Uporaba certifikata na Android-u

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Peter H.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Apr 2013 ob 16:23
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika

Uporaba certifikata na Android-u

Odgovor Napisal/-a Peter H. » 23. Jul 2013 ob 17:11

Zanima me, kako bi rešil naslednji problem

Svoj certifikat lahko uspešno naložim na Android-a, ampak ob obisku spletne strani https://klik.nlb.si (Spletna banka) ter ostalih strani katere zahtevajo certifikat za prijavo mi napiše "Varne povezave ni bilo mogoče vzpostaviti" ter se brskalnik zapre. Probal sem na različnih brskalnikih (Opera, Firefox, ...) in težava je enaka.

Brskalnik se zapre po izbiri certifikata.

Android 4.1.1
Tablični računalnik: 3Q RC9731
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Uporaba certifikata na Android-u

Odgovor Napisal/-a KoMar » 23. Jul 2013 ob 18:00


RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Uporaba certifikata na Android-u

Odgovor Napisal/-a RAST » 23. Jul 2013 ob 18:19

To v navodiloh NLB z brskljalnikom Sandro B najbrž ne bo šlo, saj Sandro ne deluje na androidu 4, no vsaj v mojem času, ko sem prešel na android 4 še ni bilo nove verzije. Mislim pa da že od verzije 4.03 certifukat deluje če ga instaliraš kar na telefon, ampak mora biti omogočena varnost na zaklenjenem zaslonu (vsaj poteze ali šifra). Pri meni je tako !

Peter H.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Apr 2013 ob 16:23
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika

Re: Uporaba certifikata na Android-u

Odgovor Napisal/-a Peter H. » 23. Jul 2013 ob 18:36

Omogočen imam PIN na zaklepu zaslona. Certifikat je naložen na Androidu. Izgleda da je v brskalniku težava ...
Slika

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Uporaba certifikata na Android-u

Odgovor Napisal/-a RAST » 23. Jul 2013 ob 18:40

Na katerem brskalniku ? Meni dela samo na privzetem, ki pride zraven androida, na oslaih sem pred časom probaval, pa ni delalo, lahko da so sedaj kakšne nove verzije. Sem zadovoljen s tem, ker ga uporabim samo za KLIK, sicer sem na Operi ali na Dolphinu.

Peter H.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Apr 2013 ob 16:23
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika

Re: Uporaba certifikata na Android-u

Odgovor Napisal/-a Peter H. » 23. Jul 2013 ob 18:50

Probal sem že privzeti, opera, firefox, chrome brskalnik na nobenem ni delovalo. Prav tako ne pomaga ponastavitev sistema.
Slika

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: Uporaba certifikata na Android-u

Odgovor Napisal/-a RAST » 23. Jul 2013 ob 19:14

Ja ne vem, kateri telefon in android pa imaš ? Jaz sem na androidu 4.2.2, galaxy S4, delovalo pa mi je tudi na galaxy S3 in androidu 4.1.1 in 4.1.2, pa tudi na 4.03 ali 4.04. Sem za test zbrisal moj certifikat in ga potem preko BT poslal iz računalnika (varnostna kopija) na telefon. Tam sem ga našel, kliknil po njem in začel se je postopek razpakiranja oz. instalacije. Vprašalo me je samo za geslo (bil je varovan z geslom), nič drugega, android ga da sam v svojo shrambo. Potem sem zalaufal stock browser, napisal link do klika, me je spraševalo če dovolim in zahtevalo da uredim zaklenjen zaslon vsaj s potezo ali PIN-om.....in deluje kot bomba. Certifikat pa mora imeti končnico PFX, ker ča ga nisi pravilno izvozil na računalniku in ima drugo končnico, ne bo šlo.
Evo toliko lahko pomagam, moje izkušnje so take.

Peter H.
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 23. Apr 2013 ob 16:23
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika

Re: Uporaba certifikata na Android-u

Odgovor Napisal/-a Peter H. » 23. Jul 2013 ob 19:21

Poznam postopek kako gre :) na vseh drugih android napravah deluje normalno, samo na tej tablici j**e.

Certifikate uspešno uvozi v sistem, ti so tudi vidni. Po pozivu oz. izbiri certifikata pa vse skupi zašteka ter se brskalnik zapre.

Sumim sistem Android...

Tablica je bla kupljena preko T-2 Kluba :rtmT2:
Slika

Odgovori