[Naročil sem] 10/2 (že novembra 2005...)

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
mn
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 17:09
T-2: Še nimam

[Naročil sem] 10/2 (že novembra 2005...)

Odgovor Napisal/-a mn » 4. Apr 2006 ob 17:37

OK, na hitro o zadnjih parih mesecih:

Oktobra 2005 sem se preselil v novo stanovanje, 4.11. skušal naročiti T-2. Ker ulice (nova ulica) ni bilo v njihovi bazi, se nisem mogel naročiti.

Po mnogih klicih in enemu obisku na Brnčičevi so po DVEH(!) MESECIH uspeli dodati to ulico v svojo bazo. Na dugačen način se nisem mogel prijaviti, niti osebno pri njih, ampak to je že druga zgodba...

4. januarja sem uspešno izpolnil naročilo na njihovi strani:
- 10/2 (samo internet)
- centrala Logatec
- PSTN/ISDN nimam in ga tudi nočem
- oddaljenost 550m

Čez dober teden so podpisano pogodbo prejeli nazaj.

Telekom je 7.2.2006 sporočil T-2, da je vse OK! Na helpdesku mi je taktrat prijazna punca zagotovila, da bom čakal še 2 tedna oz. raje tri tedne, ker "imajo hudo gužvo".

Po enem mesecu ni bilo nobenega odziva, zato sem marca spet poklical na T-2. Na moje vprašaje, kaj je z mojim priklopom, sem dobil odgovor: "hmm, neki ni uredu, bo treba ponovno poslat povpraševanje na Telekom". Operater je obljubil, da bo "urgentno sporočil v administracijo".

Čez tri dni pokličem ponovno in vprašam, če so poslali povpraševanje na Telekom. Začuda dobim enak odgovor: "bo treba poslati na telekom...".

Da skrajšam: podoben pogovor se je ponovil še 6x, operaterji se samo izgovarjajo, ne morem pa govoriti z nobenim, ki bi vedel, kaj se dogaja.

3. aprila pa sem izvedel še zadnjo informacijo: ker nimam telefonskega priključka, sem v skupini 300-tih, ki čakamo, da se Telekom in T-2 dogovorita bla bla bla...

Bottom line: totalno neresno in neprofesionalno!!! Pa kako mi niso mogli tega sporočiti že prej? Priključek mi plačuje služba, z zelo konkretnim razlogom. Če bi to vedel prej, bi naročil še PSTN ali bil na SiOL-u, tako pa me nategujejo iz tedna v teden.

Čakam naprej...

Mimogrede, kaj se dogaja okoli tega razvezanega dostopa?

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 4. Apr 2006 ob 17:53

Podatke o ulicah in geolokacijah (oddaljenost od central) dobi T-2 od Telekoma Slovenije.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 4. Apr 2006 ob 21:22

Skupno razvezani dostop bi naj že bil mogoč. Tak so rekli - v aprilu.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 4. Apr 2006 ob 21:24

Dejansko je najbolj važno, kaj točno je telekom odgovoril po poizvedbi.
hmm, neki ni uredu
ni preveč natančno. Če je bil pač negativen odgovor od telekoma, T-2 pošilja pritožbe. In to lahko traja.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

mn
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 17:09
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a mn » 5. Apr 2006 ob 11:20

mitja_i napisal/-a:Podatke o ulicah in geolokacijah (oddaljenost od central) dobi T-2 od Telekoma Slovenije.
Ja, tako je rekel tudi operater. Potem pa sem vprašal, če lahko pogodbo izpolnim kako drugače, kot preko interneta. Je rekel, da ni problema, naj se oglasim na Brnčičevi. Ko sem prišel tja, so po polurni zmedi (govoril sem s tremi uslužbenci) ugotovili, da se to vseeno ne da... Obljubli so, da bodo tisto ulico ročno dodali v bazo, vendar to seveda ni delovalo - ulica se je čez en mesec res pojavila v bazi, vendar tega niso mogli "sprocesirati".

Zadevo smo rešili tako, da sem na internetu izbral neko sosednjo ulico, potem pa na pogodbi, ki so jo poslali, vpisal zraven svoje prave podatke.

Samo s tem zapletom sem izgubil 5 tednov.

Odgovori