xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Nov 2009 ob 10:43

Zdej baje že serijsko dajejo tole gor.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a madpanter » 3. Nov 2009 ob 13:29

hm... da ni mogoce stik slab noname? :? čeprav pa je kar velik kos aluminija to tko da zgleda tole dobro hladi :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a KoMar » 3. Nov 2009 ob 15:05

peroa napisal/-a:lol, jest tud ravnokar gledam dexterja.
You bastards... jaz ga bom pa šele zdajle :)

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a NoName » 3. Nov 2009 ob 16:11

ni strahu... kr vredu stik je, sm dal kr orng tiste paste k pride poleg... drgac pa sila zadovoljen, tisti, ki ste zraven mene narocili, pa tudi sporocite, ce ste zadovoljni...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a Seeker » 3. Nov 2009 ob 17:11

Preveč termalne paste deluje kot izolacija, kar NI dobro. Termalne paste se da na površino procesorja velikosti ene kapljice vode, največ dve. Ne vem koliko ima xtreamer površine pod temle hladilnikom, ampak si na primeru procesorja lahko predstavljate koliko je dobro dati. Prav tako se za par evrov dobi dobre termalne paste za navijanje, ki so veliko boljše kot priložene, kar je za pasivno hlajeno napravo kar pomembno.

Ne pretiravat!

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a peroa » 3. Nov 2009 ob 18:21

Zmontirano, tišina ... :plosk:

Samo stranica od Xtreamerja je pa držala za popi***** ... :grr:
Slika

Everybody lies!

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Nov 2009 ob 22:49

Zadovoljen, montaža je bila hitra in enostavna. Stranica je šla dol zelo lepo. Samo navodilom je potrebno slediti in zarezati tam, kot je označeno. Najlažje je pomoje na tisti strani, ko so priključki. Ostanke lepila sem očistil z acetonom(da je bilo vse gladko), čip sem malo obrisal, pobrusil ga nisem, ker nisem imel finega brusnega papirja pri sebi. Nato natanko namazal pasto in zadevo čvrsto namestil. Paše 100%. Tišina zmaga :owned: Hkrati sem še dal gor FW 2.0.

Ob mazanju glavnega čipa sem se spomnil, kako sem včasih na podoben način mazal in brusih GPU-je na grafičnih karticah in heatspreaderje na cpu-jih. Seveda, da bi izstisnil še tisti zadnji MHz z overclockanjem. Sedaj sem na pasivnem hlajenju, včasih pa mi niti vodno hlajenje in še kaj bolj ekstremnega ni bilo dovolj. Časi se spreminjajo in z leti odrastemo, ni kaj :)

par fotk:

SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a NoName » 4. Nov 2009 ob 23:26

mark, kar priznaj, slika je tudi lepsa ;)

drugace pa naslednji teden se dobim kak cooler ali dva... ce se kdo rabi naj pove zdaj ali molci za vekomaj :roll:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

petrusko
Faca
Prispevkov: 131
Pridružen: 27. Avg 2007 ob 19:46
T-2: Že imam
Paket: FTH:100M/10M TV:1x GSM:2x
Kraj: Ljubljana Vič

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a petrusko » 5. Nov 2009 ob 14:36

Mark napisal/-a:Zadovoljen, montaža je bila hitra in enostavna. Stranica je šla dol zelo lepo. Samo navodilom je potrebno slediti in zarezati tam, kot je označeno. Najlažje je pomoje na tisti strani, ko so priključki. Ostanke lepila sem očistil z acetonom(da je bilo vse gladko), čip sem malo obrisal, pobrusil ga nisem, ker nisem imel finega brusnega papirja pri sebi. Nato natanko namazal pasto in zadevo čvrsto namestil. Paše 100%. Tišina zmaga :owned: Hkrati sem še dal gor FW 2.0.
Mater "šraufncigr" je pa prve klase - ravno pravi za tako "high tech" in natančno delo! :lol:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a manic » 5. Nov 2009 ob 15:11

To je nož BTW. Kolko sem skapiro ga potrebuje da loči stranico, saj je zalimana, al se motim.

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a JayDee » 5. Nov 2009 ob 15:12

Sm zdle zalaufal Public.Enemies.2009.1080p.SLOSUB.BluRay.DTS.x264-WiKi... pa da vidimo, kakšne temperature bojo.

Aja, mogoče pomemben podatek (ali pa ne):
datoteka dobrih 12 GB, streamam direktno z računalnika, 100 Mbit (wired) LAN, notranjega diska nimam, ventilator na off (kaj pa druzga!).

Uporabniški avatar
Timmah
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 5. Nov 2009 ob 13:53
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Kranj

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a Timmah » 5. Nov 2009 ob 15:14

manic napisal/-a:To je nož BTW. Kolko sem skapiro ga potrebuje da loči stranico, saj je zalimana, al se motim.
ne motiš se, vse kar rabiš za montažo XSC je nož pa dobro voljo =)

JayDee
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 28. Jul 2009 ob 14:17
T-2: Že imam
Kraj: Medvode

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a JayDee » 5. Nov 2009 ob 17:15

NoName napisal/-a:ni strahu... kr vredu stik je, sm dal kr orng tiste paste k pride poleg... drgac pa sila zadovoljen, tisti, ki ste zraven mene narocili, pa tudi sporocite, ce ste zadovoljni...
Jst sm jo stisnu gor kr konkretno... mal razmazal po tistem "krogcu" na sredi in prtisnu XSC gor... Kako se je razmazala in kam se je razmazala, ne vem! Uglavnem - če bi jo blo premalo, stik ne bi bil dober. Če jo je preveč, deluje kot izolator in spet ni dobro. V obeh primerih bi bil XSC hladen, ker ne bi pasta dovolj prevajala toplote. Ampak ker je XSC kr lepo topel, menim, da sm naredu dobro.

Torej, XSC je po dobrih 2 urah predvajanja zgoraj omenjenega filma topel... Niti malo vroč, prav topel je.
Zelo sem vesel, da sem šel v to investicijo. NoName mi je nakup še malo olajšal, saj se je on "zajebaval" z vsemi naročili in birokracijo, jaz sem ga samo prevzel pri njem v LJ in ga doma montiral... rabiš 15 minut časa, da lepo počasi odlepiš stranico, ostanke lepila previdno s kakšnim ne preveč agresivnim topilom in gazo (da ne pušča nitk) dol spraviš, potem z nožkom iztakneš star hladilnik, stisneš termalno pasto na procesor in prilepiš gor XSC. Simpl, da bolj ne bi moglo bit.
Zadnjič spremenil JayDee, dne 6. Nov 2009 ob 13:53, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
toXic
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 11. Okt 2007 ob 20:28
T-2: Še nimam
Paket: 20/20
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a toXic » 6. Nov 2009 ob 13:06

Mark napisal/-a:Sedaj sem na pasivnem hlajenju, včasih pa mi niti vodno hlajenje in še kaj bolj ekstremnega ni bilo dovolj. Časi se spreminjajo in z leti odrastemo, ni kaj :)
Kako ekstremno hladilo si imel v mislih :)

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: xtreamer - XSC - naročilo konec tedna

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Nov 2009 ob 23:06

Nič kaj resnega v smislu LN2. Takrat še to ni bilo pri nas "moderno". Sem pa gledal na XtremeSystems forumu kako so ostali navijali. Ena izmed izkušenj je bil tudi zimski benchmark na balkonu, ko je bilo zunaj okoli -17 C in ventilatorji na full :D
petrusko napisal/-a:Mater "šraufncigr" je pa prve klase - ravno pravi za tako "high tech" in natančno delo! :lol:
Tisto je bil nož. Je eden izmed najstarejših pri hiši in več, kot primeren za takšno delo. Sem si mislil, da se bo kdo v njega zagledal :mrgreen:

Odgovori