[Imam] 1/1

Splošni pogovori o T-2
ronaldo
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 07:19
T-2: Že imam
Paket: 1mb/1mb
Kraj: Izola

[Imam] 1/1

Odgovor Napisal/-a ronaldo » 1. Apr 2006 ob 08:03

Povprasevanje sem oddal nekje konec novembra. Zivim v Izoli. 27.2.2006 me klice T-2 monter zato da mi prinese opremo, jaz pa to ne sprejmem ker so mi 3 tedne pred tem povedali na T-2 da lahko na njihov internet dostop pozabim...
Kot sem kasneje videl, je to bila moja velika napaka, kajti 10.3.2006 me klicejo iz Telekoma da mi poberejo njihovo opremo, in se zmenimo za 13.3.2006. 10.3.2006 pa klicem na T-2 da vprasam kdaj bom priklopjen pa pravijo 13.3.2006.
Na zalost je tisti dan prisel le Telekom pobrat opremo. Zato sem klicaril vsakih nekaj dni na T-2 kdaj mi prinesejo opremo. To se je zavleklo, in sem nazadnje klical 24.3.2006 in sem jim povedal ce opreme ne dobim v ponedeljek 27.3.2006 potem pridem sam po opremo. No na sreco me v ponedeljek klice T-2 monter, ampak niti on ni imel opreme, zato je rekel da bom v torek 28.3.2006 sigurno priklopjen. In res 28.3.2006 prinese opremo, prikljucimo in pac ne deluje, potem jih monter poklice da vidijo kaj je narobe in v par minutah zacne delovati, jaz pa presrecen.
No se isti dan sem pogledal na Siol mail, in videl da deluje, zato sem 30.3.2006 poslal pisni dopis za odklop iz Siola. (ceprav sem to ze v pogodbi imel, kot tudi ip-telefonije ki je se vedno nimam)
Hitrost pri T-2 je neverjetna (govorim predvsem o uploadu, ker me ta najvec zanima). Prej ko sem imel Siol adsl in placeval 6.6k za studentski paket, sem lahko govoril na skype in mi je upload na emule bil okrog 15-20kb/s. Sedaj pri T-2, govorim na skype in mi je upload na Emule okrog 90-100kb/s, torej okrog 4-5x visja hitrost kot pri Siolu, za manjso ceno. Sam igram igre na netu, predvsem Warcraft3 tft, in sedaj lahko hostam Doto z 10 igralci brez da se vsi pritozujejo da jim laga. Prej to ni bilo mogoce.
Pingi so tudi ok, tako da sem super zadovoljen.

Hvala T-2.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 1. Apr 2006 ob 10:07

te nasprotujoče si informacije s strani t-2 tudi mene motijo. najprej mi na helpdesku povejo, da telekom ne bo omogočil mojega priklopa na t-2, ker na centrali ni prostora. povejo tudi, da je glede na telekomov odgovor stvar za njih zaključena, razen če sam pokličem na telekom in se dogovorim z njimi.
potem se odločim za siolov adsl 2, katerega priklop telekom odobri. preventivno še 1 x preverim pri t-2, saj sem jim vendarle podpisal pooblastila, da v mojem imenu prekinejo določena pogodbena razmerja s siolom in telekomom in ne želim nepotrebnih komplikacij. in na helpdesku t-2 izvem, da t-2 v mojem kraju gradi svojo centralo, da moj primer vsekakor še ni zaključen in naj računam na priklop v naslednjem mesecu, ko bo centrala končana.
in med prvim in drugim klicem je minilo samo nekaj (5) dni.
Slika

FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

Odgovor Napisal/-a FRAN » 2. Apr 2006 ob 11:56

oyoy napisal/-a: potem se odločim za siolov adsl 2, katerega priklop telekom odobri.
Telekom je tako iznašel še eno finto kako preprečiti naročanje interneta pri T-2. Mislim, da bi bilo vseeno dobro poslati dopis za ADSL 2 od Telekoma na APEK in zahtevati, da preverijo, če res ni več prostora v Telekomovi centrali!
Slika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Apr 2006 ob 13:05

ampak tisti moj navedek si malo potegnil iz konteksta.
če prebereš vse ugotoviš, da sem dobil na t-2 2 x zelo nasrotujoče si inforamcije (zato sem tudi napisal svoj post, ker predhodnik tudi pravi, da so ga na t-2 najprej odpisali, potem pa dobesedno kar čez noč priklopili).
tudi sam sem po klicu iz telekoma in odobritvi adsl 2 razmišljal o tem, kako podkuriti telekomu, potem pa na t-2 izvem, da "naša" centrala še NI OPERATIVNA in bo dokončana nekje do konca meseca, nakar bi moral biti priklopljen.
tako da za zdaj v svojem primeru še ne smem zameriti telekomu. res pa je tudi, da od t-2 še nisem dobil nobenega uradnega odgovora v zvezi z mojim priklopom. vse kar vem, so info iz helpdeska.
za tiste, ki prebirajo ta forum in še iščejo in čakajo svojega ponudnika internetnih storitev pa mislim, da je prav, da vejo tudi za takšne naše izkušnje, saj trenutno vsi nekam bezljamo in iščemo čimboljše predvsem pa čimhitrejše prenose in se lahko s svojo zaletavostjo tudi precej opečemo.
kar misliti si ne morem, kaj bi naredil, da sem s siolom podpisal novo pogodbo za adsl 2 in se z njo za naslednjih 24 mesecev zavezal njim, pri tem razdrl aneks k stari pogodbi in zato plačal pogodbeno kazen, potem pa se čez kak mesec pojavi t-2 z vsemi mojimi pooblastili, da razdre pogodbe s siolom, telekomom,..... nenenenenene ..... :D
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Apr 2006 ob 13:46

Spet me skrbi uplaod 90Kb/s-100 kB/s še zdaleč ni 1 Mbit toliko imam jaz na Siolu pri paketu 10/768 :(
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Apr 2006 ob 14:16

preganjavica :D
če je imel pri osnovnem adsl-ju 15 - 20, kar niti slučajno ni 32 oz. približno 32, potem teh 90 - 100 prekaša siol !
+ istočasna govorna komunikacija preko skype, ki pravi da je brezhibna, kar pomeni da ima še rezerve v uploadu, saj bi sicer prihajalo do precejšnjega časovnega zamika pri prenosu govora.
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 2. Apr 2006 ob 14:55

256 /8 = 32 kB * 4 = 128 kB/s pomeni 1 Mbit.

Seveda ima fore če mu pa ne dajo kompletnega uploada očitno tako naredijo kot pri Siolu. Modem je sinhronizeran na 1 Mbit upload za surfanje upladanje ti dajo 768 = 96 kB/s ostalih 256 = 32 kB/s rezarviranih za telefonijo itd.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 2. Apr 2006 ob 15:18

tu bi moral sine dat kakšno strokovno razlago iz prve roke ...
ampak ta rezerva v uploadau na katero jaz ciljam je tista neizkoriščena hitrost, do katere ne zmore njegova mula.
moja izkušnja namreč je, da pri polno izkoriščenem uploadu niti slučajno ne morem uporabljat skype za normalno govorno komunikacijo. približno 10 kB/s moram omejit upload, da deluje.
Slika

finalfantasy
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 31. Mar 2006 ob 08:18
T-2: Še nimam
Paket: 10/2 + IP TV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a finalfantasy » 2. Apr 2006 ob 19:33

Čeprav verjetno s tem tvegam gnev in napad kakšnega izmed članov foruma pa vseeno:
Skype za normalno komunikacijo potrebuje cca 3kB/s pasovne širine in nič več. Če pa govorimo o VoIP teleofniji pa sta h.323 in SIP protokola ki sta najbolj uporabljena tudi precej "nepožrešna", kodeki ki jih uporabljata ne presekaj 64kb/s (pozor bitov ne byte-ov).
Največji problem kombinacije P2P programov in govornih aplikacij ni v pasovni širini temveč v prioritizaciji paketov oz. t.i QoS (Quality of service) kjer paketi za katere je vrstni red bolj pomemben pridejo prej na vrsto,se pravi v tem primeru paketi za govorni aplikacije (skype,voip,..)
Ne upam si trditi da T2 na qos-u ne dela nič,ker ne vem,ampak v "fohu" s katerim si prislužim vsakdanji kruh delam ravno na VoIP tehnologiji in tem neumnostim....vem torej nekaj o čem govorim vsekakor pa ne trdim da vem vse...

No ja mogoče bo pa tale blodnja/razlaga tudi komu pomagala..

P.S: v torek ob 8:30 imam napovedan priklop 10/2+TV+Phone.....držim(o) pesti

simby
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 23:07
T-2: Še nimam
Paket: Telemach GoldExtra+HD
Kraj: Lj, Vič

Odgovor Napisal/-a simby » 2. Apr 2006 ob 20:15

Odvisno od kodeka in od razmaka med posameznimi paketki (packetization).

G711U 20ms pozre priblizno 10kB/s in je najbolj kvaliteten.

Kater kodek uporablja T2 pa ne vem.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 2. Apr 2006 ob 20:39

Problem je p2p ki odpre ogromno malih povezav, potem ti tudi qos ne pomaga prav dosti...
Slika Optika od 30.5.2008

ronaldo
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 1. Apr 2006 ob 07:19
T-2: Že imam
Paket: 1mb/1mb
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a ronaldo » 5. Apr 2006 ob 11:27

Moja zgodba se nadaljuje :cry:

Siolu sem poslal vec mailov zakaj me niso odklopili, a zal resitve ni bilo. No vceraj sem cisto po.... in poslal osebno sporocilo Storzu, in mi je danes odgovoril:

Dobili smo pooblastilo od vas preko T2 da odhajate k njim. V tem primeru čakamo Telekom, da nam javi kdaj je opravil preklop. Tak je bil skupni dogovor s Telekomom in T2, da bi prehodi čim lažje stekli.

lp,
Storz
--------------------------------------------------------------------------------

To sem vam napisal zato da pazite, in vidite da se vam lahko zgodijo take neprijetnosti.
Kot sem ze v prvem sporocilu napisal, Telekom me je odklopil in pobral opremo ze 13.3.2006.

Sedaj cakam se na odgovor Storz-a glede tega kaj mi se preostane.

Hvala Storz-u in Siol-u za zelo korektno opravljanje dela.

Glede moje povezave T-2, sem povezan preko routerja, zraven pa je se pc od mojga brata ki ima tudi emule prizgan ampak ima upload omejen na 5kb/s. Sam sem sebi omejil upload, glede na to kaj pocnem. (srfam, remote desktop, itd...)

Uporabniški avatar
dnovak24
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:00
T-2: Še nimam
Paket: 1/1
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a dnovak24 » 30. Apr 2006 ob 01:38

kak to mislite da telekomovci poberejo opremo, modem je ja naš ti ga ne morjo uzet al misliš da kable pobirajo?lol

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 30. Apr 2006 ob 08:37

Ne, modem ni tvoj, saj ga imaš v najemu od Telekoma. Medtem ko tej novi modemu - Sagem naprimer - pa je tvoj modem in ga ne daš nazaj po koncu razmerja s Siolom.

Uporabniški avatar
dnovak24
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:00
T-2: Še nimam
Paket: 1/1
Kraj: Šentjur

Odgovor Napisal/-a dnovak24 » 3. Maj 2006 ob 07:47

men je rekla na telekomu da modem itak odplačaš v 2eh letih in da ostane tvoj, tk da nwm zj kirem nej verjamem, sicer pa kaj si pa bom pomagu s tem modemom sj itq dobim drugega k pridejo t-2jevci. :D

Odgovori