T-2 podatki tretje osebe poslani na moj email

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 30. Dec 2006 ob 12:57

Hacker ukrade celo mailing listo, to je jasno, menda.!
Verjetnost, da ne uporabi takoj vseh naslovov v njej pa je tudi velika, ali ne?
Še vedno ni jasno kako je hacker prišel do naslovov.
Samo to bi razpravljalci te teme radi izvedeli.
Slika
Slika FTTH

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Dec 2006 ob 13:13

Steni, a ti misliš, da je vdor edini zveličavni način, da pride nek kljukec do seznama nekaterih poštnih predalov?
Lej tale članek:
http://www.finance-on.net/?MOD=show&id=168961

Med drugim piše v drugem stavku "Z masovnimi elektronskimi sporočili internetni ribiči ciljajo na nepozorne uporabnike...". (To je napisal A. Ruter v povsem korektnem članku, kjer je poudarjena nevarnost nasedanja spletnim phisherjem in yebivetrom.)

Tko - a so v SiOL tudi vdrli? NISO! Imeli so pa tejle ribiči seznam email naslovov, kjer je na desettisoče emailov. In če so potem ta teden recimo spremenili končnico @siol.net v @t-2.net v tem seznamu - je velika verjetnost, da je kar nekaj T-2 uporabnikov dobilo neko sporočilo, ki vabi uporabnike sem ali tja, da vpišejo svoja gesla.

Vdrto pa ni bilo niti v SiOL niti v T-2. Folk, pamet v glavo, pa nehajte nasedati na vsako kost, ki vam jo vržejo! :lol: :lol: :lol:

Opomba: tole sem dal kot primer, da ne bo kdo slučajno spet obtoževal, da sem blatil druge operaterje.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 30. Dec 2006 ob 13:35

Glede na to, da sem dobil te maile na vse naslove pri T-2, tudi na take, kateri še nikjer drugje niso bili enako kreirani (neki.neki@kjer.koli), kar ne morem verjeti, da je bilo v tem konkretnem primeru to zaradi nekega "ribiča" in neke "baze" mailov. Zdej, če je bil to vdor, ali pač "samo" napaka na strežniku (kar bi bilo še najlažje razumljivo), bi vseeno pričakoval, da se bo po novem letu nekje na uradni strani od T-2 (recimo med "Novinarsko središče - Sporočila za javnost") pojavila razlaga tega pojava in morebitno opravičilo.

Tlele na forumu pa lohk zdej v nedogled razpredamo vse možne kombinacije in variante, kaj se je pravzaprav zgodilo... in odkrivamo toplo vodo. :roll:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Frenky
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Frenky » 30. Dec 2006 ob 13:42

Ne bo držalo, da je verjetnost samo sprememba končnice.
Jaz imam samo pri T-2 oblikovan e-mail s polnim imenom in priimkom.
Pri SIOLu sem imel bolj eksotično ime, drugje pa imam oblikovane popolnoma drugače.
Pri T-2 ga imam šele od 21. 10. 2006 , pa sem ravno tako prejel ta SPAM.
Pa tudi omenjenih strani ne obiskujem.

LP Frenky

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 30. Dec 2006 ob 13:43

Kolikor je meni znano, uporabniška imena pri Siol-u NISO enaka e-mail naslovu.
Torej takšna "ribičija" v tem primeru ni verjetna.
Slika
Slika FTTH

came2die
Model
Prispevkov: 229
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 17:55
T-2: Že imam
Paket: 20/1, telefon
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a came2die » 30. Dec 2006 ob 13:52

DrM007 napisal/-a:Lep primer? A sem jaz res edini ki sploh ne razume te analogije? Lep primer? Fizično nasilje vs spam? Daj no...
Ne vem zakaj si primerjal na ta način. Tukaj je fora v zaupanju. In zaupanje lahko izgubiš na mnogo načinov. Drugače pa je bil moj point samo v tem, da nisem videl smisla v tem, da potem odgovoriš z: "A ti punce tepeš?"

Drugače pa se strinjam z Balonarjem glede izjave...

Taj
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 19:37
T-2: Že imam
Paket: 20/1
Kraj: Lj-okolica

Odgovor Napisal/-a Taj » 30. Dec 2006 ob 15:17

ta z ugibanjem elektronskih naslovov je mal za lase privlečena se ti ne zdi NN? pa spreminjanjem končnic. sej če bi bilo to bi bil verjetno t-2 bolj odprt do komentarja....konkretnega komentarja

Uporabniški avatar
sonny
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 12. Sep 2006 ob 13:26
T-2: Že imam
Paket: 1024/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a sonny » 30. Dec 2006 ob 15:26

omg že kr 9 strani, jao...no sej normalno... jah ne kaj pa veš kaj je blo, dejstvo je da sm dubu jaz sporočila na maile k jih prej nikjer v taki obliki nism meu, poleg tega pa sm enga skreiru cca 2 dni pred tem, tko da. Pač upajmo, da se v prihodnosti to ne bo več ponovilo ne.
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 30. Dec 2006 ob 18:18

Zdaj se pa nehite sprenevedat če smo dobili vsi te maile ki smo na t-2 je en in edini način da je nekdo vdrl v bazo t-2 naročnikov tud sam sem imel na siolu čist drug mail t- 2 pa je deval maile po imenu in priimku tako da sploh ni o čem razmišljat tudi IP od pošiljatelja je bil dobro viden vendar ste vse skupaj zakrili z raznimi forami in napeljevanji na druge ispeje tudi sprememba gesla v tem primeru ne pomaga še vedno mislim da je to zakuhal en razočarani t-2 jevc

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 30. Dec 2006 ob 18:39

Še enkrat in zadnjič: jaz sem od 4 mailov dobil tole svinjarijo le na enega, ta glavnega. Dodatni trije predali, ki niso dobili te pošte, so bili kreirani oktobra preko Servisnih strani.

Tole sem povedal zadnjič, upam, da se bo koga "prijelo"! :roll:
Optika 100/10

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 30. Dec 2006 ob 18:51

Najboljše da zapreš to temo ker ji nikoli ne bomo prišli do konca

vseved
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 01:04
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a vseved » 30. Dec 2006 ob 19:01

Ostaja tudi dejstvo da T-2 še sedaj ni pojasnil kaj se je zgodilo, tiste floskule ki ste jih nametali novinarju Financ, se uporabljajo ko nimaš kaj pametnega povedati oz. hočeš nekaj skriti.

Ostaja tudi dejstvo, da so tvoji poskusi opisa, kaj naj bi se zgodilo, vedno bolj smešni.

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 30. Dec 2006 ob 19:01

Hm, obstaja tut ena možnost, ampak ta je čisto hipotetična in ne pojasni vseh emailov. Čeprav ne verjamem da bi to lahko bilo res, pa jo vseeno omenjam, kot nekakšno možnost za nadaljne razmišljanje.
Vprašajte se, kdo še lahko ve za vse naročnike T-2? Zelo podobno bazo podatkov ima lahko tudi Telekom, saj točno vedo kdo vse je pri njih skenslal telefon ali adsl in šel k T-2. Ker se večinoma ime in priimek naročnika ne zamenjata pri prehodu bi lahko podatke dobili tudi pri njih.
Vendar ta varianta je zelo malo verjetna, saj sem recimo jaz prevzel očetovo telefonsko številko, tako da je zdaj drugo ime. Vendar ima Telekom tut podatke o tistih, ki so na novo registrirani pri T-2 v telefonskem imeniku.
Ta teorija sicer ne pojasni kako so se maili znašli v dodatno kreiranih predalih...
Vendar vse to meni bolj zgleda na kak bug kot pa spam.
SlikaSlika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 31. Dec 2006 ob 01:20

Ja, NN, zdej se že ponavljaš ko papiga. Poglej moj podpis. Jest sem priklopljen od srede novembra... in ostala 2 maila sta bila kreirana še enepar dni kasneje. :?

Glede možnosti za nadaljnje razmišljanje... res je ta tema brez veze. Če je bil strežnikov bug al ne, valjda si na T-2 upajo povedat po pravici :?:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 31. Dec 2006 ob 08:46

Ne upajo si :!: :?: :idea:
Slika
Slika FTTH

Odgovori