[Narocil sem] 8/1

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

[Narocil sem] 8/1

Odgovor Napisal/-a mjemec » 30. Mar 2006 ob 17:04

Najprej LP vsem na forumu :wink: 4 dni nazaj sem naročil v naslovu omenjeni paket, ISDN od Telekoma ostane.
Naročanje je potekalo nekako takole:
1. izpolnim obrazec za povpraševanje na strani od T-2
2. pošljejo mail v katerem piše da taka hitrost na tej lokaciji ni možna in da bodo po pošti poslali pogodbo v kateri bomo lahko izbrali hitrosti ki so na voljo..
3. ugotovim da sm se zmotil pri vpisovanju podatkov - nisem vpisal pravilnega imena naročnika telefonskega priključka ter šifre kupca pri Telekomu :roll: Sem pač mislu da če ne naročam pri T-2 še telefonskega priključka, da teh podatkov ne rabijo.. :) No uglavnem, kot piše v mailu od povpraševanja, pošljem popravljene podatke na tisto službo karkoli že je..
4. dobimo na dom pogodbo kjer ni ne duha ne sluha o kakršnikoli izbiri alternativnih hitrosti, samo piše da je paket 8/1 :roll: Pogodbo izpolnim in pošljem nazaj...

Kaj mislite, je krivo to, da so bili na obrazcu sprva nepravilni/pomankljivi podatki? Zdej lahko še kaj zavrnejo al je ta pogodba končna stvar (samo še počakam na priključitev)?? Čist sm zmeden :oops:
Drugače pa smo na lokaciji ki je od centrale oddaljena tam okrog 1500m (stanovanjska hiša v Podlubniku, najbližja centrala Šk.Loka - center, če slučajno kdo pozna te kraje :wink: ). Upajmo da bo kej iz tega... Sej naročnike skupno razvezanega dostopa naj bi začeli priključevat zdaj hmalu ane?
Najlepša hvala za vse odgovore :wink:

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 31. Mar 2006 ob 23:15

Anyone? :(

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 1. Apr 2006 ob 09:56

Zmeda.

Kako si lahko mislil, da napačno vpisani podatki niso pomembni :roll:
Naročil si skupno razvezan dostop in zdaj mi povej, kako naj na T-2 vedo, kdo si in za katero linijo naj na Telekomu naročijo?
In potem se še pritožuješ!?!?!
Pa saj ne morem verjeti.
To je približno tako, kot, če bi šel na morje in poslal razglednico... na naslov "Dragi domači, Škofja Loka".
In potem te seveda poštar najde :roll: :roll:

Dajte se zresniti, no!
Slika

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 1. Apr 2006 ob 19:59

Ne, zarad tega nisem zmeden :D To je nekak logično.. Zmeden sm zato ker nevem kaj zdej, ko je pogodba poslana. To pomeni da je zaključeno, da samo še čakam na priklop, al da mi lahko še kei zavrnejo? :?

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 1. Apr 2006 ob 20:17

mjemec napisal/-a:Ne, zarad tega nisem zmeden :D To je nekak logično.. Zmeden sm zato ker nevem kaj zdej, ko je pogodba poslana. To pomeni da je zaključeno, da samo še čakam na priklop, al da mi lahko še kei zavrnejo? :?
Po moji izkusnji je tako, da ce jo posljes in ne dobis nazaj kaksne pripombe, lahko samo se cakas na priklop. (like me :) )

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 1. Apr 2006 ob 20:19

Bine napisal/-a: Naročil si skupno razvezan dostop in zdaj mi povej, kako naj na T-2 vedo, kdo si in za katero linijo naj na Telekomu naročijo?

Hm... kaj pa pri meni... telefonski prikljucek ze par let mrtev, v bloku, nisem navedel nikakrsne "stevilke prikljucka", ker je niti ne vem niti se mi ni dalo loviti lastnikov... pa so ocitno nasli prave zice, na katere mi bodo obesili svet.
(Predpostavljam... kaj vec bom vedel v naslednjih dneh/tednih...)
:lol:

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 1. Apr 2006 ob 21:04

Anubis napisal/-a: ...(Predpostavljam... kaj vec bom vedel v naslednjih dneh/tednih...)
:lol:
Mesecih... :D

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 6. Apr 2006 ob 16:03

No dons sm klical na T-2 če je kej novega glede povpraševanja.. In so mi povedali da so poslali in da čakajo zdej na odgovor od Telekoma. Baje so vsa povpraševanja za skupno razvezan dostop poslali šele aprila.. Upam da bojo čimhitreje zrihtali Telekomovci. :wink:

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 10. Apr 2006 ob 20:58

Že spet klicu :) Ni od Telekoma še 0 novega - tehnik je reku da, ker smo od centrale cca 1000m , verjetno še kak mesec ne bo 0 :roll: No ja sej se mi ne mudi tolk - samo upam da bo pol delalo tko ko mora :D

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 13. Apr 2006 ob 13:08

Fotr je v službi naročil T-2 1Mbit/1Mbit (skupno razvezan dostop) samo 2 dni za mano je že odklopljen iz TS in ima vso potrebno VDSL opremo. Čaka samo še na priklop v centrali.. Je pa res da ima on do centrale 300m, doma pa mamo 1100m :D :roll:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 13. Apr 2006 ob 13:36

Če ima opremo že doma, potem je bil preklop na centrali že narejen. Če še vedno ni poveazve, gre verjetno za tehnični problem. naj pokliče na 0590 00 002 in razloži situacijo.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 13. Apr 2006 ob 13:52

Sej se je zmenu z tehnikom vse točno, kako je glede priklopa. Samo nevem točno kaj sta se zmenila. Bom vprašal :wink:

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 13. Apr 2006 ob 21:02

Jaooo zdej so pa zares zaje*al. Fotru rečejo naj odklopi ISDN internet pri TS da bi mu dons vklopli T-2. Tehnik mu je reku da ga bojo vklopli tekom dneva. In ga seveda niso. Fotrova služba je močno vezana na internet (nepremičnine) in si ne sme privoščit več ko dan ali 2 brez. Na T-2 mu pa operator popolnoma brezbrižno reče da so se nekaj zmotli, da centrala še ne dela pravilno in da ga bodo vklopli do konca meseca enkrat :roll: :roll: :evil: Zdej je poslal dopis na T-2 v katerem so vse te neumnosti opisane. Naslovljen je pa na gospo Valerijo Bah al neki tazga..

Uglavnem T-2... Porazno :roll: :x

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 13. Apr 2006 ob 21:23

Fotru rečejo naj odklopi ISDN internet pri TS da bi mu dons vklopli T-2.
Kaj je ISDN internet? Klicni dostop? Sam moraš to sam odjavit, T-2 odjavlja samo ADSL, ker drugače ne more priklopit VDSL. ISDN internet nima veze z VDSL in bi ga lahko še naprej uporabljal...

Je pa res nenavadno, da centrale še ne delajo. Verjetno ste naleteli na kakšno, ki še ni pripravljena na skupni razvezan dostop.
ker smo od centrale cca 1000m
- a niso rekli, da najprej priklapljajo tiste, ki so do 600m?
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 14. Apr 2006 ob 17:52

ISDN internet je klicni dostop samo da je hitrost 64kbps in ne 56kpbs kot pri navadni liniji..
No ja neglede na vse komplikacije - fotr je včeri mau paniko naredu in mu dons od tretje ure naprej dela 1mbit/1mbit kot strela :wink:
Nauk te zgodbe: Vse se da če se hoče! :D

Odgovori