Vprašanje glede KRS, pravice, posestna pravica, itd...

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
aseries
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 20:51
T-2: Že imam

Vprašanje glede KRS, pravice, posestna pravica, itd...

Odgovor Napisal/-a aseries » 23. Sep 2010 ob 18:27

Imamo KRS - lokalnega operaterja in omarico razdelilno za 8 hiš na naši zemlji (z našo hišo vred)

Omarica je že več kot 20 let na parceli (BREZ POGODBE OZ. REČENO MI JE, DA JE NI) , sem novi lastnik.

Nikoli pa niso prejeli računa za KRS, kar se mi zdi prav, pa vendar:

1. Bi pogodba morala obstajati? Ali je zadeva prisostvovana, tudi če je bil ustni dogovor?
2. Je dolžan KRS nuditi danes kaj več kakor pred 20-leti v smislu, da so pred 20 leti imeli vse programe (KRS ni plačeval avtorskih pravic, danes pa jih mora in je zato vse drugače + digitalni + HDTV itd...)
3. Če me omarica moti (ker je ne rabim in zaseda prostor, kjer bi sam postavil kaj drugega), jo lahko podrem oz. ali moram KRS obvestiti o nameri oz. kaj sem dolžan storiti jaz oz. oni ?
4. Kako lahko KRS brez moje vednosti pride na parcelo in popravlja zadeve v omarici,, (motenje posesti, vdor...itd)
5. Kaj lahko naredim v primeru negativnega odgovora KRS

Ima kdo podobno izkušnjo oz. nasvet.


Hvala v naprej!

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Vprašanje glede KRS, pravice, posestna pravica, itd...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 23. Sep 2010 ob 22:33

Seveda lahko zahtevs da omarico premaknejo iz tvoje parcele, ...zdaj ko je omarica tam imajo pravico dostopati do nje kadarkoli saj je njihova last... enako je z TS omaricami.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Vprašanje glede KRS, pravice, posestna pravica, itd...

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Sep 2010 ob 22:41

TS, je pri nas doma naredil prestavitev omarice(sosedje imajo od nas napeljane parice) iz podstrešja za hišo,
pri tem smo se še dogovorili(pisno), da imajo sedaj najave da pridejo delat.
Ker smo bili enkrat presenečeni da je ob 7ih v soboto zjutraj 5 Telekomovcev po parceli hodlo in se spraševalo kje je že omarica :D

Pred tem je pa TS z mojim dedkom imel ustni dogovor za omarico tako, da so lahko dostopali ko je bil nekdo doma. no saj sedaj je tudi nekako tako samo da se najavijo. :)

Odgovori