Dolzina kabla, ostala oprema

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Dolzina kabla, ostala oprema

Odgovor Napisal/-a Anubis » 25. Mar 2006 ob 11:24

Kaksna je dolzina telefonskega kabla, ki ga dobis ob priklopu T2 (tisti od vticnice do modema)? A dajo zraven tudi konverter iz klasicne SLO telefonske vticnice na RJ11 (tako kot v SIOLovem Modrem paketu)?
Kaj pa je sicer v tem paketu (ob narocilu zgolj interneta) in kaksne so mere ostalih kablov?

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 25. Mar 2006 ob 14:11

Jaz nisem dobil tel. kabla, temveč so uporabili kar starega. Dvomim pa da ga dobiš ! Kar se kablov tiče dobiš samo pripadajoče UTP kable za : telefon, switch-modem in pa Switch-LAN
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 25. Mar 2006 ob 14:58

Heh, so pa dobri... in ce je telefonska vticnica mrtva ze par let in nimas nobenega kabla, ga moras pac kupiti? :?
Za razliko od kabelske, kjer ti bo monter nastimal do 10 m kabla oz. je to vkljuceno v ponudbo... :roll:
Me prav zanima, kako potem namerava monter priklopiti in preverit, ce ne pridejo zraven vsi potrebni kabli. :lol:

hartigan
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:55
T-2: Še nimam
Paket: AmisDSL

Odgovor Napisal/-a hartigan » 25. Mar 2006 ob 15:10

zraven modema sta 2 telefonska kabla... tam 1-2m dolžine
----------------
over and out
----------------

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Kaj pa stare vticnice, nacin priklopa...

Odgovor Napisal/-a Anubis » 25. Mar 2006 ob 15:43

Hm, v vsakem primeru bom moral v nabavo, ker bom rabil vsaj 5 m kabla od vticnice do pozicije modema...

Kaj pa je fora s tezavami v hitrosti, ce imas staro telefonsko vticnico in pretvornik, kot sem nekje bral? A ni vseeno, kako je stvar priklopljena, samo da drzi?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Mar 2006 ob 16:41

VDSL je zelo občutljiv, če so spoji na kablovju šlampasto narejeni. Predvsem trpi upload, ki uporablja ta višji del frekvenčnega spektra. Le-ta pa najbolj trpi, če so kabli "zvezani" in ne zlotani in če so različnih premerov. Zato so tudi najboljši tisti konektorji, ki imajo pozlačene kontakte! Osnove fizike pač, ki jim ni moč uiti! 8)
Optika 100/10

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Mar 2006 ob 16:56

Priporoča se, da je telefonski kabel od vtičnice do modema tisti originalni, kratek, bel. Naprej do VOODa pa imaš lahko daljši UTP kabel. Večje izgube se namreč pojavijo na telefonskem kablu, UTP ima manj izgub.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

ombre
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 00:44
T-2: Že imam
Paket: UMTS
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a ombre » 25. Mar 2006 ob 19:44

Huu. Tega pa nisem vedel - namreč telefonski kabel je dolg 20 m - sicer originalno še zvit. Pa spoje sem sam delal, tako da je morda zaradi tega da mi upload ne deluje kot bi moral... Moram še enkrat najbrž vse pregledat. :evil:
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 25. Mar 2006 ob 22:37

mitja_i napisal/-a:Priporoča se, da je telefonski kabel od vtičnice do modema tisti originalni, kratek, bel. Naprej do VOODa pa imaš lahko daljši UTP kabel. Večje izgube se namreč pojavijo na telefonskem kablu, UTP ima manj izgub.
Kaksna pa je razlika med kablom od modema do vticnice in med tistim od vticnice do centrale (oz. zakaj bi tistih par metrov bistveno vplivalo, ker jih je potem se par sto do centrale)? :o

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 26. Mar 2006 ob 09:44

Anubis napisal/-a:
mitja_i napisal/-a:Priporoča se, da je telefonski kabel od vtičnice do modema tisti originalni, kratek, bel. Naprej do VOODa pa imaš lahko daljši UTP kabel. Večje izgube se namreč pojavijo na telefonskem kablu, UTP ima manj izgub.
Kaksna pa je razlika med kablom od modema do vticnice in med tistim od vticnice do centrale (oz. zakaj bi tistih par metrov bistveno vplivalo, ker jih je potem se par sto do centrale)? :o

Razlika je, da je od razdelilne omarice v bajti do centrale uporabljen sukan bakreni par (twisted copper pair) žic, po bajti pa ima folk praviloma speljane drate, ki niso sukani.
Razlika v obeh vrstah dratov so ogromne, še posebej za VDSL signal.

Ogo

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 26. Mar 2006 ob 11:31

Ja, pa verjetno obstaja tudi moznost, da od centrale do stanovanjske zgradbe ni sukan par, ampak navaden drat (in se potem vse skupaj zakomplicira...)?
Pa se da dobiti ze izdelane podaljske (RJ11 na obeh koncih), pri kateri je uporabljen twisted copper pair, ali pa je samo naredi-si-sam varianta?

Kako pa je zdaj s prikljucitvijo obeh zic (ce me spomin ne vara, je v vticnici ena bela in ena modra) - je pomembno, katera gre kam? (Pri govorni PSTN telefoniji je bilo vseeno...)

Odgovori