Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Maj 2016 ob 19:53


Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a Tosho » 11. Maj 2016 ob 20:09

Če bodo kaj dosegli, upam, da tudi pri nas v slo ne bo treba več plačevati teh neumnosti...
http://nova24tv.si/aktualno/zacetek-zbi ... ivisticna/
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Maj 2016 ob 20:38

Brez skrbi, bodo našli pa drugo rešitev kako do denarja, bodo pa podražili televizije pa radije.

Uporabniški avatar
Slavc
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 2. Jun 2008 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: AranžnOptimum

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a Slavc » 2. Jun 2016 ob 05:56

Nekaj se tudi pri nas premika. Podpisovanje peticije. Upam, da bo kaj ratalo iz tega.
http://www.pravapeticija.com/read/20627/40112272
Zadnjič spremenil Slavc, dne 3. Jun 2016 ob 05:32, skupaj popravljeno 1 krat.

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 2. Jun 2016 ob 08:02

tudi jaz bi spremenil tole pri nas...zakaj bi tisti z narocenim IPTV placevali dvakrat? povsem nesmiselno in upam da se bo spremenilo to....

sent from Kodi 17 Krypton

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a Tosho » 2. Jun 2016 ob 09:16

Zato je pa treba podpisat in mogoče bo prišlo do sprememb. ;-)
Slika

Uporabniški avatar
dakux
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 31. Jan 2021 ob 12:02
T-2: Še nimam

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a dakux » 1. Feb 2021 ob 12:10

Se je že komu uspelo rešit RTV prispevka? Ker glede na to da ne gledam TV se mi to zdi skrajno butasto da plačujem za nekaj kar ne uporabljam...
Najboljše stave, kvote in lestvice na https://www.sportni-portal.com/ :idea:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 1. Feb 2021 ob 12:46

"Obveznost plačevanja RTV-prispevka je vezana na imetništvo radijskih ali televizijskih sprejemnikov oziroma kakršnihkoli drugih naprav, ki omogočajo sprejemanje radijskih oziroma televizijskih programov (kot na primer računalniki, tablični računalniki in mobilni telefoni z dostopom do spleta). RTV Slovenija omogoča spremljanje svojih programov preko signala iz oddajniškega omrežja (potrebna je antenska naprava) in preko satelita. RTV Slovenija financira satelitsko opremo vsem zainteresiranim zavezancem, ki na naslovu svojega bivanja nimajo ustreznega signala iz oddajniškega omrežja. Ustreznost signala preveri strokovna oseba RTV Slovenija z merilno napravo."

Tole je v bistvu na kar se oni nanašajo.
Jaz sem sicer ukinil RTV prispevek, ker so mi ga računali na vikendu.
Kjer pa nisem imel razen elektrike nič od navedenega :D
Bom pa verjetno dobil počasi ponovno tole, ker se vikend ureja v bivanje za dalj časa.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a Skorc » 1. Feb 2021 ob 14:37

Znan mi je primer, da je oseba dosegla "zmago" z argumentom, da hkrati ne more spremljati RTV programa doma ter na vikendu. Potrebno je vpoštevati, da ta primer ni "sodna praksa" ampak je potrebno veliko časa, potrpljenja in pisanja ... pa seveda uspeh ni zajamčen :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 4. Feb 2021 ob 15:12

RTV prispevek ni nič drugega kot davek... in glede na to, da bo denar za produkcijo in vzdrževanje še vedno moral od nekod priti (razen, če se poslovimo od nacionalne televizije), naj prispevek enostavno stlačijo med druge davke na dohodek (ki jih nihče ne gre do te mere analizirat, da bi šel delat peticije, da teh davkov pa noče plačevati). Treba se je zadevat, da se program, kot je pri nas na nacionalki (in tudi v drugih evropskih državah), pač ne more financirati na enak način kot komercialne televizije... ker bi sicer prej ali slej začel vrteti enako sranje.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a madpanter » 5. Feb 2021 ob 09:30

Sej tudi naše komercialne tv postaje za tak oh in sploh programom so delale bulo dokler niso izsilile 5€ na vsakega naročnika... Zdaj pa kar cca 20 mio € plusa na leto... Dejansko na rtv že če službo za oddajnike in zveze na rtv daš nekam drugam lahko vrata zaprejo... Rtv bi morali konkretno prevetrit in naredit racionalizacijo poslovanja (pa tu ne mislim politična prevetritev, ker mi dol visi kam keri paše) ampak v smislu optimiziranja delovnih mest, da se točno ve koliko kdo kaj dela, in zakaj ni njegov delovni čas izkoriščen... (Pač poznam zgodbe, kjer so mi ljudje ki so bili tam na praksi povedali, da se cele dneve svaljkajo več ali manj na polno...) Ampak to je utopija tako kot z vlakom iz Maribora v Ljubljano v 55 min...
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

fiston
Faca
Prispevkov: 178
Pridružen: 3. Okt 2011 ob 10:47
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL

Re: Na Hrvaškem lahko odjavijo RTV naročnino !

Odgovor Napisal/-a fiston » 9. Feb 2021 ob 19:12

dakux napisal/-a:
1. Feb 2021 ob 12:10
Se je že komu uspelo rešit RTV prispevka? Ker glede na to da ne gledam TV se mi to zdi skrajno butasto da plačujem za nekaj kar ne uporabljam...
Jaz ne plačujem že od leta 2000, ko mi je televizija skurila celo stanovanje. Od takrat je nimam več.
Ne vem zakaj imaš potem TV če ne gledaš, bi jo prijel pa vrgel skozi okno. :) No zdaj so spremenili oni zakon, pa štejejo tudi če imaš dostop do interneta, ker potem lahko gledaš na strani RTV, ampak dal jim še nisem nič.
Vprašanje kdaj bodo poslali spet..., so dvakrat ali trikrat od takrat, pa sem jim napisal da nimam TV pa je bilo v redu. Študiram ko dobim kaj jim bom napisal, kaj je enakovredna naprava televiziji...
Bom napisal da nimam zvočnikov...., potem naprava ne more biti ravno enaka TV, čeprav ima internet. :)
Sicer je malo smešno, da recimo že pametni telefon štejejo zraven, verjetno moraš tam imeti tudi slušalke, itak pa slika tako majhna... Zdaj če je to enakovredna naprava televiziji, potem naj nehajo delati televizorje, verjetno pa na onem malem ekranu ni isto, ne vem zakaj potem delajo vedno večje ekrane.

Odgovori