Vprašanja

Splošni pogovori o T-2
svecka
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Vprašanja

Odgovor Napisal/-a svecka » 19. Feb 2007 ob 07:31

Ne vem če pravilno pišem (pravilna tema) in se vnaprej opravičujem

Torej pri meni je takole:
Imam paket isdn+adsl

Adsl 2 letna zaveza na pogodbo mi poteče 13.3.07.

Sem doma v centru Ivančne Gorice (kraj ne občina, sem v blokih) in razmišljam o prehodu na T2 samo za internet. Telefon bi obdržal na ISDN (ker imamo dva telefona, pa še odplačal jih bomo). Pa sem slišal da so nekatere težave z ISDN+T2, da prihaja do izpadov do interneta kot te nekdo pokliče. Kdo ve kaj o tem?

Naročil pa bi T2 internet 1/1 (glede na to da je centrala v Ivančni Gorici naj ne bi bilo problema) pa me zanima ker sedaj imam preko routerja priklopljenega dva računalnika in imam ADSL modem v drugi sobi, od tega pa je napeljan do telefonskega priključka okoli 10-15 metrov telefonskega kabla po zidu in za UTP kabel ni prostora da bi ga zamenjal (premajhna luknja).

Torej me zanima če dobim jaz wireless modem ali modem z utp kablom in če je lahko modem od telefona povezan s telefonskim kablom 15 metrov al bom moral štemat po celem stanovanju in napeljat utp kabel da bo do routerja sedel. Aja kaki kabel pa je crossover ali navaden Utp?

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 19. Feb 2007 ob 08:13

Vzameš lahko tudi telefonijo pri T-2 (preneseš obe številki) in pri T-2 naročiš ISDN vmesnik, pa boš lahko še naprej uporabljal obstoječe telefonske aparate.
Glede kablov sem imel jaz podoben problem. Lahko ti povem, da ko sem odstranil 15 m telefonskega kabla in ga zamenjal z UTP so se stvari precej izboljšale.
Crossover kabel je za povezavo PC->PC (mrežna kartica -> mrežna kartica)
Slika
Slika FTTH

svecka
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Odgovor Napisal/-a svecka » 19. Feb 2007 ob 08:16

Telefonije pri T2 ne bi vzel ker bi moral plačat 30k za Isdn vmesnik in si takega stroška ne moremo trenutno privoščit. Koz zgleda bo treba štemat zid :(

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 19. Feb 2007 ob 08:17

Mislim, da so isdn vmesniki če jih naročiš od začetka zastonj, vsaj prvi :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 19. Feb 2007 ob 08:20

ISDN vmesnik je zagotovo zastonj, saj sem ga jaz prejel v soboto na reverz. Seveda pa ga moraš naročiti pri prvem naročilu.
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
zlatorog
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 11. Feb 2007 ob 21:21
T-2: Že imam
Paket: TV - 4/512 - VoIP 2x
Kraj: Ankaran

Odgovor Napisal/-a zlatorog » 19. Feb 2007 ob 09:00

Jaz sem pred kratkim prešel na T-2. Ob prvem naročilu sem naročil prenos številk k T-2 in naročil ISDN vmesnik. Vse deluje O.K. Tisti ki pišejo da so problemi niso uporabniki T-2 storitev! Drugače prišparaš na naročnini.Telekom ISDN 15.40€ + pogovori okrog 0.03 € in še internet okrog 30 € in več. Pri T2 pa si naredi izračun pa boš videl, kje se splača.Že pri telefoniji prišparaš toliko da imaš internet zastonj in nimaš nobene vezave in vsiljevanje opreme, ki jo kasneje lahko vržeš v smeti. Razmisli. Moj nasvet je "ne odlašaj". Pa še nekaj naj ti svetujem.Od priključka na hiši(tel priklj.) potegni UTP kabel direktno kjer boš imel modem tako se boš izognil raznim nevšečnosti ki se lahko pojavijo.Jaz sem imel problem ker vemo kako so narejene instalacije po hiši in kolikokrat se razcepijo.
bolje biti pijan, nego star....

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 19. Feb 2007 ob 10:03

svecka napisal/-a:Telefonije pri T2 ne bi vzel ker bi moral plačat 30k za Isdn vmesnik in si takega stroška ne moremo trenutno privoščit. Koz zgleda bo treba štemat zid :(
Je zaston ob prvem narocilu. Edino kar je je to da pri T-2 ne moreta 2 telefona piskat na isto telefonsko, ampak lahko sam usak na svojo, tako da ce rabite recimo kej da ena zvoni na obeh druga pa je privat al kej takega raj ISDN obdrz.
Kar se pa kabla tice pa raj modem postav tja kjer mas uticnico na cimkrajsi kabl in naprej od njega potegn utp do zadev.
SpaceInvader!
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 19. Feb 2007 ob 10:12

ISDN telefoni lahko zvonijo točno tako, kot jih pač naštimaš. Lahko jih zvoni tudi več na eno številko. Pač uporabiš primerne MSN številke.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

svecka
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Odgovor Napisal/-a svecka » 19. Feb 2007 ob 10:27

Glede na to da mi ISDN pogodba poteče 2.3.05 me zanima če me bodo tako hitro priklopili na T2 telefonijo? ADSL mi pa poteče 13.3. Ali bom moral bit brez telefona& interneta 1 mesec? Ker telefoni so bolj nuja. Aja pa ko izpolnjujem pogodbo, moram naročiti dva vmesnika ali samo enga, ker imam dva isdn telefona? Hvala

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 19. Feb 2007 ob 11:10

Dovolj je en ISDN vmesnik za dve telefonski številki
Slika
Slika FTTH

svecka
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Odgovor Napisal/-a svecka » 22. Feb 2007 ob 06:47

Še eno vprašanje, pod kaj se tole misli "prva prijava" zastonj ISDN vmesnik?

Torej če jaz naročim sedaj samo T2 internet in čez eno leto še T2 telefonijo bom primoran plačati 30k?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Feb 2007 ob 07:12

Mislim, da ne. Takrat, ko boš prvič naročal telefonijo moraš povedati, da gre za ISDN... Sicer pa ne razmem, zakaj bi šel šele čez eno leto. Naredi vse v enem šusu in to čimprej (moje mnenje).

Pa vse te prenose prepusti T-2ju... Telekoma nič kontaktirati.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

svecka
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Odgovor Napisal/-a svecka » 22. Feb 2007 ob 07:37

Zato ker ni zadosti časa, za prenos številk in vsega potrebnega bi potreboval slab mesec časa (so mi na T2 povedal) , pogodba pa se že izteče 2.3 (mi sploh niso povedal kekci), drugače bi jaz že naredil to, samo potem sem pa lahko brez številk, ker 2.3 če ne podaljšam pogodbe za ISDN mi dve številki ne bosta aktivni in jih T2 ne more prenesti.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Feb 2007 ob 07:45

podaljšam pogodbe za ISDN
Kakšne pogodbe... o čem ti to trobezljaš?

Če je meni tukaj kaj jasno, si moral podpisati pogodno samo v začetku, da boš potem dve leti pri njih (kot pri mobitelu in subvencioniranih telefonih). Potem, ko se pa ti dve leti iztečeta, pa ostaneš še naprej njihov naročnik dokler sam ne prekineš storitev.... in to je kadarkoli in brez penalov (razen stroškov za prenos oz. odklop).

Edit: Ja Kitl, prav imaš. Prav sem mislil, samo sem se narobe izrazil.
Zadnjič spremenil Cobane, dne 25. Feb 2007 ob 09:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 22. Feb 2007 ob 08:45

Ljudje vi preveč mešate podpis za 2 leti na račun subvencije. Po dveh letih se samo izteče čas, ki je bil namenjen subvenciji in ne poteče čas pogodbe. To pomeni, da za nadaljevanje storitve ni potrebno podpisovati nikakršnih pogodb.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori