[Imam] 1/1 + PSTN in ISDN vmesnik (prenos 3 št.)

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

[Imam] 1/1 + PSTN in ISDN vmesnik (prenos 3 št.)

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Nov 2006 ob 12:45

V firmi smo zaradi poenostavitve ter nižanja stroškov telefonijo in internet prenesli na T2. (priključek št. 57270)


IMEL SEM:

- PSTN: 1 številka, analogni faks in brezvrvični telefon
- ISDN: 3 številke, 2 ISDN telefona
- ADSL: hitrost 1024/256 (SiOL)

- oddaljenost od centrale IOC Trzin: 800m


NAROČIL (petek, 13.10.2006):

- prenos 3 številk (1 od PSTN in 2 od ISDN)
- PSTN in ISDN vmesnik
- internet hitrosti 1M/1M

- pričakujemo zmanjšanje stroškov za cca. 50% (z 22k na 11k SIT)


TRENUTNO STANJE (15.11.2006):

8:00 - T2 prinesel opremo in jo "priklopil" na električno omrežje; pregled delovanja še ni bil možen, ker Telekom še ni preklopil.

Naročenega ISDN vmesnika seveda še ni na zalogi, zato je fant prinesel IP telefon (sklepam, da že prednastavljen). Ker pa sem naročil 2 številki na ISDN, sem od fanta zahteval še en IP telefon, ki ga je "po naključju" imel s seboj.

8:30 - Telekom odklopi in čez 10 minut se T2 modem poveže, link aktiven. Internet dela (testna datoteka se sname s hitrostjo 120Kb/s). Na prvem IP telefonu se downloada program, naloži in ko ga resetiram, se na zaslonu pojavi ena od prenesenih številk. Na drugem IP telefonu pa je izpisano samo "Loading..." (ker ni bil prenastavljen, ga mora T2 verjetno še nastaviti). Analogni telefon (s faxom), priklopljen na PSTN vhod, deluje.

Za test kličem na vse 3 številke in res, oglasi se glas, ki pravi, da je bila ševilka prenesena k T2ju. Če kličem z IP telefona na številko na pstn vmesniku, v slušalki slišim svoj echo in je tudi zamik pri pogovoru.

9:00 - Vood VRG142 že ves čas nekaj utripa, očitno se dogajajo nastavljanja s strani T2. Prvi IP telefon se zopet "posodablja". Potem pa se na ekranu izpiše "Pri. streznik" in ne deluje več. Drugi IP telefon še vedno čaka na "Loading...". Ko se "mižikanja" umirijo, izklopim vse naprave iz elektrike in ne zgodi se nič novega:

- internet dela
- PSTN vmesnik dela
- 1. IP telefon: "Pri. streznik"
- 2. IP telefon: "Loading..."

9:30 - Kličem na podporo T2, naj mi nastavijo oz. aktivirajo telefone. Operater pravi, da bo dal naprej tehnikom.

10:30 - Še enkrat kličem na podporo, ker ni nič novega... Operater bo dal naprej tehnikom.

Od Telekoma pa še ni bilo človeka, ki bi prišel po opremo.


In sedaj čakam, da se nas kdo usmili...
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Nov 2006 ob 12:50

Delajo na tvojem primeru in ti bo kmalu zalaufalo. :)

Oprema nacional operaterja: glej, da ko ti pridejo iskat opremo, da dobiš za podpisat za VSAK posamičen kos opreme. Tako boš varen, če ti bodo hoteli račun pošiljat za opremo, ki si jo vrnil...
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Nov 2006 ob 12:53

Auuu, to pa je reakcija, kapo dol, Nimbda! :o
(p.s.: sej mal sem pa računal tudi nate)

Ja, na Telekomovca sem pripravljen... :twisted:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Nov 2006 ob 12:56

V Trzinu so izredno dobre povezave, saj so parice nove in v izvrstnem stanju (zelenega volka še ni bilo na obisk). To se vidi tudi po električnih parametrih tvoje linije, tako da ti res ni treba biti slabe volje. Vse ti bodo poštimali, upam da "dokler smo še mladi"! :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Nov 2006 ob 13:01

Tudi na to "novejše stanje" sem malo računal in stiskam pesti, da bo s telefonijo v prihodnje vse OK.

Ko si že priročen, ali je 6 žil od ploščatega kabla za ISDN dovolj, da bo IP telefon deloval?

Hvala za prijaznost! :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Nov 2006 ob 13:15

Ne! Vse naj bo na UTP, sicer ne bo nič delalo! :o
Čudi me, da nisi dobil UTP kablov do vsake naprave!
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Nov 2006 ob 13:30

Dubu, tista črna utp kabla... Sam jest mam telefone v drugih sobah in do ene je bil do zdej speljan isdn telefon in po ploščatem kablu, po katerem gre tudi glavna linija do modema... in sta te dve žili ponucani. Prej je adsl in isdn delal na ta način, IP telefon pa verjetno da ne bo, a ne.

Bom moral sam vlečt kable, ker T2 fant, ki je prinesel robo, sem dobil občutek, sploh ni hotel slišat, da bi moral kje kaj prevezat al pa potegnt. Al se mu je pa samo mudilo. :?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Nov 2006 ob 13:45

Uf, ta prvi IP telefon je začel delovati, ta drugi še vedno "Loading...". Hitra misel, a je možno, da je fant imel ta "rezervni" telefon v okvari?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Nov 2006 ob 14:03

Sej imaš med ISDN telefonom in modemom še eno napravo vmes, ane?
Sicer nisem stručko za telefone in boš moral kar vprašati na tehnično podporo: 0590-00-002. :)

Loading: morebiti je v okvari, ali pa je narobe priklopljen (ali je pa kabel zanič).
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Nov 2006 ob 14:06

Dej probaj vtakniti ta telefon, ki piše "loading" na tisti kabel na katerem je telefon, ki ti že deluje pa boš takoj videl v čem je problem.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Nov 2006 ob 14:08

Uf, ne, glej, tko je bilo prej. Sem imel iz ene sobe v drugo potednjen ploščat kabel, po katerem sem dve žički porabil za linijo do modema, ostale žičke pa porabil za priklop enega ISDN telefona od NTBA centrale do telefona. In je delalo. Zdej bi pa tko IP telefon gor dal, sam verjetn, da ne bo delalo.

Ja, tist loading me skrbi. Priklopljen je na port LanB (na LanA je priklopljen delujoč IP), kabl je original nov, ki je bil zraven.

Zdej pa hočem poštimat maile, pa nimam na listu napisanega gesla za dostop do pošte... Je tisti fant rekel, da lahko to sam poštimam preko servisnih straneh in svoje številke priključka; na straneh pa zahtevajo U: in G:. :roll:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Nov 2006 ob 14:12

Ja, Kitl, ravno to sem se odpravil probat. Delujoč telefon dela na obeh kablih in portih, tko da je zgleda ta "rezervni" telefon, ki ga je imel fant "slučajno" v avtu pokvarjen in mi ga je dal samo zato, da bom tiho? :evil: Zdej grem pa jest "peške" na Brnčičevo po drugega, k sem že glih tolk blizu in imam "cajta na pretek". :P
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Nov 2006 ob 15:09

pack sicer pa od tam do Brnčičeve res ni daleč :D
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 15. Nov 2006 ob 17:36

Šel na T2 vrnit pokvarjen IP telefon, dobil novega... sem pa izrazil željo, da bi rad nekaj metrov UTP kabla, ker imam položene ISDN kable in sedaj, ko imam "začasno" IP telefonijo, rabim UTP kable... Pa so mi dali...
PATONA!!! 8) Očitno sem izžareval dovolj pozitivne energije oz. imajo pravne osebe prednost pri porabi zaloge tistih 200 komadov...

Samo da sedaj ne vem, ali bi se smejal ali jokal. Baje morajo ta Paton še skonfigorirati oz. nastaviti MAC adreso in na podpori mi je gospa lepo povedala, naj počakam do jutri, če ne bo delalo, naj zatežim.

Istočasno se mi je pa sedaj pojavil "problem", da iz do sedaj delujočega pstn vmesnika lahko kličem ven (sicer traja 10 sekund preden začne zvoniti), če se pa pokličem na to številko not, je pa zasedeno.

No ja, en dan brez telefonov... sej ni konec sveta. :roll: In občutek imam, da iz modema rahlo smrdi po zažganem. Internet pa lepo dela! :lol:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 16. Nov 2006 ob 09:56

Vrnil še preostali IP telefon, dobil tudi uporabniško ime in geslo za dostop do servisnih strani.

ISDN telefonom je bilo potrebno spremeniti MSN številke v obliko cele številke brez 0. Npr.: 01/1234567 --> MSN: 11234567

Trenutno deluje vse b.p. Sem pa pozabil vprašati, ali je normalno, da imam v slušalki namesto signala tut-tu zvezno tuljenje tuuuuuu. Ko kličem ven z ISDN telefonom, traja 10 sekund, da se zasliši signal (in da klicoči telefon začne zvoniti). Pri klicu v Mobitelovo omrežje je pri pogovoru cca. 1/4 sekunde zamika.


SPLOŠNI VTIS o T-2:

Razen začetnih poporodnih težav, "lapsusa" okoli nedobavljivosti ISDN vmesnika in nadomestni dobavi samo enega delujočega IP telefona ter nenastavljenega dostopa do servisnih strani, zaenkrat ni kaj pripomnit. Vsi zaposleni, s katerimi sem bil v kontaku, so zelo prijazni, ustrežljivi in delujejo v tvojem najboljšem interesu... Kapo dol, glede na to, da zaposlenih na T-2 primanjkuje glede na količino dela.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Odgovori