[Imam] 1024/256+telefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
braneg
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Okt 2006 ob 22:18
T-2: Že imam
Paket: 1 Mbit/s-256 Kbit/s + telefon z ISDN vmesnikom
Kraj: Ljubljana

[Imam] 1024/256+telefon

Odgovor Napisal/-a braneg » 21. Okt 2006 ob 22:49

Včeraj so me priklopili na T-2 in glede na to, da sem prebral nekaj kritik na račun monterjev pri T-2, bi povedal še svojo zgodbo.

Jaz sem imel sicer težave z samo razvezo od Telekoma, saj me je po zelo hitrem času začetnih aktivnosti (kontaktiranja T-2, pogodbe, potrdila Telekoma, da je možna vezava za internet&telefonijo pri T-2 ter nato zahteve T-2 Telekomu za razvezo - vse skupaj 7-10 dni), Siol odklopil že 14.9., potem pa so se vlekli tedni brez interneta. Po večih intervencijah na T-2, ki so bile brez haska (dobil sem občutek, da se niso veliko sekirali s tem, da se Telekom ne drži rokov za izvedbo razveze (baje 7 dni po zahtevi), ampak so dejali, da bo pač potrebno počakati), sem se odločil, da sam najdem osebo na Telekomu, ki je zadolžena za to. Po dveh dneh telefonarjenja (vmes sem našel nekoga, ki mi ni verjel, da je možno takšno zamujanje in je šel sam iskat po sistemu ter našel podatek, da je bil 14.9. znotraj Telekoma dan nalog za izvedbo razveze), sem našel koordinatorja za izvedbo teh del in po tem razgovoru me je končno čez 5 minut poklical delavec Telekoma, ki je rekel, da me lahko takoj razveže. Nato sem sam poklical T-2, da naj pošlje še monterja k meni in naslenji dan se je vse uredilo (po dobrem mesecu).

Vzel sem internet 1M/256 ter IP telefonijo z ISDN vmesnikom,ki pa ga niso imeli, tako da sem začasno dobil Panasonicov telefon.

Monterja, ki je prišel (rekel je, da za sam priklop T-2 uprablja samo podizvajalce, ker imajo servisne službe T-2 preveč dela z odpravljanem težav na terenu, tako da ni bil iz T-2) pa lahko samo pohvalim. Čeprav je popolnoma res, da ti T-2 omogoča samo okoli 3m UTP kabla, ki bi ga moral tudi sam položiti, sva se že prej po telefonu dogovorila, da bo pač prinesel svoj kabel in mi zaračunal neko simbolično ceno zanj. Prav tako mi je pomagal zadevo povleči po celem stanovanju (bila je prava muka, ker ga je bilo potrebno vleči skozi zid). Ko se mi je razsula telefonska vtičnica (pojma nisem imel, da je v tako slabem stanju), mi je povezal modem direktno na žice iz stene, zadevo nekako zavaroval ter rekel, da naj kupim nov štekar in mi ga bo sam pravilno pritrdil, ko bo prišel naslednjič z ISDN vmesnikom. Na koncu mi je še lepo povezal računalnik z internetom, mi izčrpno odgovoril na moja vprašanja ter mi dal svoj GSM, da lahko pokličem kar njega, če bo kaj narobe z linijo (če bom imel občutek, da ne vleče dovolj, mi lahko pride izmeriš kvaliteto kabla, če sem prav razumel). Bil je pri meni 1,5 ure, kar je po mojem mnenju veliko več, kot bi moral "strogo po službeni dolžnosti". VSAKA ČAST.

Zadeva dela OK (saj internet mi je že pri Siolu delal OK, na noben način pa nisem več hotel imeti telefona pri Telekomu, pa tudi na optični kabel čakam, da bi potem prenesel še TV od Telemacha).

Uporabniški avatar
luky
Model
Prispevkov: 235
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 19:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Napisal/-a luky » 22. Okt 2006 ob 09:04

Braneg k mene tudi ni prišel monter od T-2, ampak od druge firme, ki pogodbeno dela ZA T-2. Priklopil mi je internet in telefon ( telefon je tudi od T-2 ). Zamudil se je 30 minut, spostavil zvezo in zadeva je takoj začela delovati brezhibno in tako je tudi sedaj. Čakal sem pa tudi nekaj časa, poglej spodaj.
Lp, Luky

Odgovori