Seth in HD

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Seth in HD

Odgovor Napisal/-a RobertM » 7. Nov 2011 ob 20:26

Odpiram kar novo temo za našega Seth-a o HD storitvah na splošno :pivo:
seth napisal/-a:Pa kdo govori o kompletnem HD oddajanju tega še 10 let ne bo. Govorim o teh vsebinah, ki so narejene v HD. Bi se lahko predvajale v HD, ne pa da se nateguje z upscale ali pa še to ne. Na RTV poslati mail je enako kakor, da bi ga vrgel v koš. Če so do sedaj lahko predvajali določene vsebine bi lahko tudi vse. Če bi hoteli pa mi ne bo noben govoril, da ni mogoče. Samo po domače se jim je*e. Napisal bom vsako stvar, ki jo opazim. Da se vidi kako se nateguje. Oni bi radi samo naročnino vsak mesec. O pro plusu pa raje ne bi, ker so še hujši nategovalci kakor na RTVju.

v Sredo: 20:00Film tedna: Zmaga ali Kako je Maks Bigec zasukal kolo zgodovine, slovenski TV-film, 2011 HD
Pa bomo videli, če bo v HD.
Brez zamere (zato ti ne dajem nobenega opozorila) ampak stalno moriš s temi HD programi,...
Ker dnevno vidim od 2 do recimo 10 različnih TV sprejemnikov vseh znamk, barv, oblik se te kar javno drznem vprašati katerega si lastiš in kakšen STB sprejemnik imaš zraven za T-2 HD storitve :hmm:

HD je vsekakor signal prihodnosti (sedanjosti) ampak pri ogromno strankah naletim na CRT sprejemnike - verjameš ali ne SD slika je na njih najčistejša.
Nekateri imajo "Hoferjev LCD", ki po parih klikih v meniju čudežno dobijo prijetno sliko (tako- za gledanje), nekateri imajo super-druper Samsunge za "taužnt petsto" eurov na katerih ne spraviš čez noben vhod solidne slike :nevem:
Extrem pri meni je Harman-Kardon za 15kE in na njemu priključen Amino 110 (z činč kabli od Amino 130), ker je edini spravil soliden signal na ekran.Predstavljaj si daljinec iz titana in zraven daljinec od Aminota - ampak dela in stranka je zadovoljna :mrgreen:

Še na kratko - kateri TV imaš in kateri STB :hmm:


EDIT: Anex: Kdor želi kaj komentirati naj ravno tako napiše oznako svojega TVja in STBja :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Seth in HD

Odgovor Napisal/-a KoMar » 7. Nov 2011 ob 20:28

:owned:

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Seth in HD

Odgovor Napisal/-a velis » 17. Feb 2012 ob 10:58

Ha ha, sem bral temo od MPEG4, pa je Seth tam utrujal na štir kvadrate, sem pa klknu link na to "njegovo" temo.
Seth, nasvet: History channel oddaja svoj signal v MPEG4. Tam že SD resolucija zgleda na pol kot HD, HD je pa za popizdit oster. Za ostale kanale ti ne vem povedat, ker me je od takih samo ta zanimal - ampak slika na tem kanalu je tudi v SD res huda.
Ampak to je vse odvisno od firme, ki sliko naredi in jo pošlje T-2. MPEG4, ki ga T-2 ponuja svojim strankam je pa dejansko dražji za T-2, saj morajo kanale dodatno encode-at, da jih potem nekateri na slabih ali dolgih paricah lahko gledajo.
In še, da zadostim Robertovi zahtevi: TV: Samsung za 700€, STB: HTPC preko IPTV

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Seth in HD

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Feb 2012 ob 11:30

@RobertM, predvidevam, da tip za 15k€ ni imel samo T-2 ampak kako satelitsko z vsemi SKYi...
če temu ni tako se je mal za vprašat... :-)
Kar se kvalitete slike na navadnih CRTjih tiče ti lahko samo prikimam sploh pa je T-2 kle alfa in omega za vse ostale "kablaše"...
In še moja oprema: Panasonic plazma 50 inčna, model TH-50PY70P, kupljena leta 2008 čisto slučajn v akciji znižana s krepkih 2400 na 1400€ in ker je bilo ravno EP v nogometu v Avstriji v HD, takoj polno izkoriščena :-)
Poleg T-2 mam še Telemach in vse SKYe pa še kaj kar se da gledat s satelitskega neba od 85 stopinj vzhodno do 45 stopinj zahodno...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Seth in HD

Odgovor Napisal/-a roCkY » 17. Feb 2012 ob 13:07

STB = PC
Ekran Sony 46W3000 staro kakih 5 let, Panasonic 65VT30E - primarni

Sem navijač za HD kar se TV tiče. Nekako tolk kot Seth ali morda še bolj? Zakaj. Preprosto, ker imam na ekranih priklopljen PC. Razdalja gledanja je taka, da normalno berem, delam,.. in kolnem ko YT niti 360p ne gre skozi razen sredi noči. Pogledaš BD prek PS3, v špil not padeš... saj je prek celega vidnoega polja slika.
Ko gledam TV sliko želim imeti čimboljšo kakovost. Žal delno do mene pride le kompromis (HD mini), kot je bralcem foruma tudi že znano. Od plazme je sedežna kaka 2m. Ko so 3D špegli na nosu se morda še mal naprej nagibamo.
Kot sem že zadnjič nekam napisal (vsaj mislim, da je bil ta forum) se odkar je na razpolago gleda prek 80% HD (1080i). Na kanalih, ki so na razpolago se skoraj vedno kaj uporabnega najde.

Siol SAGEM STB da od sebe opazno slabšo sliko neglede na to kaj počnem na njem ali na ekranu v primerjavi s PC. Neglede na signal, ki so ga dobavljali nanj. Prej komprimiran mpeg2, nato mpeg4 - kot že povedano baker naročnik Siol-a.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Seth in HD

Odgovor Napisal/-a Fry » 17. Feb 2012 ob 13:36

Saj nihče ne pravi, da je HD nepotreben, slab, .....
Gre za to, da Seth "joka" kot mali otročki in kriči: hočem hd, hočem hd, zakaj nimam hd, dajte mi hd, .....
in bolj kot mu praviš da je hdja toliko kolikor je možnosti in je tak kot so možnosti, bolj on kriči!

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Seth in HD

Odgovor Napisal/-a KoMar » 17. Feb 2012 ob 13:47

Tako je. Gre za to, da seth krši 3. točko (no, v bistvu 6.) iz viewtopic.php?f=6&t=4025

Odgovori