[Naročil sem] 1/1

Splošni pogovori o T-2
TommyLee
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 14:21
T-2: Še nimam
Kraj: Krško

[Naročil sem] 1/1

Odgovor Napisal/-a TommyLee » 8. Apr 2006 ob 14:45

-> Oktober 2005
-> Krško
-> Ne, izbral sem razvezan dostop (Prekinil pogodbo s telekomom in siolom)
-> Okoli 1200m zračne linije

Januarja sem dobil dvojno obrazložitvijo zakaj ne morem dobiti VDSLja.

1. Mi je bila poslana 10.1


Spoštovani!



Za nekatere naročnike, ki so pri podjetju T-2 naročili tudi storitev telefonije, je Telekom Slovenije zahtevo za preklop na omrežje T-2 zavrnil z obrazložitvijo, da je v telefonskem kablu, v katerem se nahaja bakrena parica naročnika, premalo rezervnih parov. Tako se je zgodilo tudi v vašem primeru.

Pri tovrstnih primerih gre za kršitev zakonodaje in s strani Telekoma Slovenije postavljenih pravil. Zato je dne 02.11.2005 podjetje T-2 pred APEK sprožilo postopek za izdajo odločbe, s katero se Telekomu Slovenije nemudoma naloži priklop teh naročnikov na omrežje T-2.

Vendar je pritožba v postopku reševanja in ne vemo kdaj bo priklop možen.



Lepo Vas pozdravlja

T-2 Služba za naročnike
2. Mi je bila poslana 2 dni kasneje 12.1
Spoštovani!

Žal priklop pri vas sploh ni mogoč zaradi prevelike oddaljenosti od centrale.



Lepo Vas pozdravlja

T-2 Služba za naročnike
Od takrat do danes jih nisem več kontaktiral. Danes sem jim poslal e-mail katera obrazložitev naj bi bila pravilna.

Ker če je prva, bi lahko kako dobil tisto prosto parico.
Za drugo trditev mi pa ni vse jasno. Naj bi oni prišli zmerit, če si dovolj blizu centrale? Ker pri meni ni bilo nikoga, ki bi to izmeril.

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 8. Apr 2006 ob 17:42

Najbrž je oboje res.
Prvo sporočilo si dobil zato, saj je sprva Telekom zavračal priklope, ker so se sklicevali na premalo rezervnih parov.
Ko je APEK Telekomovce discipliniral (tudi na zahtevo Evropske skupnosti), je T-2 za vse te naročnike dal še enkrat zahtevek. In na osnovi drugega zahtevka je potem Telekom sporočil T-2 podatek o oddaljenosti posameznega naročnika od centrale. In za to ni potrebno hoditi k tebi domov, ker ima Telekom vse te podatke...
In na osnovi te informacije, je potem T-2 tebi poslal še drugo obvestilo, da si preveč oddaljen.
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 8. Apr 2006 ob 18:21

Jap, jaz sem tudi pomislil na to. Najprej niso hotli niti meriti povezave, sedaj pa so ugotovili, da si predaleč... tough luck :\

TommyLee
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 14:21
T-2: Še nimam
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a TommyLee » 9. Apr 2006 ob 16:44

Hvala vama na odgovoru...

Po moje se bojijo, ker mojem profesorju, ki je sam 1km od centrale ni delal nič(Pa so mu mogli ADSL + telekom nazaj zrihtat na njihove stroške).

Torej, ni šanse da bi kdaj na tej lokaciji dobil VDSL?

Po tem kar sem prebral vserjetno ne :cry:

St. Peter
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 01:17
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256Kb+Tel.
Kraj: Centrala Rakovnik (Ljubljana)

Odgovor Napisal/-a St. Peter » 9. Apr 2006 ob 16:55

Jest sem oddaljen 2600m, če merim po cesti z avtom, pa mi 1Mb/256Kb deluje normalno.

Tako, da verjetno ni problem samo oddaljenost, ampak tudi kvaliteta napeljave. Tko si jest to razlagam.
Slika

Uporabniški avatar
HeXeR
Faca
Prispevkov: 100
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 10:17
T-2: Še nimam
Paket: 1024/256 (AMIS)
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a HeXeR » 9. Apr 2006 ob 16:57

ja verjetno bo tudi to, mogoče če bi mel do centrale čist novo napeljavo, visko kvalitete bi ti verjetno delalo celo do 3 km, 1/1 linija

TommyLee
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 14:21
T-2: Še nimam
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a TommyLee » 9. Apr 2006 ob 17:52

Čudno mi je vse to, ker mi je ADSL deloval dobro. Ampak, zdaj ne morem primerjat ADSL z VDSL...

Bom jih malo povprašal oz. še enkrat zahtevek poslal, ker mislim, da sedaj nimajo več toliko gužve kot oktobra..

TommyLee
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 14:21
T-2: Še nimam
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a TommyLee » 13. Apr 2006 ob 20:49

Ok. Zdej sem dobil PM od nekoga, ki je povezan s T-2 (nimam pojma kak). In mi napiše, da sem oddaljen 1590m od centrale in ne morem imeti VDSLja. NORO :roll:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 13. Apr 2006 ob 20:54

Zaenkrat ne moreš, ker priklapljajo samo do 1500m. V bodoče se bo tudi to spremenilo.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

TommyLee
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 14:21
T-2: Še nimam
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a TommyLee » 13. Apr 2006 ob 20:57

Men je smešno. 90m OMG, jst pa brez neta.

Nebi raj vsega napisu, kar mi sedaj po glavi roji :x
mitja_i napisal/-a:Zaenkrat ne moreš, ker priklapljajo samo do 1500m. V bodoče se bo tudi to spremenilo.
Super ja, jst lolek pa zarad 90m brez neta že od konca oktobra. :roll:

TommyLee
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 8. Apr 2006 ob 14:21
T-2: Še nimam
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a TommyLee » 15. Apr 2006 ob 13:22

Hm. Malo sem razmišljal, oz. prebral, ker sem pogodbo izpolnil in dodal že takrat ko je bila meja za priklop več kot 1500m, bi mi po logiki mogl prklopt, oz. vsaj poskusl, če nebi delal nebi, če pa bi pa super.

Ne bom se predal zaradi 90m. Ni tuki samo Telekom zahrbtnik, so tu še drugi, npr. T-2 v tem primeru.

:x

Primus
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 18:39
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Primus » 15. Apr 2006 ob 17:08

Glej. Tako TS kot T-2 sta samo podjetji, ki hočeta zaslužit denar. Njim v osnovi ni nič drugega v interesu kot zaslužek.
Evo. Predhodnih meritev (in verjetno tudi kasneje) ne izvajajo. Zakaj? Zato ker so meritve draga zadeva in se jim ne izplača. Raje delujejo v nekem idealnem radiju, kar je za VDSL nekje 1500m. Pa še tu ni zagotovila, da bo zadeva delala. Vsak neuspešen priklop je namreč za T-2 čista izguba. Še posebej če morajo uporabniku zagotoviti stanje pred preklopom. Morda bodo kasneje, če seveda bo na centrali še prostor, poskusili priklopit tudi tiste nad 1500m.
Sicer pa, VDSL je zanimiv samo zaradi simetrije npr. 10/10 pa več. Ti paketi pa so itak možni le tam do 500m odaljenosti, pa še to ni nujno.
Nizka cena? Naj vas ne zavede. Ko bo T-2 dosegel določeno maso uporabnikov, bo tudi cene zvišal. Te nizke cene samo zato, da čim prej zafilajo svoje kolokacije. Po moje bodo cene zvišali na nekje 90% cen primerljivih paketov konkurenčnih ISPjev. Čeprav pri T-2 nisi vezan in lahko spakiraš kdaj se ti zahoče, brez penalov bo seveda odpovedi zaradi zvišanja cen malo. Cene bodo še vedno navidezno nižje od konkurence, pa tudi prehodi med ISPji niso glih tako enostavni in hitri kot menjavanje spodnjic.

RedOrchestra
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15. Apr 2006 ob 13:25
T-2: Še nimam
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a RedOrchestra » 15. Apr 2006 ob 20:35

Primus napisal/-a:. Te nizke cene samo zato, da čim prej zafilajo svoje kolokacije. Po moje bodo cene zvišali na nekje 90% cen primerljivih paketov konkurenčnih ISPjev. Čeprav pri T-2 nisi vezan in lahko spakiraš kdaj se ti zahoče, brez penalov bo seveda odpovedi zaradi zvišanja cen malo. Cene bodo še vedno navidezno nižje od konkurence, pa tudi prehodi med ISPji niso glih tako enostavni in hitri kot menjavanje spodnjic.
A lahko ponoviš še 1x? :(

Primus
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 18:39
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Primus » 15. Apr 2006 ob 22:55

Da bi se ti besede pozlatile. Ampak, če malo pogledaš naokoli cene drugih ISPjev po Evropi, potem je malo čudno, da bi pa v Sloveniji bil internet tako poceni. Res je da recimo na Švedskem ima nekaj operaterjev zelo nizke cene glede na hitrost, ampak to je le na nekaj manjših lokacijah. Večinoma pa so tudi cene na Švedskem višje od T-2jevih. Da ne govorim o Avstriji, Nemčiji etc., kjer so primerljive s SiOLom oz . Telekomom.

mjemec
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 30. Mar 2006 ob 16:44
T-2: Še nimam
Paket: 8Mbit/1Mbit
Kraj: Šk.Loka

Odgovor Napisal/-a mjemec » 15. Apr 2006 ob 23:57

Jah mogoče je res da so cene storitev primerljive z našimi. Samo pa njihove plače nikakor niso! :roll: In ravno to je dejstvo, ki ga večina (tudi zanalašč) pozablja :wink:

Odgovori