[Naročil sem] 1024/256 + telefon

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Mirtma
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 08:57
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Krško

[Naročil sem] 1024/256 + telefon

Odgovor Napisal/-a Mirtma » 23. Mar 2006 ob 09:10

Od 22.11.05 čakam na 1024/256 + telefon (T-2_ID:16652 )

Minilo je 4 mesece od dneva, ko sem na internetu izpolnil elektronski obrazec Prijava za fizične osebe. T2 naprave imam priključene, vendar povezave še vedno ni (lučka na modemu utripa). Po mnogih klicih (katerih večino časa sem preždel na čakanju) in emailih (na katerih odgovore sem čakal tudi do 10 dni, ali pa odgovora sploh nisem prejel) bi končno želel dobiti kakšen konkretnejši odgovor na rešitev mojih težav.

Naj najprej povzamem kratko zgodovino:

7.11.2005 sem po emailu poslal vprašanje, ali je možen priklop na T2, glede na to, da do sedaj nisem imel aktivnega telefonskega priključka (napeljava v bloku je).
16.11.2005 sem dobil prvo elektronsko pošto, odgovor na to vprašanje, ki je bil pozitiven. V njem je tudi pisalo, da glede na to, da sem oddaljen več kot 1500 m (1750m) od centrale, je možen internetni paket z hitrostjo 1Mbps/256Kbps, en telefonski priključek in ena televizija. Isti dan sem poslal ponovno vprašanje, glede neaktivnega priključka, in dobil sem odgovor:

Spoštovani!
Za vklop naših storitev je dovolj tudi neaktiven telefonski priključek. Vse potrebno za priklop uredimo mi.
Vse storitve priklopimo brezplačno, brez priključnine!
Za več informacij obiščite http://www.t-2.net ali pišite na naš naslov. Dosegljivi smo na tel.št. 0590 00-000
Lepo Vas pozdravlja
T-2 Služba za naročnike

19.11.2005 sem podpisal in poslal pogodbo

22.11.2005 ste poslali poizvedbo na Telekom. Začelo se je čakanje. Med tem, sem poslal fax za spremembo pogodbe (zaenkrat sem se odpovedal TV, ker sem opazil, da med programi ni hrvaškega RTL), poslal sem prošnjo, za dodatne elektronske naslove (ki ste jih omogočili).

21.12.2005 je Telekom odobril priklop na moji lokaciji.

11.1.2006 me je obiskal pooblaščeni T2 tehnik, ki je prinesel opremo in jo priklopil (seveda sem vzel dopust). Modem je seveda utripal, vendar je tehnik izrazil optimizem, da bo verjetno začelo delati v teku dneva, kajti pred mano je opravil priklop pri mojem sosedu in tam je takoj začelo delovati. Tehnik je odšel, jaz pa sem še nekaj časa čakal, nato pa klical na Telekom. O pogovoru, sem T2 isti dan obvestil po elektonski pošti. Navajam:

Ko sem klical na Telekom, sem izvedel, da še niso dobili naloga za moj priklop. Vprašal me je, kakšen priključek sem imel do sedaj (ISDN, ADSL, analogno...). Povedal sem, da nisem sploh imel telefona (vtičnica je v stanovanju). Nato se je začudil in rekel, da na moji lokaciji (Kovinarska 11a, Krško), sploh ni možno priklapljati novih. Imajo le obvezno rezervo. Povedal sem, da ste (T2) dobili konec decembra od njih potrdilo, da je priklop možen. Na to ni nič več odgovoril, rekel je le, da če je tako, bo počakal na nalog, sicer pa močno dvomi, da bo karkoli možno urediti.


12.1.2006 sem dobil od T2 pošto, da sem v prijavi napravil napako. Navajam vaš Email:
V polje telefon ste namerno ali pa po nesreči vpisali ''-'', zaradi tega vam je telekom zavrnil nalog, prosimo Vas za razumevanje – izpolnite prijavo še enkrat.

Tukaj, mi je že malo zavrelo. Kaj pa naj napišem, če telefona nimam? Si izmislim telefonsko številko?

14.1.2006 Povzetek T2 pošte:
Priklop na VDSL pri vas je možen in bo izveden. Razdalja vaše lokacije od centrale je sicer resda precejšnja, vendar je priklop še vedno možen. Naša tehnična služba in tehnična služba Telekoma Slovenije bosta pri vas 17.1. Preverili bodo vse razdalje in izmerili signale. V kolikor bo šlo vse po načrtih, vam bo povezava takrat tudi delala. Če bo prišlo do kakršne koli napake, vam bodo tehniki to povedali. Točne ure, kdaj lahko pričakujete tehnike, žal ne vem, vas bodo pa poklicali. Obisk lahko pričakujete nekje med 08:00 in 14:00.

17.1.2006 Ta dan sem bil v pričakovanju. V službi sem se dogovoril za dopust, da bom lahko prisoten, ko bosta tehnika opravljala meritve. Ob 9:45 me je klical T2 tehnik. Rekel je, da Telekomovec, s katerim hodita skupaj, nima naloga in brez naloga ne sme nič narediti. Tako, da od tega ni bilo nič. Seveda sem vam o tem takoj pisal po elektronski pošti.

18.1.2006 sem dobil odgovor s T2:
Opravičujemo se za nevšečnosti. Vaš problem sem posredoval naprej, zatorej bo nalog – če ni bil poslan, poslan. TS in T-2 monterja bosta Vas kmalu kontaktirala.
Nato sem isti dan izvedel, da je rezervacija potekla 13.1.2006 in da ste poslali ponovno poizvedbo.

20.1.2006 T2 pošta:
Prišlo pa je še do enga problema, tako da smo morali poslati novo poizvedbo na Telekom, ker je za prejšno zapadla rezervacija. Tako da lahko pričakuje te priklop šele čez 14 delovnih dni.

Konec januarja (točnega datuma ne vem) sem prejel klic od T2 Help Deska. Povedali so mi veselo novico, da 7.2.2006 prideta oba tehnika (T2 in Telekom). To je ravno teden, ko sem imel rezervirano smučanje z družino. Moj starešji sin ni šel z nami, tako, da je bil dosegljiv in bo šel odklenit, ko pridejo tehniki. Pred odhodom na dopust sem prevrtal zid, položil kanale in napeljal potrebne kable do računalnika in do mesta kjer bo telefon (ker sem bil prepričan, da bo 7.2. zadeva rešena).

7.2.2006 Seveda sem bil radoveden, kako je potekalo priklapljanje pri meni doma. Sin mi je sporočil, da ni bilo nikogar. Klical sem tehnika, ki je pogledal po papirjih in rekel, da ima označeno, da je Telekom opravil priklop v omarici in prevezavo na centrali! Kličem domov sina, naj preveri modem. Lučka utripa. Zopet kličem tehnika, ki mi obljubi, da bo klical na T2 in obvestil o težavi.

8.2.2006 sem klical na T2, da povezava še vedno ne dela. Tehnik je rekel, da bo prijavil napako in zamenjal profil.

9.2.2006
Sem zopet klical na T2. Gospodična je rekla, da bo preverila, dala naprej prijavo itd itd. In da me bo v ponedeljek, 13.2.06 poklicala in povedala kako napreduje zadeva, ker od petka do ponedeljka ne dela. Seveda me ni klicala.

16.02.2006 Ponovno klical T2. Nič ni bilo napisano, če so menjali profil. Pravi, da me bo poklical nazaj do 22:00. Seveda ni še nihče klical.

Klical T2 tehnika (GSM). Rekel je, naj ga pokličem čez 10 minut, da bo poizvedel. Nato je rekel, da se je pogovarjal s T2 in da me bodo poklicali. Če me ne bodo, naj ga čez 1 uro zopet pokličem. Seveda niso klicali. Zopet sem ga poklical, in je rekel, da jih bo poklical še enkrat.

Popoldan sem klical še enkrat (preko Skype). Fant je rekel, da je očitno administrativna napaka. Da nisem imel aktivnega priključka in da se morajo dogovoriti za skupni obisk s Telekomom. Poklicali me bodo v roku enega tedna in najavili obisk (na dan in uro).

22.02.2006 T2 mail:
Opravičujemo se za nastalo situacijo. Pri vas je težava v tem, da je verjetno linija, ker je bila prej neaktivna, prekinjena tudi v hišni omarici. Zadevo smo že posredovali našemu koordinatorju za preklope, ker se moramo dogovoriti s tehnikom Telekoma Slovenije, da našemu tehniku odpre omarico, da lahko opravi preklop.

Takoj ko bo znan točen datum in ura priklopa, vas bo kontaktiral naš operater in vam jo sporočil preko telefona.


27.2.2006 moj klic
Zopet vse razlaganje. Na helpdesku je rekel, da bo dal nalog za preverjanje. Sem povedal, da naj bi ta nalog že bil, in da čakam, da pridejo. Potem je pametno ugotovil, da so verjetno mislili, da je vse v redu, ker nisem 10 dni nič klical!!!

Po tem je klice prevzela moja žena. Klicala je 2x. Začeli so se izgovori, da sem preveč oddaljen in zato ni signala. To, da mojemu sosedu dela že nekaj časa, so (seveda) nekako preslišali.

Seveda to niso vsi kontakti, ki sem jih imel z njimi. Zapisal sem le najpomembnejše. Bilo je še mnogo klicev (ponavadi samo s poslušanjem glasbe na odzivniku ali z razlaganjem celotne zgodbe vedno znova in nato poslušanje vedno istih odgovorov / izgovorov) in nekaj elektronskih pošt...

Trenutno stanje, bi lahko opisal kot popolno ignoranco! Nihče ne pokliče, nihče ne piše... Lučka utripa[/b]
Zadnjič spremenil Mirtma, dne 23. Mar 2006 ob 17:35, skupaj popravljeno 2 krat.

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 23. Mar 2006 ob 11:12

U joj, ti si pa že orenk travmatiziran s tem priklapljanjem na T-2. :(
Želim ti čim več sreče in da ti bi čimprej reč uredili. 8)

Ogo

Uporabniški avatar
Mirtma
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 08:57
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Mirtma » 23. Mar 2006 ob 11:44

@Ogo
Hvala za dobre želje!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Mar 2006 ob 12:16

Mirtma, a te je kateri od T-2 že kontaktiral po Zasebnih sporočilih? Tukaj jih očitno je kar nekaj T2-jevcev! Morebiti napišeš svojo uporabniško številko in bo kdo od njih opazil! :P
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Mirtma
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 08:57
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Mirtma » 23. Mar 2006 ob 12:30

@Navadni Nimda
Hvala za nasvet! Sem upošteval. Če se ne motim, sem zasledil tvoj nickname tudi na Slo-teh forumih (t2 teme)?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Mar 2006 ob 12:35

Ja, včasih se kar rad motam po Forumih, ker me pač to področje zanima in ker privoščim tudi ostalim, da imate hiter internet (meni recimo dela VDSL 100% in brez najmanjših problemov)! Torej samo hrabro! 8)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Mirtma
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 08:57
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Mirtma » 23. Mar 2006 ob 12:38

@Navadni Nimda
TNX!
Slika

cac
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 07:20
T-2: Še nimam
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a cac » 23. Mar 2006 ob 14:15

Moja razdalja je podobna kot tvoja 1807m. Po več mesečnem čakanju sem konec februarja začel urgirati.
Potem, ko sem petim različnim na helpdesku posebej razlagal kaj bi od njih rad, da čakam 4 mesece pa nobenega glasu... in potem ko mi je vseh 5 obljubilo, da bodo preverili in me poklicali (poklical ni nobeden), sem od 6 sicer prijaznega dekleta dobil kratek in jedernat odgovor: "S tistim nad 1500 m se sploh ne pogovarjamo", čez dva dni pa domov še pisno, da sem predaleč.... . No od 6 dekleta sem na mojo prošnjo, da sem pripravljen sprejeti tudi morebitni slabši signal, to po potrebi tudi podpisati, je zopet odgovorila, da se nad 1500 m ne pogovarjajo in da to ni v njeni pristojnosti ampak šefov. Do katerih se pa vsekakor ne da priti.

Poleg odnosa do strank in očitno ogromnega organizacijskega problema, popolne nekoristnosti oseb na helpdesku ..., ki ga pri današnjem poslovanju resnih podjetij enostavno nismo več vajeni, me moti tudi njihova ponudba na internetu, ker ponujajo VDSL do 2 km oddaljenosti od kolokacij.

lp

Uporabniški avatar
Mirtma
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 08:57
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Mirtma » 23. Mar 2006 ob 14:27

No, ravno to me moti. Da sploh ne odgovarjajo. Če so v začetku podpisali, da je možno, so dolžni narediti vse, da povezava deluje. Oni pa niti ne pridejo izmerit moje vtičnice (če je priklop v omarici sploh narejen)... Lahko bi se nam pismeno opravičili zaradi iluzij ki so jih zbujali... S takšnim načinom dela sem zelo nezadovoljen. Menim pa, da bi mi veselo vse delalo, če ne bi v začetku zamočili :x (pustili da je prva rezervacija potekla). Naj mi nekdo razloži, zakaj mojemu sosedu dela brez težav (pa je dejansko nekaj 10 m dalj kot jaz) :!:
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 23. Mar 2006 ob 15:26

Samo nekaj: tole je neuradni T-2 forum in nima smisla, da v svoji zgodbi povsod pišeš "od vas pričakujem odgovor"... mi smo prav tako samo (bodoči) uporabniki T-2jevih storitev ;)

Uporabniški avatar
Mirtma
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 08:57
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Mirtma » 23. Mar 2006 ob 17:39

@KoMar
Hvala za opozorilo! Bo držalo, da sem tekst premalo pregledal. Zbiral sem iz vseh koncev, kjer si delam zapiske o kontaktih, pa sem malo pozabil, da bi na tem mestu moral govoriti o T2 kot o tretji osebi...
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 23. Mar 2006 ob 17:41

Samo povem, ker nočem nesporazumov :) Je pa na tem forumu vsaj en, ki je zaposlen pri T-2, tako da boš mogoče dobil tudi "uradni" odgovor :)

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Flux » 23. Mar 2006 ob 18:16

Sam tale tvoja zgodba je pa res kr mal kruta :?
Upam da se bojo spomnl nate cimprej

cac
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 07:20
T-2: Še nimam
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a cac » 24. Mar 2006 ob 07:09

glede na mojo prej opisano izkušnjo, žal mislim, da neboš prišel na vrsto. Če je res kar je reklo dekle na helpdesku imajo vse, ki so nad 1500 m enostavno zablokirane in ne morejo delati nobenih poizvedb oziroma pošiljati poizvedb.

Mene najbolj moti to, da se z njimi ne da pogovarjati, da niti ne poizkušajo izmeriti signala, ki sigurno ni odvisen od zračne linije ampak od kablov. do nekoga, ki je 500m od centrale je lahko več kablov kot do nas, ki smo nad 1500 m.


lp

Uporabniški avatar
Mirtma
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 08:57
T-2: Še nimam
Paket: 1/256 + telefon
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Mirtma » 24. Mar 2006 ob 13:40

Danes sta se oglasila dva tehnika in naredila meritve. Linija je OK in čista, le da je res predolga - preko 2000 m. Sedaj sem pomirjen. Če ni, ni. Zakaj se to ni izvedlo že pred časom, da ne bi čakal, vrtal, polagal kanale....

Le to ne vem, kam je priklopljen moj sosed... :wink:
Slika

Odgovori