LED TV visoke ločljivosti

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
zigatzn
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 16. Jul 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 3×IP TV

LED TV visoke ločljivosti

Odgovor Napisal/-a zigatzn » 18. Apr 2015 ob 08:47

Pozdravljeni,

redko se zgodi, da se kak € viška najde :plosk: , pa sem se odločil da bi doma kupili nov TV. Zanimam se za večje dimenzije se pravi 55'' +...

Zdaj cenovno med 55'' in 65'' ni neke blazne razlike.
Sem pa zasledil da če ne gre pri večjih telvizorjih od 55'' za 4K, da se potem že pixli vidijo oz. je kvaliteta slike veliko slabša.

Prosim, če mi lahko malo razložite če je dobro kupiti ''navaden'' LED 65'' s 600Hz in bo slika vsaj tako dobra kot na 55'' oz. še boljša. Potem pa še ali Phlips ali LG (predvsem iz razloga software smart tv ipd.)

Upam da lahko omenim program Sporklub slika je na 55'' že tako ''slabša'' bo na 65'' še toliko bolj?

Če bo kdo ki ima doma npr. 60'' oz 65'' odgovoril kako je, bo to mnenje še toliko bolj relavanto.

Hvala za pomoč in nasvete pri odločitvi!

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: LED TV visoke ločljivosti

Odgovor Napisal/-a roCkY » 18. Apr 2015 ob 09:32

Lej TV ti bo velik prvih nekaj dni. Čez teden se boš tepel zakaj nisi vzel večjega. Boljše slike bodo enkrat prišle. Po vsej verjetnosti veliko prej preden bo TV odšel na odpad.

Nogomet, košarka, hokej je na velikem ekranu precej kriza. Že HD je včasih ne ravno optimum. Slabi SD pa so taki, da, če že gledam imam dostikrat v oknu.

Sam odkar sem na T-2 ne gledam več Discovery Science ker ni v HD. Zimo sem skoraj preživel brez ES2, ki tudi ni v HD. Glede kanalov ki prenašajo timske športe pa nimam težav, ker tega ne spremljam razen evropska in svetovna prvenstva, ki pa se večinoma najdejo v HD. Nekaj časa sem se še trudil z Viasati a sem počasi obupal zaradi slike. Dejstvo je, da počasi daš sliki prednost oz. poiščeš vsebine, ki so prikazane v ustrezni resoluciji.

65" plazma na cca 2,2m. Pač razdalja ko se 1080 že skoraj piksel vidi in se komot bere PC desktop. (STB ne uporabljam). Vidni so vsi detajli in napake, ki jih prinaša 1080i. SD se gleda zelo zelo malo ker je zrnavosti pri nekaterih kanalih precej preveč.

Recimo nocoj in jutri se bo skoraj zagotovo pogledal motoGP na A. Ko bodo med prenosom F1 na SLO2 reklame se bo gledal ORF1, če se ne bo spotoma našel kak 100% delujoč 1080 ne preveč stisnejen stream Sky-a.

Ali ima smisel kupiti 4k pa pojma nimam. Nimam praktičnih izkušenj iz dnevne sobe kaj se dobi z večjo gostoto pikslov. Demoti v trgovinah niso ravno primerni za ocenjevati zadevo. Poleg tega pa ne maram LED-ov ker imajo še vedno precej nenaravne barve.

Smart TV funkcije so kar se mene tiče povsem neuporabne.

zigatzn
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 16. Jul 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 3×IP TV

Re: LED TV visoke ločljivosti

Odgovor Napisal/-a zigatzn » 18. Apr 2015 ob 10:15

Hvala za mnenje, ja načeloma sem mogoče pozabil omenit, TV bi se gledal nekje na razdalji od 2 metra pa do 4 metrov...taka dolga dnevna soba :D

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: LED TV visoke ločljivosti

Odgovor Napisal/-a webmaher » 18. Apr 2015 ob 11:10

na tako razdaljo obvezno pol 65..jaz bi na tvojem mestu ako pare nisu probljem kar 75..ker tko kot je roCky omenil najprej bo vse veliko čez teden dni se boš pa tolkel po glavi zakaj nisem vzel večje... to še posebej velja za gledanje 3D filmov... :mrgreen:
je pa tko, da vsebine v UHD praktično ni in tu so proizvajalci krepko prehiteli ponudnike.... res je da se dobi Philipsa 58 inčnega že za manj kot 1000€ ampak za v tvojo sobo je to krepko premalo :mrgreen:
Kar se kvalitete športnih prenosov tiče je tu najboljši angleški SKY kjer gre bitna tudi do 20Mb/s ... Telesmeh bi se temu lahko kaj hitro približal, če ne bi imel te trapaste omejitve pri nekje 10MB/s in bi imeli recimo variabilno... ne bom nikoli pozabil, ko sem pred kakimi 5 in več leti ujel prvi prenos El Klasika preko satelita in je šla bitna čez 50Mb/s kar moj bogi PC ni sfural :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

zigatzn
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 16. Jul 2007 ob 16:21
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga, 3×IP TV

Re: LED TV visoke ločljivosti

Odgovor Napisal/-a zigatzn » 18. Apr 2015 ob 11:24

Da se ne bomo vsi na Sporklub naslanjal. Bo recimo ogled HD dnevnika na SLO 1 ali neke HD oddaje na National G v HD na 65'' televizorju boljša kot naprimer na 55'' pixli pa to?

Malo izven teme, k vsi omejate Skyposrt...je kakorkoli možen ogled skyposporta da preko spleta kupiš kakšno naročnino pa potem na TV-ju gledaš skysport kot dodatek t-2 shemam :P

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: LED TV visoke ločljivosti

Odgovor Napisal/-a roCkY » 18. Apr 2015 ob 11:44

Definitvno je naravoslovni dokumentarec boljši na večjem ekranu z enake razdalje gledanja. Tam nekje disgonala *1.4-1.6 je tisto kjer se HD najbolj optimalno gleda. Sedaj si pa računaj. Če se postaviš na optimum za SD pa HD detajlov ne vidiš več.
Pri novicah mi osebno ni do neke kakovosti slike. In tudi ne opažam razlike med 55" in 65". Starši imajo 55" na cca 3m in mi je seveda glede na mojo postavitev zelo majhen. Res pa na njem veliko laže gledam SD. Pač oče ima na prioriteti Petelin&co in skorajda kadarkoli pridem je SD na ekranu.
Kar se mene tiče še vedno drži, da prevelikega ekrana za povprečnega Janeza ni. Pa tudi, ko gledam letošnje cene Samsungovih top modelov, bo še kar nekaj časa ostalo tako.

Odgovori