Kriza! Polne kapacitete ADSLja (in VDSLja?). Ni neta sploh

Splošni pogovori o T-2
Vrbl
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: Optika 4-0,5
Kraj: Kranj

Kriza! Polne kapacitete ADSLja (in VDSLja?). Ni neta sploh

Odgovor Napisal/-a Vrbl » 8. Nov 2006 ob 11:22

Na primskovem v Kranju namreč.
Selim se, biznis je odvisen od neta in oni (siol in telekom) mi pravijo da ni več kapacitet za ADSL in da ne mislijo do nadaljnega širit. OK, si mislm, kaj pa VDSL? Kličem na T-2, pravijo da je odvisen od parice in zasedenosti centrale. OK, nč jasn (tipično pri T2:), grem gledam centrale, ugotovim da ima T2 celo (naglas na o:) centralo na primskovem, kličem spet na telekom, in model pove, da v primeru da T2 ni napeljeval svojega omrežja, kot ga je v primeru optike, potem "baje" tudi z VDSLjem ne bo nič. Na primskovem pa T2 (gratel) ni nič kopal. V glavnem ni 100%.

Mene že mal stiska kje bom kilobite dobil, pa če kdo ve, kako je s tem če je ADSL poln če lahko VDSL naročiš.
hvala za karkol

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 8. Nov 2006 ob 11:29

Drugega kot to, da poišči kakšnega prijaznega soseda, in ti naj šera internet, ti niti ne znam svetovat.

Bi pa na tvojem mestu vseeno poklical kakšnega kolega (od kolega...), ki dela na Telekomu in ti naj dejansko preveri, če je slučajno frej kakšna parica do tvojega poslovnega prostora. Če je in če ima T-2 še kakšen port na DSLAM-u prost, potem ne bi smelo biti težav... just my opinion.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Nov 2006 ob 11:31

T-2 bo dal nov dslam, če je slučajno tisti v tvojem okolišu 100% zaseden ravno tisto sekundo.
Zadnjič spremenil T2_Delavec, dne 25. Jan 2007 ob 15:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Optika 100/10

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 8. Nov 2006 ob 12:00

Nimda, pri mestnih oblasteh? Saj primskovo je del Kranja... pomoje niso mestne oblasti nic krive, da je gratel kopal samo med bloki, ali pac?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Nov 2006 ob 12:12

Gratel ne koplje tam, kjer se Štrafeli "čefne", ampak mora imeti odobreno od mestnih oblasti, lepo morajo biti ahitekturno določene trase, določeni časovni roki, rezerviran denar od vlagateljev (te reči niso poceni). Zato mora Gratel gledati tudi na ekonomski interes. Ker gre za vsedržavni projekt, se pač gradi po etapah - upam, da se razumemo tule. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 8. Nov 2006 ob 12:17

Hehe, to je pa potem slabost, ko iščeš lokacijo za svoj biznis in izbereš najcenejšo - kjer ni optike...
Če še ni prepozno, poišči novo lokacijo - mislim, da so po Jezerski cesti tut kopali, ne vem pa do kam (koliko daleč). Ali pa pridi k nam na Planino.
SlikaSlika

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 8. Nov 2006 ob 12:22

jaja itak da se (priblizno) razumemo :)

ceprav mi je vseeno cudno, da se niso priklopljeni na optiko, saj se vedno poudarja, da imajo firme in bloki prednost.
Primskovo (v vecini) je pa ubistvu en dokaj velik skupek trgovskih centrov, poslovnih stavb in takih stvari... predvidevam, da se Vrbl seli v ta del :)

(btw Vrbl, a je se kaj poslovnih prostorov prostih?)

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Kriza! Polne kapacitete ADSLja (in VDSLja?). Ni neta spl

Odgovor Napisal/-a Balonar » 8. Nov 2006 ob 12:24

Vrbl napisal/-a:Na primskovem v Kranju namreč.
Selim se, biznis je odvisen od neta in oni (siol in telekom) mi pravijo da ni več kapacitet za ADSL in da ne mislijo do nadaljnega širit. OK, si mislm, kaj pa VDSL? Kličem na T-2, pravijo da je odvisen od parice in zasedenosti centrale. OK, nč jasn (tipično pri T2:), grem gledam centrale, ugotovim da ima T2 celo (naglas na o:) centralo na primskovem, kličem spet na telekom, in model pove, da v primeru da T2 ni napeljeval svojega omrežja, kot ga je v primeru optike, potem "baje" tudi z VDSLjem ne bo nič. Na primskovem pa T2 (gratel) ni nič kopal. V glavnem ni 100%.

Mene že mal stiska kje bom kilobite dobil, pa če kdo ve, kako je s tem če je ADSL poln če lahko VDSL naročiš.
hvala za karkol
pojdi in kupi v Teletrgvini modri adsl .. v vrecki, in ga pojdi priklopiti domov .. če ti uspe, imaš v rokah material za tožbo in za dokaze ...

v enem izmed postov sem opisal isti probelm .. ne T2 ne Siol, nista dala fotru adsla .. pol sem pa sel zanj v teletrgovino kupil paket ... priklopil .. cez dva dni pa se donarocil TV .. šment .. vse dela :D
Zadnjič spremenil Balonar, dne 8. Nov 2006 ob 12:25, skupaj popravljeno 1 krat.

Vrbl
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: Optika 4-0,5
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Vrbl » 8. Nov 2006 ob 12:25

Gratel je pač začel kopat tam kjer se mu najbolj izplača, kjer je velik folka na kupu.

španovija s sosedi bo izhod v sili:)
ni mi pa čist jasn tele parice in DSLAMi: Telekom ma polno zasedeno ADSL kapaciteto. Tel kabel (parica?) mam do hiše (kjer bo po 1.1.07 tudi poslovniprostor), T2 ma VDSL centralo na primskovem, a ma sploh kej veze če hočem VDSL od T2 če ima telekom polno zaseden ADSL??

sem pri nas na planini do decembra, in je prav luštno na optiki:)

Vrbl
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: Optika 4-0,5
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Vrbl » 8. Nov 2006 ob 12:27

hmm, a T2 ma kakšne oranžne pakete:)

Vrbl
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: Optika 4-0,5
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Vrbl » 8. Nov 2006 ob 12:38

balonar,

sem ranokar klical v telekom trgovino. modrega ni več, majo pakete kot so na netu. kupiš, oni dajo poizvedo, če štima čez en teden dobiš kodo za priklop. če greš v razvezan dostop traja do enega meseca in pol.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 8. Nov 2006 ob 12:42

uh .. torej so mal spremenil ..

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 8. Nov 2006 ob 12:46

Res čudno, da je centrala Primskovo polna, ko pa pokriva tudi del Planine 2 in Planino 3, kjer pa je že na voljo optika, torej bi se kapacitete morale sprostiti (ker/ko folk odjavi adsl).

VDSL T2 je ločen od ADSL-a, torej le daj povpraševanje na T2, Telekom te zavrne lahko samo zaradi "tehničnih izgovorov".

Vrbl
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Nov 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: Optika 4-0,5
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a Vrbl » 8. Nov 2006 ob 13:01

mr_tweak,
uf končno en spodbuden odgovor:) bom dal povpraševanjm, ja.
a ma kdo kej izkušenj kolk se da kej s "tečnarjenjem" pohitrit pridobivanje bitov. tko no, če bi jih mal poklical na telekom al pa T2, na vsake par dni ... :wink:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 8. Nov 2006 ob 13:25

Fantje če mene vprašate je nacinalni operater misli kapaciteto samostojnih paric, da je polna in ne dslami od T2 in Siola.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori