[Imam] 10/2 + IP TV

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
finalfantasy
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 31. Mar 2006 ob 08:18
T-2: Še nimam
Paket: 10/2 + IP TV
Kraj: Ljubljana

[Imam] 10/2 + IP TV

Odgovor Napisal/-a finalfantasy » 10. Apr 2006 ob 10:55

Pogodbo sem jim poslal sredi februarja. 7. marca sem dobil na dom opremo, 4. aprila pa so me prišli priklopit,pa se je izkazalo da parica od omarice do hiše ne dela,zato sem za vikend napeljal nov kabel,hvala bogu za ključe od telekomove omarice in orodje za priklop na krone (telefonski delilnik v omarici),da sem lahko vse naredil sam, in po 15 sekundah se je modem vzpostavil. TV je začel delat takoj internet pa še ne ker mi niso še dali statičnega naslova kot sem želel in sem ga izvedel šele danes.
Je pa problem ker so mi na help-desku povedali da se je modem sinhroniziral samo z 14Mb/128kb (auč),doma bom priklopil modem še direktno na nov kabel mimo telefonske vtičnice in potem sledi verjetno še kakšno igranje s profili.

Sem pa v Ljubljani,oddalje cca. 900m od centrale.

riverpoet
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 14. Apr 2006 ob 20:12
T-2: Že imam
Paket: 10 / 2 (I wish)
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a riverpoet » 14. Apr 2006 ob 20:16

Jaz imam 10/2 paket + telefonijo (uporabljam stari ISDN aparat) in imam podoben problem z uploadom... Download mi deluje 6Mbit, upload pa le 160kbit! Sem pa nekje 1,1 km od centrale po T-2 podatkih.

Pred tem mi je SIOL ADSL brez problema par let delal na 384kbit. Na T-2 so rekli da bodo pogledali in da je čudno, da je upload tak, ampak bo treba zgleda bolj težit. Še bolj verjetno pa je, da bom šel nazaj na Siol, ker imam raje 1/512 kot pa 6/160.

Vsekakor napiši sem, če rešite težavo, verjetno je to kabel od centrale do tebe, vprašanje pa kje...

finalfantasy
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 31. Mar 2006 ob 08:18
T-2: Še nimam
Paket: 10/2 + IP TV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a finalfantasy » 19. Apr 2006 ob 15:38

No sem dobil odgovor od T-2 da na moji liniji ne morejo zagotoviti višje hitrosti kot je 240kbps in da je to vse kar lahko naredijo....

Torej grem lahko nazaj na Siol/Volja/anybodyelse.... :cry:

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 19. Apr 2006 ob 19:09

To mora biti pa zelo nekvalitetna linija, da na 900 m tako slabo deluje :? Ampak še ena potrditev, da meni na 800 m 10/10 ne bi nikoli delalo :( Pojdi na SiOL ADSL2+, le-ta gotovo dela z 768 kbit uploada na tej razdalji :D

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Apr 2006 ob 19:31

Folk spoje in kable preverit - jaz sem na 930 m, pa se je modem zvezal 14/4. Ko sem modem prestavil drugam (ista parica, ista soba) tako, da zraven ni bilo sevajočih naprav (TVja, PCja, Vood-a, Telemachovega antenskega kabla), sem dobil vsaj 25% več odziva (18/6 !!!) , modem pa NIKOLI več ne izgubi sinhronizacije. Če bi dal še kabel do modema v izvedbi sukane parice (kar sedaj ni), bi dobil še kakšen procentek. To je dokaz, da lahko sami v lastnih prostorih naredimo ogromno za boljšo kvaliteto linije! :P
Optika 100/10

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 19. Apr 2006 ob 20:32

Navadni Nimda to pa še nisem slišal če daš modem stran od računalnika da pridobiš 25% to moram pa testirat pol se mi bo ziher sinhronizeral na 20 Mbit :D Sam je nekaj če je zunajna napeljava od Telekoma v k.... tako kot je pri nas ti tudi to nič ne pomaga in dobiš tako rezultat kot ga ima finalfantasy. Tudi sam sem čedalje bolj zadovoljen, da sem se odločil tako kot sem se.
Slika


Lp, Kitl

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Apr 2006 ob 21:49

Res no, nisem mogu verjet. Ob prvi priliki dam še sukano parico, ki jo bom skrajšal na minimum. Pa zdele mi gre (nesukana) parica še mimo frižiderja. Tudi to ruto bom skenslal. Občutek imam, da so kakršnekoli žice z elektriko, s slabo izoliranim kablovjem SMRT za signal. (verjetno to velja tudi za žico za perilo sušit :P ). Torej čimkrajša sukana žička do modema, potem je pa lahko UTP kabel do sviča dolg kot ponedeljek, pa bo vse v redu - odnosno najbolje, kot se da. Šele potem se lahko gredo igrat s profili, prej nima nekega haska! 8)

Povem še enkrat: razlika je opazna kot noč in dan! (Je pa res, da če je parica izven bajte zanič, da se s tem ne da kej narediti)

KITL: sej to bo veljalo v največji meri tudi za ADSL in 2+. Te izkušnje so zlata vredne!

KoMarEdit: Ni treba citirati posta, če je bil le-ta tik nad tvojim :)
Optika 100/10

hartigan
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:55
T-2: Še nimam
Paket: AmisDSL

Odgovor Napisal/-a hartigan » 19. Apr 2006 ob 22:26

Fajn bi blo, če bi uporabnik na svojih servisnih straneh lahko
dobil podatke o zadnjih recimo 20 sinhronizacijskih vrednostih.
Tak bi se lahk experimentiral doma brez klicanja na informacije
če je kakšna razlika.

Tak da... Če kdo iz t-2 tole bere... :)
----------------
over and out
----------------

finalfantasy
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 31. Mar 2006 ob 08:18
T-2: Še nimam
Paket: 10/2 + IP TV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a finalfantasy » 20. Apr 2006 ob 09:07

Kaj pa vem koliko se da narest z domačo napeljavo...
Napeljal sem popolnoma nov STP CAT6 kabel,ki je direktno priklopljen na modem,brez kakšnih vtičnic v bajti ali kaj drugega. Modem je na svojem koncu hiše...v njegovi bližini je samo vtičnica za štrom,ki jo potrebuje.
Ostale telekomunikacijske pritikline so v drugi sobi,tako da tu ne morem več narediti praktično nič....

Bolj se nagibam k temu,da T-2 dejansko ni na liniji naredil nič,temveč so samo malo klikalo po profilih z brnčičeve. Nekako dvomim da je bila izvedena kakšna meritev linije,kar pa seveda ne morem preverit,ker mi telekom tega podatka ne da,češ naj se obrnem na T-2,kjer pa pravijo da so naredili vse....

Skratka....nazaj v 24 mesečno sužnjelastništvo k SiLOL-u....i guess

bandogge
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Apr 2006 ob 00:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Odgovor Napisal/-a bandogge » 28. Avg 2006 ob 02:15

Navadni Nimda napisal/-a:Res no, nisem mogu verjet. Ob prvi priliki dam še sukano parico, ki jo bom skrajšal na minimum. Pa zdele mi gre (nesukana) parica še mimo frižiderja. Tudi to ruto bom skenslal. Občutek imam, da so kakršnekoli žice z elektriko, s slabo izoliranim kablovjem SMRT za signal. (verjetno to velja tudi za žico za perilo sušit :P ). Torej čimkrajša sukana žička do modema, potem je pa lahko UTP kabel do sviča dolg kot ponedeljek, pa bo vse v redu - odnosno najbolje, kot se da. Šele potem se lahko gredo igrat s profili, prej nima nekega haska! 8)

Povem še enkrat: razlika je opazna kot noč in dan! (Je pa res, da če je parica izven bajte zanič, da se s tem ne da kej narediti)
Nimda, a se da sukana parica kupit v izvedbi telefonskega kabla, torej kabl tiste debeline, na katerga paše konektor RJ11, al je treba nardit modificirano verzijo iz UTP kabla (unga k povezuje modem & mrežno)?

Rad bi namreč skrajšu razdaljo med tel. vtičnico in modemom na minimum, ker mi mal upload nagaja, pa me zanima kako se pravilno imenuje ta kabel s sukano parico - telefonski kabel s sukano parico, al kako drugače? :?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 28. Avg 2006 ob 05:16

"Sukana parica" se reče, pa une konektorje naj gor naščipajo. Da se pa porabiti tudi UTP kabel (ki je oklopljen) s tem da se priklopi samo 2 žički. To naredijo skoraj v vsaki električarski ali račinalniški trgovini! Ne sme bit problem. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sce » 28. Avg 2006 ob 05:22

Meni dela 10/2 linija 10/2 :) ponavadi še kak procent več pokaže speedtest :)

Je pa res da je modem na samem (cca 1m kabla iz omarice), oddaljenost od centrale pa nevem če je 400m :D
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 28. Avg 2006 ob 14:30

Hehe SCE a pol maš ti modem kar zunaj v omarici :D Ni potrebe po taki bližini samo važno je, da se od omarice napelje kar UTP pa deluje enako ali je modem v omarici ali pa 20 metrov stran. SCE tvoja razdalja zračna do centrale je pa tam nejhe na 150m pa nevem kaj vegetiraš na tem paketu umisli si kaj hitrejšega zdaj imaš možnost :D
Slika


Lp, Kitl

Odgovori