brezžično tiskanje

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a gost » 21. Dec 2009 ob 23:44

imam tiskalnik z 802,11g kar naj bi omogočalo brezžično tiskanje.
Vendar ko dam dokument na tiskanje ni tiskalnika za izbrat.

prenosnik je brezžično povezan z modemom za internet.
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2087
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a NoName » 22. Dec 2009 ob 00:25

tiskalnik si namestil? si na tiskalniku nastavil dostopno tocko (ssid) ter wep/wpa/wpa2 geslo? ima tvoj brezzicni usmerjevalnik/dostopna tocka morda kak mac filter? :nevem:
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a gost » 22. Dec 2009 ob 08:45

tisklanik je viden med tiskalniki ampak je osenčen.

wireless network test je ok.
SSID je username za brezžični dostop do modema
Hardware Address (MAC) je neka cifra 001e0b5407e8

mac filter na modemu?
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2087
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a NoName » 22. Dec 2009 ob 12:10

o kaksnem wireless modemu ti govoris? t-2 nima wireless modemov.
kar se wireless naprav (infrastructure) tice, lahko imas ali wireless router - brezzicni usmerjevalnik ali wireless access point - brezzicno dostopno tocko. ssid ni username za brezzicni dostop do modema temvec je ime omrezja. daj mi spisek omrezenih naprav. za dostop do interneta imas najverjetneje dsl modem (svm104 ali kaj podobnega). kaj imas pa priklopljeno gor?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a srus » 22. Dec 2009 ob 15:08

He, he iz MAC naslova sklepam, da si enako kot jaz srečni lastnik HP brezžične naprave. Torej, če povzamem, HP izdeluje odlične tiskalnike in multifunkcijske naprave, ki pa so opremljene z najbolj ušivim softwerom kar jih poznam.

Ali morda uporabljaš aplikacijo HP Solution Center? Jaz imam tri računalnike v wireles mreži in en tiskalnik, pa sem moral v letu in pol že kakih desetkrat reinstalirati HP softwer, da mi je tiskanje spet začelo delati. Kar naenkrat neha delati, PC ne vidi več HP naprave, reboti ne pomagajo, pomaga le reinstalacija SW driverjev.

Torej preveri sledeče:

- ali si tiskalnik instaliral po predpisani proceduri, ali ga je HP SW med instalacijo zaznal, ali ti je sploh kdaj delalo brezžično printanje?
- ali poznaš tiskalnikov IP naslov
- ali lahko pingaš tiskalnik
- ali se lahko na tiskalnikov IP priklopiš z web browserjem

Odgovori na zgornja vprašanja, pa bomo videli kako naprej.


LP

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a gost » 22. Dec 2009 ob 15:27

@ NoName

nimam t-2 (notranje gorice), sinope modem naštelan kot ruter in brezžično dostopam na net z prenosnikom
SSID je res ime omrežja. ta je naštelan v tiskalniku

@ srus
je že printalo brezžično,
prenosnik med inštalacijo ni zaznal tiskalnika ne preko zraka ne preko kabla se mi zdi
danes sem dal kabel noter direktno prenosnik-tiskalnik in je tiskalo.

kako najdem ip tiskalnika
kako pingam tiskalnik
in pojma nimam.

HP imam ja C7280
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2087
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a NoName » 22. Dec 2009 ob 16:00

en nacin je, da podatek izbrskas iz sinope-ja... http://192.168.1.1/ se prijavis kot user:user in tam nekje najdes vse naprave, ki so povezane na router...

drug nacin pa bi bil preko komand na printerju:
To view and print the network settings
1. On the control panel of the HP All-in-One, press Setup.
2. Press until Network is highlighted, and then press OK.
The Network menu appears.
3. Press until View Network Settings is highlighted, and then press OK.
The View Network Settings menu appears.
4. Do one of the following:
• To display wired network settings, press until Display Wired Summary is
highlighted, and then press OK.
This displays a summary of the wired (Ethernet) network settings.
• To display wireless network settings, press until Display Wireless
Summary is highlighted, and then press OK.
This displays a summary of the wireless network settings.
• To print the network configuration page, press until Print Network
Configuration Page is highlighted, and then press OK.
This prints the network configuration page.

morda tam pise kje ip naslov...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a gost » 22. Dec 2009 ob 16:56

ethernet1 data Change...
ethernet2 data Change...
ethernet3 data Change...
ethernet4 video Change...
wireless (PKC32) data Change...
wireless1 (Sinope568_voice) voice Change.

tole so porti iz sinope

ip adress tiskalnika 192.168.1.4
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2087
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a NoName » 23. Dec 2009 ob 00:19

hja, mas vec moznosti analize...

http://192.168.1.4/

ce je tiskalnik prikljucen in prizgan bi se ti mogu pokazat spletni vmesnik... ce ti dela spletni vmesnik pol bi naceloma moglo delat tud printanje... drugace pa preveri v windowsih med tiskalniki, desni miskin gumb na tiskalnik, lastnosti, vrata in poglej, kam naj bi bil povezan... ce je kak IP_192.168.1.4 pol bi mogl delat.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a gost » 23. Dec 2009 ob 11:03

naštimano je bilo USB
pa sem skonfiguriral nova vrata na TCP/IP Port z IPjem tiskalnika 192.168.1.4 shranil in ne dela

računalnik še vedno ne najde tiskalnika v omrežju.
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2087
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a NoName » 23. Dec 2009 ob 11:26

hja, na tvojem mestu bi pobrisal gonilnik tiskalnika in ga ponovno namestil... ce pa se to ne dela pa bi nastavil 'factory defaults' na tiskalniku samem in ponovno namestil tudi tisto...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a gost » 23. Dec 2009 ob 12:01

ali pri ponovni inštalaciji tiskalnika povežem s kablom direktno da ga bo zaznal?
ali ga more zaznat po wireless?

mah, nezazna ne po kablu in ne po zraku.
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: brezžično tiskanje

Odgovor Napisal/-a srus » 23. Dec 2009 ob 14:16

Ni mi jasno - ali slediš proceduri za postavitev wireless tiskanja kot je opisana v navodilih? Kje si ti zalomi v tej proceduri? Običajno je med prvo instalacijo wireless tiskanja, ko mreža še ne deluje, HP tiskalnik povezan z USB kablom, da se IP naslovi in ostale mrežne nastavitve pravilno prenesejo z PC na tiskalnik. Ko pa je vse skupaj instalirano USB kabel odklopiš in stvar deluje wireles. Ves ta postopek je opisan v navodilih. Kje se zalomi tebi?

Če procedura iz navodil ne uspe, bi na tvojem mestu storil sledeče:

- deinstaliraj ves HP softver, ki si ga instaliral, deinstaliraj vse printerje iz windowsov, ne poveži tisklanika preko USB, ne poveži tiskalnika preko mrežnega kabla.

- kot prvo na roke, samo preko tiskalnikovega menija in tipk, brez povezave s PC nastavi mrežne parametre. Narediti pa je potebno sledeče:

- omogočiti wireles, določiti SSID, tip kodiranja za wireles, morebiten pasword za wireles
- izklopiti DHCP določanje IP naslova na tiskalniku, nastaviti fiksen IP npr. 192.168.1.20 (zadnja številka 20 je toliko visoka, da je sinope zanesljivo ne bo dodelil komu drugemu), default gateway na sinope 192.168.1.1, netmask na 255.255.255.0

To shrani, resetiraj printer in printer se ti bo po resetu moral povezati na wireles omrežje. Sedaj si izprintaj network status page, kjer mora biti jasno vidno, da je printer povezan na SSID z ustrezno močjo signala in da so mrežne nastavitve take kot si jih vnesel zgoraj. Moj HP tiskalnik ima tudi stikalce s katerim ugašaš/prižigaš WLAN - če ga ima tudi tvoj model preveri, da je vklopljeno. Pazi, da boš vnašal mrežne nastavitve za wireles mrežo ne za mrežo preko kabla.

Sedaj naslednji korak - v tem trenutku bi moral biti sposoben pingati tisklanik z PC - ping 192.168.1.20 bi moral delovati. Če to ne deluje preveri svoj PC in sinope - ali so vključeni kakšni firewali ali filtri. Vsekakor moraš omogočiti ta ping. Ko ti bo ping začel delati se na tiskalnikov IP naslov poveži še z web browserjem.

Naslednji korak je instalacija najbolj ušivega SW kar ga poznam to so HP driverji in HP Solution Center - ta SW omogoča printanje in skaniranje je pa žal nekompatibilen z tako eksotičnimi SW kot so npr. razni Windowsi, MS Office, Adobe Flash,,,. Vrži tisti CD, ki si ga dobil poleg printerja v smeti in si instaliraj SW z http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/prod ... g=en&cc=us - datoteko HP Photosmart Full Feature Software and Drivers.

Začni z instalacijo, tisklanik naj bo povezan le po wireles, brez USB in mrežnega kabla, odloči se za wireles povezavo in nekje sredi tega postopka te bo SW vprašal, če naj detektira priključene printerje. Če imaš urejen ping do tiskalnika ga bo SW zanesljivo našel sam. Verjemi mi, to sem v letu in pol naredil več kot desetkrat (glej moj prvi post), vedno je delovalo. Pogoj je delujoč ping - ta ti mora delati, drugače je instalacija SW brez zveze.

Vsa stvar ti bo delala do prve polne lune ali do prvega updata katerega od eksotičnih SW zgoraj. Potem boš moral verjetno spet instalirati HP SW na novo, da ti bo začelo delati. Kot sem rekel - to se na mojih treh računalnikh dogaja s frekvenco enkrat na mesec, enkrat na dva meseca.

Sledi proceduri opisani zgoraj in poročaj o rezultatih.

LP

Odgovori