ISDN vmesnik / virtualna hišna centrala

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
[Beer]
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Jun 2006 ob 22:53
T-2: Še nimam

ISDN vmesnik / virtualna hišna centrala

Odgovor Napisal/-a [Beer] » 3. Nov 2006 ob 10:00

Živjo !

Imam 2 vprašanji!

1. ISDN vmesnik
a) Mi lahko kdo prosim napiše tip tega vmesnika, da si pogledam dokumentacijo (al pa link)
b) Sedaj imam ISDN bazo (Gigaset 3070) z dvema brezžičnima ISDN slušalkama in možnostjo priklopa dveh analognih telefonov. Prav tako imam prijavljeni dve telefonski številki. Je možno to zadevo priklopit na ta ISDN vmesnik in uporabljati 2 IP številki ???


2. Virtualna Hišna Centrala
a) Kakšna je mesečna naročnina (do 5 telefonov)?
b) A IP telefoni pridejo poleg?
c) Lahko uporabim tudi analogne telefone (kaj pa ISDN?)?

Najlepša hvala za odgovore

LP, Damjan

PS: Vsa vprašanja sem postavil tudi T-2 tehnični pomoči, vendar sem dobil toliko različnih odgovorov (ki se med seboj izključujejo), da me že glava peče.
- Ni možno, je možno, možno z doplačilom 30kSIT, možno brezplačno, možno vendar samo ena številka, možno dve številki in npr 2 telefona na eni številki,..... pa še je blo odgovorov.

khm
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 10. Sep 2006 ob 21:30
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a khm » 4. Nov 2006 ob 00:25

Evo odgovor iz prve roke, ki ima natanko to vključeno kar sprašuješ pod vprašanjem 1. Postopek za vključitev tvoje konfiguracije je naslednji:

1. odpoveš vse storitve pri nacionalnem operaterju,
2. naročiš storitve pri T-2 vključno z dvema telefonskima številkama in poveš, da imaš ISDN bazno postajo oz. da želiš priključit ISDN terminalne naprave.
3. Dobil boš "škatlico" ki transformira IP telefonski promet v standardno S0 4 žično "vodilo". Od tu naprej je postopek konfiguracije enak kot na ISDN storitvah "nacionalnega operaterja" namesto ISDN telefonskih številk "nacionalnega operaterja" boš bazno postajo in prenosne slušalke
nastavil na telefonske številke T-2. Če pa boš izkoristil možnost prenosa telefonskih številk "nacionalnega operaterja" na T-2 ti pa ne bo potrebno niti prenastaviti telefonskih številk v bazni postaji.
4........

tako nekako tole gre. Sam imam enako bazno postajo kot jo ti navajaš in 3 prenosne telefonske slušalke.

DELUJE BREZKIBNO.

Daro
Znanec
Prispevkov: 66
Pridružen: 10. Sep 2006 ob 18:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Daro » 4. Nov 2006 ob 11:02

Tudi sam imam Siemens Gigaset SX205 centralo s tremi S1 Colour telefoni. Oborožil sem se s PDF priročnikom za Paton (če rabiš navodila, poišči v Googlu tole: SmartNode 4552 & 4562 ISDN SoHo VoIP Gateway Router; proizvajalčeva stran je http://www.patton.com) in glede na navodila tole čudo omogoča še pa još nastavitev za ISDN in bi moglo delat vse BP; upam vsaj :). Sedaj še samo da T-2 dobi Pattone pa da se rešim tega glupega Panasonica :twisted:
LP
Damijan
Slika
Čakal 38 dni.
Končno optika, pa čeprav GPON Slika

SKEpsiS
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 4. Nov 2006 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: Polno razvezan dostop VDSL - Tripleplay (SVM104 + BCIP300 + AmiNET110)
Kraj: Ljubljana

ISDN vmesnik

Odgovor Napisal/-a SKEpsiS » 4. Nov 2006 ob 22:48

Lep pozdrav!

Pred 3 dnevi sem prešel iz SiOL-a na T-2. Vzel sem komplet tripleplay. Presenečen sem nad tem, da nisem dobil ISDN vmesnika, ampak IP telefon na reverz.

Vprašanje: Ali nekdo že uporablja ISDN vmesnik in ali ima še kakšen novi uporabnik težave z dobavo vmesnika ?

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dal » 5. Nov 2006 ob 07:40

khm napisal/-a:1. odpoveš vse storitve pri nacionalnem operaterju,
2. ... Če pa boš izkoristil možnost prenosa telefonskih številk "nacionalnega operaterja" na T-2 ti pa ne bo potrebno niti prenastaviti telefonskih številk v bazni postaji.
Številk ne boš mogel več prenesti, ker si že v prvi točki odpovedal vse storitve.

Skratka: ti ne odpoveduješ ničesar. Storitve bo s tvojim pooblastilom (zadnja stran obrazca) odpovedal T-2. Če želiš obdržati številke, moraš to zahtevati od T-2 na obrazcu za priklop ter priložiti obrazec za prenos številk, fotokopijo osebne izkaznice lastnika priključka in fotokopijo zadnjega računa za telefon.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Nov 2006 ob 08:44

Drži kar je poudaril DAL - številka se prenaša tako, da T-2 naredi celoten postopek z nacional-operaterjem.

NE PREKINJATI NIČESAR - VSE NAREDI T-2!
(Najlažji način za izgubiti cifro je, da se odpove naročnina pri nacional-operaterju. To lepo piše v unem obrazcu...)
Optika 100/10

[Beer]
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Jun 2006 ob 22:53
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a [Beer] » 6. Nov 2006 ob 10:15

Se pravi rabim:
- 2 številki (1000 + 500 = 1500 SIT)
- naročim ISDN vmesnik (brezplačno)
- pooblastim T-2, da odjavi vso navezo s Telekom-om in prenese sedanje številke
- dodam še 5000 SIT za internet (1024/256)

Potegnem črto in izračunam 6500 SIT / mesec (+ pogovori). DRŽI????

Hvala vsem za odgovore!

LP, [Beer]

T-2user
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 10:50
T-2: Že imam
Paket: 1mb
Kraj: mb

Odgovor Napisal/-a T-2user » 6. Nov 2006 ob 11:36

ko boš imel že vse priključeno, boš najmanj mesec dni lahko uporabljal samo žični ip telefon, ker ne boš zraven dobil isdn vmesnika..

vsaj pri meni je tako, in še vedno čakam na isdn pretvornik!

Odgovori