XTREAMER

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a RB » 17. Feb 2010 ob 11:37

Ali lahko kdo bolj natančno pove, ali je možno s samo enim mrežnim kablom priklopljenim preko wi-fi routerja na Xtreamerja gledat IPTV in hkrati po istem kablu sharat mape iz PC-ja, tako da wireless povezave ne bi uporabljal za share-anje datotek ampak bi wi-fi uporabljal samo za povezavo drugih brežičnih clientov? Po mojem ne, če pa komu to dela prosim za detajle.
Router pa podpira multicast!

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Krypto » 17. Feb 2010 ob 12:24

Si pa spisal tole matrrrr™.

Čemu ne 2 kabla, čemu ne sharanje datotek preko wi-fi?

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a JayDee » 17. Feb 2010 ob 12:25

Xtreamerja priklopiš na router, kakorkoli hočeš - al prek kabla al prek WiFi... in ker je v notranjem omrežju, lahko sharaš mape s PC-ja. Na routerju omogočiš multicast (če ga podpira) in lahko gledaš tut IPTV.

O tem je bilo v tej temi (in še eni podobni) zelo veliko povedanega. Tudi, kako lahko IPTV gledaš (kaj moraš inštalirat in kako nastavit itd.). Poleg tega imaš na ST forumu temo o Xtreamerju. In še na uradnem Xtreamer Forumu imaš to opisano v razdelku "Xtreamer Slovenia."

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a RB » 17. Feb 2010 ob 13:00

No, zdaj imam direktno povezavo Milan - XT za IPTV in WiFi share datotek iz PC-ja. Problem pa se pojavi pri WiFi povezavi, preko katere Share-am datoteke, kjer pride do zatikanja 1080p filmov, saj ta povezava tako velikih prenosov ne zmore. Prav zato me zanima samo ena žična povezava preko katere bi delovali obe varianti - IPTV in share datotek. Žični IPTV in WiFi share mi že sedaj deluje, samo wifi-ni to kar bi želel.
Verjetno bi moral na Xtreamerju onemogočit WiFi, ne vem pa kako potem, če je sploh možno, nastavit IP LAN povezave na XT-ju, da bo delal IPTV in share. Sedaj se mi namreč ob zagonu dodeli lan IP za IPTV (sem inštaliral misekovo skripto) (10.100.100.2) in preko DHCP-ja dobi še IP od routerja za WiFi povezavo.

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a ango » 2. Mar 2010 ob 19:41

no naslov je ta pravi ali ga je varno kupiti iz te strani http://www.xtreamer.me/prodajni_paketi.html ?
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a NoName » 2. Mar 2010 ob 19:58

jaz sem ga kupil iz te strani pa mi dela... sem pa kupil navaden xtreamer, brez xsc-ja... pa je bil malo glasen, zato sem ga dokupil.. vsekakor ti priporocam tistega s pasivnim hlajenjem... zdj po 5 mesecih se mi ze pocas plazma zdi glasna...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a ango » 2. Mar 2010 ob 20:15

Še nekaj zdej sem se full upalu da bi ga kupu v paketu 8, kakšen disk gre notri 2.5" al 3.5", wi-fi pa zato da bi ga lahko upravljal z iphonom, fora daljinec.
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a NoName » 2. Mar 2010 ob 20:33

not gre katerikoli 'notebook disk', ergo 2.5", kakor pa berem spletno stran, pa lahko svojega iphonea res uporabljas kot daljinec... kakor vidim, gre tle za navadn http connection, pa vendar...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 2. Mar 2010 ob 22:42

wsprobano z iphonom krmilit zadevco. V safariju samo vpišeš ip od xtremerja in že imaš daljinec. :D

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 9. Mar 2010 ob 07:31

IPTV mi dela preko Xtreamerja, vendar opažam, da HD kanali zelo kockajo (imam povezavo s kablom), metem ko isti HD kanali na PCju z VLC lepo delajo (enako lepo delajo z Motorolo). Ima kdo kako rešitev?
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Mar 2010 ob 08:09

Morali bi ti delat brez posebnega kockanja... ali si prepričan, da si ugasnil vse ostale streame?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Pizzicato
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 25. Avg 2006 ob 16:13
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Pizzicato » 9. Mar 2010 ob 11:40

Ja, prižgan je samo Xtreamer, TV in reciver. Npr. Discovery HD na Xtreamerju sploh ni gledljiv (kocka), metem kot na PCju lepo dela.
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a Cobane » 9. Mar 2010 ob 11:45

Ne vem... samo enkrat sem se zapeljal čez vse HD kanale na Xtreamerju, ne spomnim se več dobro, če je Discovery delal brezhibno. Kaj pa pravi TV SLO HD? Ali tudi ta obupno kocka ali samo čisto malenkostno?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

RB
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 11. Jun 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: TV+Telefon+net
Kraj: Lucija

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a RB » 15. Mar 2010 ob 11:21

V priponki je skica mojih povezav (router, PC, XT, STB, TV, ...). Težava pa je sledeča: pri takšni povezavi deluje vse (share datotek iz pc-ja, IPTV preko Upnp), razen interneta. Aktivacija linka internet mi zablokira xtreamerja, tako da ga je potrebno izklopit iz napajanja. Omeržje na XT-ju je nastavljeno tako, da se hkrati aktivirata Wi-Fi IP in Lan IP s pomočjo misekove skripte.
Ima morda kdo kakšno boljšo idejo za povezavo oziroma drugačno nastavitev omrežja na XT-ju? In kaj naredit, da bo tudi internet na XT-ju aktiven.
Priponke
diag1.jpg
Skica
diag1.jpg (21.23 KiB) Pogledano 12340 krat

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: XTREAMER

Odgovor Napisal/-a JayDee » 16. Mar 2010 ob 11:37

Jaz imam Xtreamerja priklopljenega tko kot ostale računalnike itd. - na router (ti ga imaš prek WiFi-a, jaz pač preko LAN-a). Dobi 192.168 IP naslov, deluje sharanje datotek, internet itd. in tudi IPTV prek UPnP (z misekovo skripto). Seveda pa je pri tem treba poudariti, da mora router podpirati multicast in da ga moraš vklopiti.
Priponke
xtr.png
Xtreamer - shema

Odgovori