Težave z modemom

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Težave z modemom

Odgovor Napisal/-a lukec » 24. Okt 2023 ob 21:02

Pozdravljeni,

včeraj se mi je pojavilo da so "zatajili" 3 porti na modemu V45. Edini port kateri je deloval je bil port 4, zato sem danes šel v poslovalnico da sem zamenjal modem. Prejel sem enakega V45 vendar se modem nikakor po eni uri ni vzpostavil. Nato sem šel nazaj v poslovalnico in sem prejel modem U92. Po priklopu dsl linije se je modem po 5-10 min vzpostavi. vendar težava tu so se začele težave. Povezal sem se na wifi in pingal zunanje IP-je. Pingi so normalno šli skozi, vendar televizija in internet nista delovala, ne duha ne sluha o tem. nato sem klical na tehnično pomoč. po eni uri pogovorov so med drugim naredili hard reset modema in zadeva nekako sedaj deluje. Je pa nastopil nov problem. Ko želim gor priklopit router preko WAN-a (kabl) internet ne pride preko routerja. Do menjave modema je zadeva delala perfektno. Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo narobe. Router želim vzpostavit saj imam preko njega vezane pametne naprave v domu.
prosim za kakšen nasvet.
hvala
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Težave z modemom

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 24. Okt 2023 ob 21:51

Tukaj je težko karkoli svetovati, razen tega, da sprobaš še kakšno drugo napravo, drug port, drug kabel. Porti načeloma ne "zatajijo". Če so crknili, je verjetno bil kak prenapetostni sunek, ki jih je skuril. To lahko razloži tudi probleme na DSL liniji... in če se je zgodilo kaj takega, ti je mogoče skurilo tudi WAN port na routerju.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Težave z modemom

Odgovor Napisal/-a lukec » 24. Okt 2023 ob 22:03

hm na starem modemu je wan delal brez problema. na tem modemu ki sem ga danes prejel pa ne dela.
kable sem vse sprobal in zamenjal, tudi drugi router (katerega nisem sedaj uporabljal 7 let) sem probal in nič znakov za internet :)
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Težave z modemom

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 24. Okt 2023 ob 22:12

Če na isti kabel in port, na katerega poskusiš priklopit router, priklopiš računalnik… a dobiš kak IP?

Si imel prej nastavljen statičen ali dinamičen IP? Mogoče imaš problem s konfiguracijo portov (bridge ali NAT).

Nitro
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Težave z modemom

Odgovor Napisal/-a Nitro » 25. Okt 2023 ob 04:15

lukec napisal/-a:
24. Okt 2023 ob 22:03
hm na starem modemu je wan delal brez problema. na tem modemu ki sem ga danes prejel pa ne dela.
kable sem vse sprobal in zamenjal, tudi drugi router (katerega nisem sedaj uporabljal 7 let) sem probal in nič znakov za internet :)
Pri U92 modemu port WAN ne deluje tudi kot LAN port (pri v45 je wan tudi kot lan5 port). Beri: na U92 modem lahko naprave povežeš samo na rumene LAN1 do LAN4 porte...
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Težave z modemom

Odgovor Napisal/-a lukec » 26. Okt 2023 ob 20:37

Nitro napisal/-a:
25. Okt 2023 ob 04:15
lukec napisal/-a:
24. Okt 2023 ob 22:03
hm na starem modemu je wan delal brez problema. na tem modemu ki sem ga danes prejel pa ne dela.
kable sem vse sprobal in zamenjal, tudi drugi router (katerega nisem sedaj uporabljal 7 let) sem probal in nič znakov za internet :)
Pri U92 modemu port WAN ne deluje tudi kot LAN port (pri v45 je wan tudi kot lan5 port). Beri: na U92 modem lahko naprave povežeš samo na rumene LAN1 do LAN4 porte...
sem naredil router preko lan porta in deluje. je pa res, da ti pa zaseda nepotrebno en port, kateri bi lahko bil drugače na wan-u.
samo da sedaj deluje kolikor dolgo pač bo. je pa res, da bi me mogli tehniki obiskat in je sedaj že skoraj 3 dni od tega pa še zmeraj nič. odzivnost ni dobra stran t-2
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Težave z modemom

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 26. Okt 2023 ob 21:09

WAN na modemu ima enako funkcijo kot WAN na tvojem routerju (da dobi internetno povezavo… ne da jo deli).

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Težave z modemom

Odgovor Napisal/-a lukec » 26. Okt 2023 ob 21:21

ja prejšnji modem V45 je imel WAN da jo deli, torej sem imel LAN1, LAN2, LAN3 in LAN4 za tv, wan pa je bil za router, tega pa U92 ne omogoča, ampak bomo preživeli, važno je da storitve delujejo :)
Slika

Odgovori