Odhajam iz T-2 - (ne)zadovoljen uporabnik

Splošni pogovori o T-2
bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odhajam iz T-2 - (ne)zadovoljen uporabnik

Odgovor Napisal/-a bostjank » 22. Mar 2007 ob 13:14

Ko nihče ni nič kriv, narobe pa je vse...

Moj namen pisanja tega prispevka je, da bo marsikateri potencialni ali že obstoječi uporabnik storitev T-2 lahko bolj seznanjen z nekaterimi dejstvi o tehnologiji VDSL, ki še kako vplivajo na kakovost delovanja vseh naročenih storitev pri ponudniku VDSL dostopa do interneta (v tem času je poleg T-2 z VDSL, VDSL2 ponudil tudi Telekom oz. SiOL).

Gre namreč za to, da sem sam bil že od začetka zadovoljen s kakovostjo storitev T-2 televizije, telefona kot tudi interneta samega, a vendarle je prišlo do nenehnih prekinitev linije (izguba sinhronizacije modema) in skupaj s tehnično podporo, ki ji sicer (v tem trenutku) manjka kar nekaj spretnosti in organizacije, smo ugotovili oz. predvsem potrdili naslednji domnevi dveh uporabnikov tehnologije:

VDSL ti lahko pade dol, če nekdo v bližini prdne. Modem se postavi nazaj in piči dalje.

Če v bajti prižgem določeno luč, pa še to ne vedno, mi prekine VDSL.

Zaradi tovrstnih razlogov, zaradi katerih je uporabnik praktično nemočen, mora postaviti na tehnico zanesljivost in dobrobit (npr. cenovni prihranek) rabe sodobnih storitev, ko se odloča za ponudnika. Pravzaprav se je primoran pustiti presenetiti, sej se vse morebitne motnje in težave na strani ponudnika, uporabnika ali iz okolja pojavijo šele tekom rabe in jih ni mogoče napovedati za določeno linijo oz. parico. Za prihodnost lahko izpostavim le to, da optične povezave niso občutljive na motnje iz okolja in da pri optiki teh problemov ni.

Še enkrat poudarjam. Delovanje VDSL storitev (pa naj bo katerikoli ponudnik) je zaradi narave tehnologije odvisno tako od ponudnika, uporabnika (denimo kakovost notranje inštalacije) kot tudi okolja - torej prisotnosti oz. odsotnosti najrazličnejših elektromagnetnih polj in podobno, na katere ima uporabnik neznaten vpliv. Slednje so tudi botrovale moji odločitvi za prekinitev pogodbe s T-2.
Zadnjič spremenil bostjank, dne 24. Mar 2007 ob 17:19, skupaj popravljeno 4 krat.

Uporabniški avatar
luky
Model
Prispevkov: 235
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 19:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Napisal/-a luky » 22. Mar 2007 ob 16:15

Kolega saj te nihče ne drži da moraš biti pri T-2, pojdi pa k Siolčeku.
Lp, Luky

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 22. Mar 2007 ob 16:34

Dragi Bostjank, če živiš v nepremičnini, kjer "vžig" luči povzroči prekinitev vdsl potem, well, potem ti srčno priporočam, da ali:
a) zamenjaš elektroinstalacije
b) zamenjaš bivalni prostor.

Sicer se nekega jutra morda ne boš zbudil, gasilci pa bodo imeli veliko dela.

Prav tako priporočam, da se ne družiš s prdci, ki jim uspe (s prdcem) dol vreči vdsl. :roll: ... vsaj brez gasmaske M1-45 ne :twisted:

Disclaimer: zadnji stavek je seveda v hecu napisan, ampak prva dva (od)stavka pa čisto resno.
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Odhajam iz T-2 - zadovoljen uporabnik

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Mar 2007 ob 16:38

bostjank napisal/-a:Če v bajti prižgem določeno luč, pa še to ne vedno, mi prekine VDSL.
Ja tale je pa res močna...
Edit: Če je tole res, potem je Binetov predlog o zamenjavi elektro inštalacije na mestu.
Zadnjič spremenil Cobane, dne 22. Mar 2007 ob 16:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 22. Mar 2007 ob 16:40

Te pa še nisem čul :o :lol:

EDIT: Točno tako.! Kolega štromar pravi da se sploh ne čudi da se to dogaja glede na to kaj vse delajo elektroinštalateri. VDSL NIMA VEZE S TEM.

hartigan
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:55
T-2: Še nimam
Paket: AmisDSL

Odgovor Napisal/-a hartigan » 22. Mar 2007 ob 16:56

Torej problem je nihanje napetosti?
Če bi modem bil na ups pol bi blo ok, right?
----------------
over and out
----------------

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 22. Mar 2007 ob 17:04

bostjank:se ti pridružujem tudi meni je od začetka vse lepo delalo ,sedaj pa že par mesecev nenehni izpadi neta.Sicer pri meni ni kriva elektroinštalacija ima pa baje vpliv ADSL ki ga nekdo uporablja v mojem bloku.Kar enostavno pomeni da ni rešitve T1 sigurno ne bo izklopil svojega naročnika samo zato da bo meni linija delala tako kot mora.Bom počakal na VDSL2 mogoče bo potem kaj bolje če ne bom pa tudi sam prisiljen it na triero kabelski internet.

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Odgovor Napisal/-a ervins » 22. Mar 2007 ob 17:09

Za nihanje napetosti je ponavadi krivec elektrodistributer. To se rado dogaja,če si v vasi zadnji na lajtungi.Samo ponavadi niha samo ena faza,dve sta pa v veliko primerih v redu. konkreten primer je pri prijatelju,ki sta se z ženo konec prejšnjega leta preselila v novo montažno hišo,ki je čisto na koncu vasi nekje na Gorenjskem.Po vselitvi pa ugotovita,da v konici napetost ene faze pade na 170V.pač pokličeta električarja in v omarici malo preveže tako da sta v bivalnem delu uporabljeni dve dobri fazi,slaba pa v spalnem delu večinoma za luči.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Mar 2007 ob 17:12

hartigan napisal/-a:Torej problem je nihanje napetosti?
Če bi modem bil na ups pol bi blo ok, right?
Da, to drži! :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
t0r0
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 20:33
T-2: Že imam
Paket: 4/skor 1, IPtv, 2x tel
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a t0r0 » 22. Mar 2007 ob 17:19

A ni čudno, da se zmer en najde ke ma kekšn nenaveden problem. Kaj nej rečem, nobeden nima teh problemov kot ti (pržgeš luč pa pade net dol). Elektroinštalacija. Iste probleme boš mev tud na ADSL, če maš elektroinštalacijo slabo. Poročej.
Nakonc boš ugotovu da si se sam nategnu pa še vezu na siol.

Uglavnem poročaj kako bo pol, me prov firbec matra.
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 22. Mar 2007 ob 17:36

@Bostjank, kaj naj ti rečem, samo to da si porihtaj štrom (zamenjava napeljave), ker ti v takem stanju kot je sedaj ne bo delal noben način širokopasovnega interneta!
Malo višje so pa ti tudi napisali da živiš v zelo nevarnem okolju in naložba v elektro kable ti lahko še reši življenje in ne samo internet.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 22. Mar 2007 ob 17:45

En poceni ups in stvar rešena. :wink:

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 22. Mar 2007 ob 17:50

Ko pride do kurcšlusa ti še UPS zgori :? , napaka

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 22. Mar 2007 ob 17:54

Pa ne vem zakaj ga vsi kurcate on se je hotel samo dostojno posloviti od nas.

Z bogom....
Slika


Lp, Kitl

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 22. Mar 2007 ob 18:09

Saj ga ne qurzamo.... koristne nasvete smo mu dali. ;-)
Kar poglej, kolikokrat piše v črni kroniki "zagorelo zaradi dotrajane inštalacije..." in ognjevarnih UPSov se mi zdi, da še ne delajo :twisted:
Slika

Odgovori