[Imam] 1/256, 2xTV, telefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
mamba
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 10:14
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

[Imam] 1/256, 2xTV, telefon

Odgovor Napisal/-a mamba » 3. Apr 2006 ob 10:29

Že od samega začetka same težave.
Priklopljen sem od 1.2.2006. Da danes, rešeno še čisto nič. Upload stalno na cca 55 kbit, namesto 256, 2 televiziji hkrati ne delata, imam samo 11,7 mbit downloada. Po 2 mesečnem klicarjenju na centralo (bydway: na 0590 00000 in 0590 00002 delajo iste osebe- sami študentje, tako da niso kaj drugače strokovno podkovani, ampak prijave napak dajejo naprej) niso rešili še čisto nič. Ene 5x sem imel že naročene meritve in do tega še ni prišlo.
Od centrale oddaljen 1km.
Zelo nezadovoljen sem z njihovim delovanjem!!!

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 3. Apr 2006 ob 11:03

Od centrale oddaljen 1km, po zraku ali po kablu.
Ker jest sem tud 1,5Km od cetrale mam pa 2,5km kabla.

Lahko je problem, da si predaleč in večje hitrosti ne bo možno doseči.
Kar se pa uploada tiče, a je to preverjeno s kakšni speed metrom,
ali si probal kakšno datoteko na kakšen ftp server uploadat.
Meni speedtest.si vstrajno kaže med 60 in 100 kbps ko pa datoteko
uploadam na ftp strežnik leti pa med 25 in 30 KB/s.

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 3. Apr 2006 ob 11:06

55kbps al 55kB/s upload? Če prvo, pol ni vredu, če drugo, je pa hirost še večja kot bi mogla bit - v kar močno dvomim :) 11MB downloada? Misliš Mbit al kbit al KB? Vse pojme maš pomešane :?

mamba
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 10:14
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mamba » 3. Apr 2006 ob 11:11

Govorimo seveda v bitih, ne bajtih, torej hitrost uploada je v kbps. Download za televizijo je 11 Mbit (bit).
Pač sem na kratko pisal, sem mislil da je razumljivo oz. umevno. No to je razčiščeno.
Oddaljen sem pa cca. 1,3 km po kablu. Ampak so mi rekli tamkajšnji "strokovnjaki" da bi to moralo delati bp do 2km po kablu.

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 3. Apr 2006 ob 12:44

mamba napisal/-a:Govorimo seveda v bitih, ne bajtih, torej hitrost uploada je v kbps. Download za televizijo je 11 Mbit (bit).
Pač sem na kratko pisal, sem mislil da je razumljivo oz. umevno. No to je razčiščeno.
Oddaljen sem pa cca. 1,3 km po kablu. Ampak so mi rekli tamkajšnji "strokovnjaki" da bi to moralo delati bp do 2km po kablu.
To je vse odvisno od kabla, kakšen premer ma, pa kako je skup štukan, pa da nimaš v hiši kakšne "slepe" parice (kabel ki ni nikamor priklučen).
Tebi mora pridit parica iz centrale direktno na modem, nikjer vmes se ne sme razcepiti na dva konca in da potem eden visi v zraku.
Če je premer parice, ki pride od centrale do tebe 0,4mm potem zato švoh deluje, če imaš pa 0,6mm ali več potem pa prosi naj ti sprobajo na centrali kakšen drug VDSL profil sprobat.
Meni so iz 4MB spravli na 7,2MB, kar je za 2,5km zlo dobr.

LP

mamba
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 3. Apr 2006 ob 10:14
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a mamba » 3. Apr 2006 ob 12:48

Glede teh premerov bo treba zmerit pa vidt, kar se tiče pa slepih vodov, smo pa to že poštimali, je bilo res nekaj linij v prazno speljanih, ampak sedaj tega ni več.
Ko je bil samo enkrat it t2 pri meni (na začetku sploh linije nismo mogli dobit) ,se je povezal na linijo in je dobil 19Mbit downloada. ko pa probavajo profile na centrali pa ne morejo dobit več kot 14M, dali so mi pa potem kar na 11M.
Mah, čudno mi je vse skup.
Sej pravim, da so mi že ne 5-krat naročili meritve, pa do sedaj nobenega ni bilo.

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 3. Apr 2006 ob 14:24

mamba napisal/-a:Glede teh premerov bo treba zmerit pa vidt, kar se tiče pa slepih vodov, smo pa to že poštimali, je bilo res nekaj linij v prazno speljanih, ampak sedaj tega ni več.
Ko je bil samo enkrat it t2 pri meni (na začetku sploh linije nismo mogli dobit) ,se je povezal na linijo in je dobil 19Mbit downloada. ko pa probavajo profile na centrali pa ne morejo dobit več kot 14M, dali so mi pa potem kar na 11M.
Mah, čudno mi je vse skup.
Sej pravim, da so mi že ne 5-krat naročili meritve, pa do sedaj nobenega ni bilo.
Tako ali tako nobena meritev ne bo pomagala, kar lahko dosežejo s spreminjanjem profilov to je maksimum.
Malo še potrpi, da nadgredijo centrale na VDSL2, potem bodo pa lahko malo navili hitrost, tolk da ti bosta oba TV-ja delovala. Jest tud na to čakam.
Pa še to, meni linija pade za cca 2MB ko prižgem računalnik, tko da probaj vse računalnike pogasnit, pa resetiraj modem, da vidiš če se ti bo kaj več povezalo.

Odgovori