Dostop do routerja preko modema

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
neznanecc
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 28. Maj 2014 ob 22:19
T-2: Še nimam

Dostop do routerja preko modema

Odgovor Napisal/-a neznanecc » 28. Maj 2014 ob 22:28

Pozdravljeni,

Naj za začetek omenim, da je malo smešno da pišem o mojem problemu, ki je tudi del konkurenčnega podjetja (vsaj lahko bi mi pomagali, pa ne morejo :D) na ta forum, vendar očitno jim registracije na strani ne delujejo in sem bil tokrat primoran uporabiti očitno boljši forum. Mogoče bo pomoč tu v prihodnosti pomagala sprejeti kakšno odločitev, ki je do sedaj ostala skrita. No, da ne bom predolg ...

Imam modem Sinope568+ R3 in router TP-Link TL-WR1043ND. Router sem nastavil tako, da vsak uporabnik dobi svoj IP naslov v omrežju 192.168.2.0/24, routerjev naslov pa je 192.168.2.1. Privzeti naslov modema je 192.168.1.1, ostale naprave dobijo naslov v omrežju 192.168.1.0/24. Zaradi tega ker na nekaterih mestih nimam dostopa do routerja, so tam računalniki povezani na modem, vendar tu nastane problem, ker je tiskalnik brezžično povezan na router. Rad bi, da bi vse naprave, ki so povezane na modem pridobile dostop do naprav na routerju, vendar ne vem kako bi to dosegel. Preko routerja brez težav lahko dostopam do naprav, ki so povezane na modem, medtem ko obratno ne gre.

Razlog za tako konfiguracijo je v tem, ker imam na modem priklopljen switch in 2x TV, ki jih direktno ne morem povezati na router, ker modem in router nista na isti lokaciji, niti ni prostora, da bi bila oba skupaj. Konfiguracije ne bi rad spremenil prav veliko, saj želim imeti naprave, ki so povezane na router v svojem omrežju, prav tako to velja tudi za modem. Če ne gre drugače, sem seveda pripravljen omrežji združiti.

Prosil bi vas, če mi pomagate pri reševanju težave. Hvala!

P.S.: Na router ne bi rad nalagal kakršnihkoli drugih sistemov.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Dostop do routerja preko modema

Odgovor Napisal/-a RobertM » 28. Maj 2014 ob 23:02

Najverjetneje bo najbolje, da združiš omrežji :?
Routerju nastaviš IP 192.168.1.x, na njemu izključiš DHCP in kabel iz WANpretakneš v enega od LAN :nevem:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori