Spajanje omrežij

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Spajanje omrežij

Odgovor Napisal/-a Symcy » 2. Apr 2011 ob 21:23

A mogoče kdo ve za kšn tutorial za spajanje dveh omrežij.
Npr da mam doma svoje obično omrežje prek UTP kabla direktno na komp, pol je pa še neko brezžično omrežje na katerga se da prklopt ker je nezaščiten.
Zdej enkrat mi je že ratal da sm spojiu ta dva omrežja in mi je torrente dol vlekl s 240kb/s kar se pr men drugač nikol ni zgodil. Če sm prklopln samo na moj net je download speed okol 100kb/s, če sm pa prklopln samo na tisto nezaščiteno omrežje, pa je download speed 140kb/s. Torej mi je enkrat že ratal met ta dva omrežja spojena.

Zdej pa nevem zakaj noče več delat. Neki sm očitno nastavitve zj**u in zdej sm spet na novo probu spajta ta omrežja na nevem kok kombinacij pa še zmer noče delat.
Takrt k mi je to prvič ratal je blo to bl ponesreč al kako bi temu reku :)
Mau sm gledu tm te nastavitve pa neki spajo omrežja in je ratal tko da je delal men dost bolš. Zdej pa nimam več te sreče da bi kr use delal samo od sebe in me zanima če kdo ve kako je to treba delat da bo delal prou.
Nezaščiten wireless je od moje babice k se itak nč ne ubada s tem razn tega da učasih gleda na netu 24ur kr je zamodila pa še to uporabla enkrat na mesc tko da tuki ni nč ilegalnga umes :D


Lp,
Simon

p.s. Uporablam windows 7 home premium 64-bit in mam običajn komp (ne laptop) k je prklučn na net preko UTP kabla.
Slika

DjJuvan
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 14. Maj 2006 ob 01:00
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Ljubljana- Moste

Re: Spajanje omrežij

Odgovor Napisal/-a DjJuvan » 6. Apr 2011 ob 15:58

Verjetno moraš "bridgat" povezavi. Ne me pa za besedo držat :)
Najboljši anime portal v Sloveniji!!!

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Spajanje omrežij

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 6. Apr 2011 ob 20:17

To ni tako enostavno in bo brez primernega znanja o omrežjih in routanju bolj kot ne nemogoče.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Symcy
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 9. Jan 2011 ob 21:30
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Spajanje omrežij

Odgovor Napisal/-a Symcy » 16. Apr 2011 ob 14:04

No to da je kr težko nardit sm tut že sam ugotovu, zato pa sm tuki napisu, če zna kdo to nardit al pa nahitro povedat kako nej bi se to nardil.
Enkrat k mi je to ratal nism nč na routerju delu ampak use samo na mojmu kompu na nadzorni plošči, in če je treba samo na nadzorni plošči kej štimat nej to ne bi smeu bit tak velk problem.

Neki znanja o omrežjih pa routerjih mam iz šole :)
pač te naslovi, maske etc ...
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Spajanje omrežij

Odgovor Napisal/-a KoMar » 16. Apr 2011 ob 18:24

Preveč preprosto si to predstavljaš.

Odgovori