ali priporocate nabavo brezzicnega kompleta?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
gasper
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 03:14
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

ali priporocate nabavo brezzicnega kompleta?

Odgovor Napisal/-a gasper » 25. Mar 2006 ob 03:38

Prosim za nasvet, nisem bas racunalniski maher. Ali je pametno nabaviti brezzicni mrezni komplet za moj povprecni prenosnik. Imam paket 1Mbps/256Kbps, razmisljam pa o belkin brezzicnem mreznem kompletu za prenosnik, ki ga v akciji ponujajo na enaa.com:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist ... Fid=503090

Ali ima brezzicna oprema kaksne slabe strani (varnost...)

Se nekaj, mi lahko kdo razlozi razliko med javnim in staticnim IP naslovom? Prednosti in slabosti?

Hvala za odgovore, G.

Rok
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:26
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Rok » 25. Mar 2006 ob 10:50

Jes mam doma brežičen ruter belnikov in v laptopu seveda kartico vse deluje odlično v bistvu glede varnosti se ni za bat ker je popolnoma isto kot če maš na kablu jes priporočam nakup :twisted:

LP R.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: ali priporocate nabavo brezzicnega kompleta?

Odgovor Napisal/-a Anubis » 25. Mar 2006 ob 15:40

gasper napisal/-a: Se nekaj, mi lahko kdo razlozi razliko med javnim in staticnim IP naslovom? Prednosti in slabosti?
Malo "pesnisko" bi lahko dejal:
A dynamic IP is like a box of chocolates; you never know what you're gonna get. ;)
Po domace to pomeni, da ker vsakic dobis nekaj drugega, tudi ne mores vedeti, kaj se je na tistem IPju pred tabo dogajalo oz. kdo ga je imel. Lahko je bil tam nekdo, ki so ga na veliko napadali in bos potem ti prestrezal vse tiste napade. Lahko je bil kaksen spammer in bo IP na crni listi in bodo tvoji maili v tekocem sessionu sli pri nekaterih naslovnikih v spambox. Lahko pa je bil povprecen uporabnik in ni bilo bistvenih odstopanj (takih je zaenkrat najvec, se mi zdi). Prednost je ta, da imas "poor man's privacy", ker dobis vsakic nov IP (in je pregled uporabnikov mozen samo pri providerju), tako da je sledljivost tezja.
Prednost staticnega pa je ta, da je "dejansko tvoj" in ti odgovarjas/skrbis za to, kaj se na njem godi. Sledljivost je seveda lazja in se nate lazje pokaze s prstom (IP=ti), zelo prav pa pride, ce rabis postaviti kaksne serverje ali pa na drugih koncih (npr. sluzba) nastaviti security, da bo dovoljeval samo dostop tega IPja, na primer.
Verjetno pa bi se se kaj naslo...

Klemenn
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 22:24
T-2: Še nimam
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Klemenn » 25. Mar 2006 ob 15:47

125MB/s ???!

tuk hitr? uau

al je 125Mb/s ? :lol:

gasper
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 03:14
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gasper » 26. Mar 2006 ob 19:00

Rok napisal/-a:Jes mam doma brežičen ruter belnikov in v laptopu seveda kartico vse deluje odlično v bistvu glede varnosti se ni za bat ker je popolnoma isto kot če maš na kablu jes priporočam nakup :twisted:

LP R.
Kateri model ruterja in kartice pa imas?

Na tel centru na enaa.com so mi rekli, da zna belkin zmrzniti, ce bi na primer hotel z neta sneti film.

Kako je s servisom belkin izdelkov v slo?

Anubis, hvala za odgovor.

LPG.

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 26. Mar 2006 ob 20:54

Wireless za prenosnika po stanovanju je kul, meni se sicer obcasno obesi ena soseda vendar samo zato ker ji jaz pustim (izklopim zaščito) in malo gledam kaj brska po internetu :)
Slika

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a opajec » 26. Mar 2006 ob 22:36

Absolutno ja. boš videl kako je brez kablov. Pa boš šel tja pa sem po stanovanju brez problemov.
Slika <čakal več kot 6 mesecev

MiranR
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 18:34
T-2: Še nimam
Kraj: ob letaliscu SKOKE

Odgovor Napisal/-a MiranR » 27. Mar 2006 ob 08:18

niko napisal/-a:Wireless za prenosnika po stanovanju je kul, meni se sicer obcasno obesi ena soseda vendar samo zato ker ji jaz pustim (izklopim zaščito) in malo gledam kaj brska po internetu :)
Kako pa ugotovis, da gdo uporablja tvoj router? kako pa izklopis, ozioma vklopis to zascito. Imam router asus WL 500 xx

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 27. Mar 2006 ob 11:20

sam sem nastavil 3 varovalke :wink:
- mac filter - se pravi v router je vpisana številka brezžične kartice, ki se lahko prijavi (drugih številk ne spusti zraven),
- key - ob vpisanem geslu router zgenerira 3 key-e. eden od teh je vpisan v nastavitve weirlesa v compu, da se sploh lahko konekta,
- v routerju je omejeno število ip-jev, ki jih dodeljuje na točno toliko, koliko računalnikov je povezanih nanj + 1 (tudi router ima svoj ip).

aja uporabljalm pa linksys WRT54G.
Slika

jump
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 22:38
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: v eni luknji

Odgovor Napisal/-a jump » 29. Mar 2006 ob 14:41

Da je kdo gor na tvojem routerju(če je kdo dobil tvoj mac naslov-kar ni prehudo,pretežko) veš po tem da se ne moreš priklopit na net,ker te takrat zvrže dol(takrat telefoniraš isp-ju ki ti pove da vse deluje normalno..)naslednji logični korak -izklop routerja in posledično povišanje varnosti(možnost enkripcije-poslabša prenos oz ping pri igrah,pa še zaletava se kdaj)oz koraki ki ti jih je napisal pred mano so kar uredu(razen če ti kdo namensko noče delat p......)
lp

Uporabniški avatar
tibo
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 15:48
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a tibo » 30. Mar 2006 ob 15:59

kolk metrov pa nese wifi? a za telefon T2 bi slo?
kater sprejemnik/oddajnik se splača kupit? :?:
Slika

Odgovori