

1. Priklopim xtremer direktno v modem,

oziroma

2. Priklopim preko routerja.

Željo imam, da bi preko laptopa lahko kaki film prenesel na disk v xtremerju in je pomoje potem potrebno preko routerja priklopit. Kaj bi bilo potrebno na routerju nastavit? Trenutno VLC dela b.p. preko kabla če se priklopim na router. Glede nato da bo to punca tudi uporabljala, bi še vprašal koliko zahtevno je naštimat IPTV preko xtreamerja (menuje, preklaplanje med kanali) Naraj bi neki trotl zihr sistem, da prižge xtremer in sam izbere npr iptv in potem šaltanje da bi delalo kot na motoroli. Se to da?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 15. Sep 2011 ob 10:57

Ne preklaplanje IPTV kanalov na teh skaltah je zamudno in nadlezno pač mas 200 sličic z logoti kanalov poiščes kanal kliknes in se ti odpre ko ga nočes vec gledat das stop gres nazaj na listo poiščes kanal ki ga želiš in play etc tko da rabis če hočes pregledat 30kanalov cirka 10-15 min računej ene 10 sec vec na program kot prek motorole(ce gres naprej z next) mrbit bojo kdaj v prihodnosti te skripte tolk dodelal da bo znal tud z next/back sam trenutno ne deluje še.

Prav tako ne delajo podnapisi in T2 tv vmesnik.

Tko da teli predvajalniki še dolgo ne bojo zamenjal ta pravih vmesnikov za občasno gledanje je ok da bi pa vsak dan prek tega gledu tv bi pa zivčn zlom dobu.



Zakaj bi prenašal film v xtreamer če pa samo sheras na računalniku en direktorij(lahko je tud pod user/pass zaklenjen) in se z xtreamerjem samo na računalnik povezes dodaš bljiznico in direkt filme iz tam gledas nekateri napredni mamo NAS/server z 3-5T tera diski in so filmi tam shranjen in vsi v hisi lahko dostopajo do filmov iz cele bajte.
Zadnjič spremenil Ahiles, dne 15. Sep 2011 ob 11:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori