[Naročil sem] 1024/256 + telefon

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 26. Nov 2006 ob 23:05

Če ne telefoniraš dosti, ti ni mar za morebitne ISDN aparate in predvsem nisi zahteven glede telefonije, SiOLov Duo paket niti ni tako zelo dražji od T-2. Dejansko se razlika pozna šele pri večjih količinah preklepetanih pulzov.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Uroš
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Dec 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/10 & TV ;)
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a Uroš » 2. Dec 2006 ob 11:08

Lep pozdrav vsem skupaj!

Torej moja zgodbica je se v teku, pa vendarle kratek povzetek, ce bi mi kdo lahko svetoval kako in kaj (predvsem mislim na admina te strani).

Torej 30.10 sem narocil internet in telefonijo pri t-2.
30.11. so sporocili da pridejo 1.12. priklapljat.
Pridejo priklapljat, vzamejo staro centralo od SiOLa ter modem, s sabo pa prinese moski le modem in nek star pokvarjen telefon, ki je zgleda da ze bil v uporabi. Tak da zdaj trenutno le telefon "dela" pa se to bolj tko... centrale sploh nimam... modem je na moji mizi in je useless. Gospod ki je prisel priklapljat celo zadevo, je naredil zapisnik da telefon ni ok, verjetno tudi napisal da manjka centrala. Zdaj zadeva nebi bila nevem kako huda, ce bi to takoj prisli popravit. Vendar glede na to da sem cakal mesec dni da so se pojavili za priklop me zdaj skrbi da bomo doma spet cakali mesec dni in bomo brez interneta in postenega telefona.
Zdaj bi proso uporabnike, ki si ze dali kaj podobnega skoz, da mi malo povejo kako in kaj, kaj naj storim ipd. Ce nebo nikogar v ponedeljek da bi to resil bom itak klical na centralo, samo se mi zdi da bom spet naletel na gluha usesa, kot je nazalost vedno pri teh centralah.

Najbolj zalostno mi pa je to, da sem se hoto znebit leet SiOL-a pa zgleda da sem naletel na se bolj leet ponudnika, ki se celotne zadeve ne zna priklopit (SiOL-ovci so vsaj to vedeli). Ali je res temu tako in t-2 resuje zgolj cenejsa ponudba? Nevem... upam da temu ne bo tako.

LP, Uroš

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 2. Dec 2006 ob 13:05

O kakšnih centralah sanjaš??
Kater modem si dobil? Takle al takle?
Slika Optika od 30.5.2008

JernejG
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 10. Sep 2006 ob 20:11
T-2: Že imam
Paket: 4096/512
Kraj: Arclin (VDSL vozlišče Vojnik)

Odgovor Napisal/-a JernejG » 2. Dec 2006 ob 14:08

Obstaja še tretji modem ;-) SVM104
Slika Vedno rad verjamem v možnost neke verjetnosti.

Uporabniški avatar
Uroš
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Dec 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/10 & TV ;)
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a Uroš » 2. Dec 2006 ob 14:25

gulikoza nazalost nevem kak sistem priklopa ima t-2, niti nisem doma (studijske obveznosti), da bi se lahko na lastne oci preprical. Pac domaci mi tezijo ko sem zdaj spet jaz kriv, ko nic ne dela, ker sem hoto preklopit na t-2, saj bo kmalu v MS tudi optika. Zdaj pa ce imajo centralo ono ko se priklopi gor modem pa telefon ali kak je pac to ze blo pri SiOLu tudi pri t-2 nimam pojma. Zdaj sem poklical domov in so mi rekli da je model SVM104, torej tak kot ga je prilimal JernejG. ZaenX hvala obema.

LP, Uroš

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 2. Dec 2006 ob 14:50

Ni nobene centrale, v modem priklopiš komp in telefon (ima več izhodov). To je to

@JernejG: sem mislil da je tisti drugi SVM104...je bolj slaba slika :wink:
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Uroš
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Dec 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/10 & TV ;)
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a Uroš » 2. Dec 2006 ob 14:57

gulikoza aha... Sam kam se pa pol modem vklopi? v bistvu odkod internet sploh? :D Nevem... malo sem zmeden in se mi zdi zadeva mal nelogicna... a gre pol direkt oni kabel ki je nekdaj sel v centralo (SiOL) direkt v modem? Bi proso JernejG-ja ce lahko back sliko z prikljucki da gor, ce ima mogoce... da pol vem ta starim rect kako naj priklopijo da jim bo delalo (mislim da bo rihtanje routerja tezje :? za tastare) :)

LP, Uroš

Uporabniški avatar
Uroš
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Dec 2006 ob 22:20
T-2: Že imam
Paket: 10/10 & TV ;)
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a Uroš » 2. Dec 2006 ob 17:45

Evo se enX jaz... torej da dodam update... Router sem reko doma naj pac izklopijo, sem jim povedal kam vpisat IP ter DNS streznike gateway ipd. pa zdaj internet dela... hvala vsem za pomoc, predvsem pa za strpnost :) Sem na zacetku mal bedast ven pado...

Edino se eno vpr. imam... preden dobimo signal na telefonu moramo baje vtipkat 02 in pol dobimo signal... a je to normalno ali je kaj narobe? Sklepam da neki ni ok, ce je moski ki je to priklapljal napisal nek zapisnik...

Hvala ter LP,

Uroš

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 2. Dec 2006 ob 17:56

Če imaš telefonijo na T-2 je logično da moraš vtipkati 02, saj kličeš v drugo omrežno skupino.
Slika Optika od 30.5.2008

JernejG
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 10. Sep 2006 ob 20:11
T-2: Že imam
Paket: 4096/512
Kraj: Arclin (VDSL vozlišče Vojnik)

Odgovor Napisal/-a JernejG » 2. Dec 2006 ob 18:13

gulikoza napisal/-a:@JernejG: sem mislil da je tisti drugi SVM104...je bolj slaba slika :wink:
Na tisti megleni sliki je Vood 322. Bolj ostra slika je tule. SVM104 pa je definitivno ta na moji sliki. (se tudi lahko prebere :) )
Slika Vedno rad verjamem v možnost neke verjetnosti.

Odgovori