Paketna pondba za obstoječe naročnike

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
stari
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23. Jul 2023 ob 15:08
T-2: Že imam

Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a stari » 23. Jul 2023 ob 22:04

Pozdravljeni,

včeraj sem prek spletnega klepeta vprašal po možnostih za popust za obstoječe naročnike, povedali so mi, da za tiste, ki smo že zelo dolgo stranke (VDSL od 2006, optika od 2008), ponavadi ponudijo enako ugodnost kot za nove naročnike.

Trenutno imamo najnižji paket, 10/10 oz. 50/20 po novem, ter VoiP, v uporabi imamo stikalo Milan in voip telefon Belco (če se prav spomnim), TV pa imamo kabelsko, ker se je stari Amino pred 14, 15 leti, pregreval in je slika kockala (kabelske nikoli nismo odjavili)

Kabelskega operaterja je sedaj prevzel konkurent, ki je hkrati postavil optično povezavo po bloku in nam sedaj ponuja prehod k njim.
Ponudba je zelo ugodna, nekaj manj kot 21€ na mesec za celoten čas vezave (24 mesece) pri hitrosti do 500/100, ter 160 programov na TV oz. nekaj manj kot 26€ na mesec za celoten čas vezave pri hitrost do 500/100 in 200+ programov na TV.

Razumemo, da od T2 takšne ponudbe ne moremo dobiti, a vendar je obstoječa ponudba pri T2, tudi za nove naročnike, konkretno dražja - T paket z L shemo je 50€ za prvo leto po akcijski ceni, redne cene pa mi na portalu ne prikaže. Oranžni optimum pa je skoraj 35€ na mesec za prvo leto, potem pa 59€ za drugo leto - kar je več, kot plačujemo danes za ločene storitve. Če poračunam razliko med ponudbo konkurenta s shemo L in T2 oranžni optimum, je konkurent v 24ih mesecih cenejši za prek 500€, kar ni malo.

Zanima me, če je kakšna opcija za custom paket? Recimo hitrost 50/20, kar imamo sedaj, VoIP telefonija, kar imamo sedaj, in TV L shema, s tem, da bi potrebovali TV box, ker nimamo pametnega TVja, niti ga ne načrtujemo kupit. Na optičnem stikalu je lasten usmerjevalnik, če se TV Box poveže na Milana, potem niti usmerjevalnika od T2 ne potrebujemo.
Nikjer v paketih ni možnosti odstranitve, ampak mi naprednih/pametnih storitev ne potrebujemo, recimo snemalnik, časovni zamik, oblak, tv na mobitelu/plaži, aplikacije, itn.
Skratka, osnovna internet hitrost, fiksna telefonija in najmanj L shema, če je kateri od T2jevcev tukaj in ve, če je kaj takega možno.

Hvala.



EDIT: zgrešil paket, ni premium, je optimum.

ombre
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 00:44
T-2: Že imam
Paket: UMTS
Kraj: Radovljica

Re: Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a ombre » 24. Jul 2023 ob 13:23

Težka da boš dobil kaj več. Na tvojem mestu ne bi razmišljal in odšel drugam. Sam tudi grem drugam po dveh letih - enostavno se ne splača biti star naročnik, sedaj niti nov ne saj sploh ni ugodno... Bom pogrešal kvaliteto slike in uporabniški vmesnik... Ampak ne mislim plačevati 2x več za podobno storitev, s tem da dobim pri konkurenci hitrejši net in večjo programsko shemo za -50% za dve leti, če se vežem za dve leti...

Itak se lahko vrneš potem po dveh letih. Zakaj ne pustijo teh cen vsem, meni ni jasno ... Imeli bi več naročnikov... Pač računajo na to, da ne boš preklopil po dveh letih zaradi lenobe. :P najbrž so že preračunali, da se jim splača to taktika.
Slika
Slika

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 24. Jul 2023 ob 14:52

Točno tako tudi sam sem po dolgih letih prešel k konkurenci za pol manj denarja za eno leto in enkrat višjo hitrost se splača,pa tudi v kvaliteti slike ni neke razlike.
Edina razlika je da so me prestavli na Gpon ampak to ima tudi nekatere dobre lastnosti,ni več problemov z zaprti i porti in hitrost je takšna kot naročena.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9114
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Jul 2023 ob 19:43

Vsi vemo, da je A1 najcenejši, če naročnik ni zahteven glede televizije potem je to to. AMPAK, če hočeš kvalitetne storitve (televizije) je T2 top, se pa to plača.

Če boš hotel imeti paket po meri, boš plačal več. Zakaj ? Ker je to politika vsakega operaterja.
Enako kot v paketu Optimum, ki je srednji paket - ne moreš kasneje doplačati za večjo programsko shemo, NE MOREŠ, zakaj ? Ker je to nalašč tako narejeno. Če bo naročnik hotel več bo moral iti na draži (skupni - net, tv, mobilni ,.. paket)

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 27. Jul 2023 ob 12:21

Jaz sedaj na A1 brezžični ultra net+tv M+voyo+čz, nimam nič slabše slike kot prej na bakru, celo boljšo, brez kockanja. Hitrost interneta je up 10-20x višji, do pa 300-400x višji. Slabši se mi zdi le tv vmesnik v aplikaciji, kakšen je pa na vmesniku pa ne vem. Plačujem pa 19,98 prvih 12 mesecev, nato 42,99. Sem zelo zadovoljen s prehodom, T-2 sem bil pa zvest od leta 2006.
LP Robert

stari
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 23. Jul 2023 ob 15:08
T-2: Že imam

Re: Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a stari » 27. Jul 2023 ob 17:48

@MrTwelveTrees, kakovost se plača, to je res, zato smo tako dolgo plačevali 25, 26€ za 10/10, ko pa je podjetje drugim za ta denar ponujalo 100/100, 200 programov in kup drugih stvari. Treba je tudi vedet, da obstajajo kakovostne in manj kakovostne stranke.


@ostali
Glede slike nismo zahtevni, imamo navaden, še HD-Ready LCD TV, če se slika obdrži pri 720p, smo zadovoljni. Kar se vmesnika na boxu tiče, na kabelski imamo EPG za 3 dni, ampak se čaka, da se naloži v celoti, pa še ročno moraš na vsak program posebej it. Večkrat se zgodi, da niti prikaza po programih, ki prikazuje kaj se aktualno predvaja, ne prikaže, moraš ročno obrnit na vsak program, da osveži in doda. Imamo tudi možnost izbire podnapisov in dub-a, pri programih ki to omogočajo. EPG prav pride, ostalo pa niti ne toliko, če to ponuja A1 tudi na optiki, bomo zadovoljni.

Navadili smo se na nekatere programe, ki jih T2 niti v XL ali kot dodatek nima, pri internetu je pomembno, da ne pade pod 10Mb/s, pri TV pa da lahko dejansko gledaš kar si plačal in da po možnosti ne preskakujejo "framei". Stacionarni telefon uporabljamo bore malo, gre se bolj, da smo dosegljivi na številko, ker ne vemo kdo vse ima samo to našo številko - IMHO ravno zato sploh še ponujajo stacionarno telefonijo.

Bomo zamenjali, bomo videli kako bo, edino pogruntat je še treba, kako je s prekinitvijo pri T2 in s prenosom telefonske številke na A1, ter kakšen telefon sploh moramo kupit, predpostavljam da bo kakšen poceni gigaset ali panasonic, dovolj?
Predpostavljam tudi, da Linksys routerja, ki je v Milana priklopljen, ne bomo mogli uporabljat oz. bo treba klicat, da oni nekaj nastavijo?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a madpanter » 28. Jul 2023 ob 07:02

NE razmišljaj in presedlaj na optiko (če te razumem si še na bakru?) k drugem operaterju in je to to.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a starfotr » 29. Jul 2023 ob 13:29

Saj lahko obdržiš samo stacionarno telefonijo na T2 optiki.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Paketna pondba za obstoječe naročnike

Odgovor Napisal/-a srus » 28. Avg 2023 ob 01:38

Izplača se osebno iti v poslovalnico. Po svojih izkušnjah ti agent tam ponudi več, kot ti ponujajo razne akcijske ponudbe na T-2 internetnih straneh.

Ob menjavi paketa, ali vezavi, se da dogovoriti za višji in dlje časa trajajoči popust, ter še dodatno za točke T-2 kluba.

Sem pa zeloooo star naročnik z četverčkom na optiki. Je pa edina primerljiva konkurenca lokalni kablaš, sicer formalno neodvisen, a dejansko Telemach.

Bakra in mobilne ponudbe ne štejem za konkurenco.

Odgovori