Vključitev lokalne mreže preko dveh ruterjev

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
m5ernel
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: 4Mb + telefon
Kraj: Ljubljana

Vključitev lokalne mreže preko dveh ruterjev

Odgovor Napisal/-a m5ernel » 10. Apr 2006 ob 14:33

Zdravo.
Sem čisto nov uporabnik T-2. Imam internet in telefon (btw:čakal sem točno 14 dni, prejšnji ponedeljek so mi izklopili Telekom, v torek pa vključili T-2).
Nikakor ne morem spraviti skupaj lokalne mreže tako, da bi delalo kot prej (pri SiOLu). V LANu imam štiri PCje in tiskalniški strežnik. Povezano je z dvema ruterjema, od katerih ima eden brezžično točko. Na enem PCju teče Linux (Fedora), na treh pa WinXP.
Trenutno mi internet dela, če sta priključena dva računalnika direktno na gateway, ko pa to speljem preko ruterjev, pa tisti s prvega ruterja pridejo na intrenet, z drugega pa ne. Povezava je pa taka: od gatewaya gre en kabel na en ruter v LAN vtičnico, pa še trije PCji, tudi v LAN vtičnice, na drugi ruter gre pa drugi kabel iz gatewaya v LAN vtičnico, en kabel v PC in en kabel v tiskalniški strežnik.
Zakaj toliko ruterjev (bo kdo vprašal)? Preprosto zato, ker prvi ni imel dovolj priključkov, pa še dostopno brezžično točko sem hotel imeti.

Izkušnje, ideje, usmeritve?
Hvala,
M.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 10. Apr 2006 ob 15:16

Kaj imaš pa vklopljeno v WAN povezave na routerjih?
Pomoje bi moral met vezano: 1 kabel iz gatewaya (če s tem misliš Vooda?) v prvi router na WAN port, drugi router in ostali PCi pa v LAN porte na tem routerju.
Namreč, brez routerja imaš na T-2 lahko samo 2 računalnika (pri siolu si lahko vzpostavil 4 istočasne seje).
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 10. Apr 2006 ob 16:50

Poleg tega pa moraš na tistem routerju ki ima povezavo WAN-> Vood(škatla od T-2) nastaviti način povezave za WAN na DHCP ali Dynamic IP.
Siol je imel PPPoE.

LP

Uporabniški avatar
m5ernel
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: 4Mb + telefon
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a m5ernel » 10. Apr 2006 ob 21:52

Hvala, bom poskusil. Danes se že eno uro ukvarjam s tem, pa še ni nič.
Začasno imam usposubljena dva računalnika preko huba in enega direktno na Voodu.
Bom javil, ko mi bo uspelo.
LP!
M

Uporabniški avatar
m5ernel
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 14:09
T-2: Že imam
Paket: 4Mb + telefon
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a m5ernel » 13. Apr 2006 ob 12:44

Dela!
Samo DHCP je treba izklopiti na ruterjih in jih priklopiti kot stikala = kabel iz gatewaya (Vood) NE v WAN ampak v LAN vtičnico na ruterju.
Slika

Uporabniški avatar
bcar
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:06
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL
Kraj: Povžarija

Odgovor Napisal/-a bcar » 13. Apr 2006 ob 13:17

m5ernel napisal/-a:Dela!
Samo DHCP je treba izklopiti na ruterjih in jih priklopiti kot stikala = kabel iz gatewaya (Vood) NE v WAN ampak v LAN vtičnico na ruterju.
Malo čudno, DHCP izklučiš samo na enem routerju, tistemu, ki ni povezan na vood. Na tistem ki je povezan na vooda (obvezno WAN port), pa imaš vklučen DHCP server, na WAN povezavi pa nastaviš vrsto povezave na DHCP ali Dynamic IP.
Pa routerja morata biti med sabo povezana na LAN portih.
Edino tko je prav.

Odgovori