Telekom GPON in Mikrotik

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Odgovori
luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Telekom GPON in Mikrotik

Odgovor Napisal/-a luli1 » 18. Dec 2018 ob 09:51

Pozdravljeni.

A je mogoče priklopiti optični kabel od GPON Telekom optike v Mikrotikov router preko tega https://www.senetic.com/product-sfponu/ modula? Kako je potem z IPTV?
Hvala za odgovore.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Telekom GPON in Mikrotik

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 18. Dec 2018 ob 10:07

Načeloma se ne priklaplja svoje opreme direktno na omrežje... Če boš imel pravi SFP se ti mogoče čelo postavi, glede TVja pa če veš konfigurirat mikrotika, bi vrjetno šlo. Če ne veš konfigurirat pa opusti celi projekt.
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Telekom GPON in Mikrotik

Odgovor Napisal/-a Mark » 18. Dec 2018 ob 21:59

@luli1 Pomoje je brezveze, da si delaš stroške in verjetno ti zadeva še nebo delovala. Obstoječa oprema pa je preverjena in še poln support imaš, če gre kaj narobe in v primeru okvare ti jo T-2 zamenja. Če pa greš odkrivati toplo vodo, pa lahko povzročiš še celo kakšne motnje na omrežju, kar seveda ni dovoljeno.

Uporabniški avatar
asgard
Nadebudnež
Prispevkov: 492
Pridružen: 13. Mar 2009 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: GPON ORAŽNI KAMEN 1000/100
Kraj: Idrija

Re: Telekom GPON in Mikrotik

Odgovor Napisal/-a asgard » 12. Avg 2019 ob 18:03

Če ne igraš iger, ali nimaš prostora za modem in še router posebej se ne splača mikrotika konfigurirati. So dovolj modemi, in delujejo ok. Je pa res da ti modemi ponavadi dodajo malo pinga, vsaj v mojem primeru je bilo tako. Zato sem šel na Mikrotik. Če si na optiki pa bi rad kasneje kak giga link ali kaj podobnega naj te opozorim da boš dal za Mikrotika skoraj 300€ če hočeš da bo delovalo vse b.p. Sem bil na tej poti in kupil dva routerja ker nisem raziskal prej tega področja. Hvalabogu sem enega porabil kot smart switch za VLAN-e peljati naprej po virtualkah, da so ločene od mojega računalnika in ostalih računalnikov v domačem omrežju. Eden pa mi še stoji in bo verjetno za IPSEC vpn porabljen ko bo čas za to.

Odgovori