Code 28

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Code 28

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 28. Nov 2014 ob 20:18

Mogoče je na tem forumu kakšna glavca in reši ta problem.
Pred nekaj dnevi mi računalnik več ne prepozna nobenga USB ključka. V "Device Manager"-u mi pokaže za katero napravo gre vendar mi izpiše pod status naprave:
"The drivers for this device are not installed. (Code 28) There are no compatible drivers for this device. To find a driver for this device, click Update Driver.".

Pogooglal in sprobal sem že vse živo, vendar ne najdem rešitve. Poskušal posodobit driver, vendar ga na spletu ne najde. Odinštaliral vse USB kontrolerje in restartal računalnik. Napaka ostaja. Restore pointi so neuporabni. Če se je slučajno že kdo srečal s takšnim problemom in pozna rešitev, ga lepo prosim za pomoč.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Code 28

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Nov 2014 ob 20:41

dol si potegn "knoppix live cd" to je linux ki se naloži iz cdja/dvdja (ne rabiš inštalirat na disk)
če ti bo tam delal usb ok, potem je programska napaka v win

https://www.google.com/?gws_rd=ssl#safe ... ix+live+cd

Uporabniški avatar
_Aleksander_
T-2jevec
Prispevkov: 26
Pridružen: 9. Nov 2014 ob 12:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Code 28

Odgovor Napisal/-a _Aleksander_ » 29. Nov 2014 ob 07:50

Malo bolj definiraj problem. Si nalagal kako novo programsko opremo? Si kaj odinštaliral? Kateri OS imaš, win7? 32 ali 64bitni? Si probal z driverji za matično ploščo? Si spreminjal kake nastavitve v BIOSu? Si mogoče nedavno uporabil windows update? Si pognal kak deepscan antimalware program? Če greš v safe mode je isto? Imaš še kaj preko USBja priklopljenega, tipkovnico, miško,...? Če ti to deluje, potem probaj USB ključek tam, kjer imaš aktivno miš ali tipkovnico (oz. karkoli drugega, kar ti deluje). Če tudi tam ne dela, potem je še vedno možno, da je dejansko nekaj narobe s tvojim USB ključem (seveda to najlažje izključiš tako, da USB ključek probaš na kakem drugem PCju ali prenosniku, če tam dela, je ključek OK).

Sem imel nekaj časa tudi podoben primer z eno starejšo grafično kartico na kolegovem prenosniku in jo rešil na dokaj neumen način. Downloadal nekaj podobnega, mogoče ti bo pomagalo že to hehe. Meni je, pa sem tudi skoraj 2h googlal in probaval vse živo.

Pa upam da uporabljaš Safely Remove Hardware ko odklopiš USB drive :evil:

Ga ni problema, ki se ga ne bi dalo rešit, razen če je hardwerski fail :)
“Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.”

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Code 28

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 29. Nov 2014 ob 09:25

Uporabljam win 8.1 64 bit. Vse posodobitve, ki so se zgodile vmes so posodobitev Avast antivirusnega programa in posodobitev grafične (Nvidia 560Ti). Ključki sigurno delujejo, sem probal vsaj s tremi. In tudi ko jih priklopim mi računalnik zvočno nakaže, da sem nekaj priklopil in mi v Device Manageru pokaže napravo vendar z rumenim klicajem in s to kodo. Poskusil sem tudi že s podobnimi programčki kot si prilepil link pa ni pomagalo. Probam še safe mode. Driverji, ki sem jih dobil zraven matične plošče (je starejša) pa ne podpirajo ta OS.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Code 28

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 29. Nov 2014 ob 09:54

Mi je uspelo rešit zadevo. Sedaj mi je delovalo s Sistem Restore.
Hvala vseeno.
lp, Ika13

Odgovori