[Naročil sem] 1/1+IP TV+VoIP - Maribor Tabor

Splošni pogovori o T-2
Odgovori

Mislite, da v tem primeru Telekom spet nagaja T-2?

Glasovanje se je zaključilo dne 12. Jun 2007 ob 21:45

Da
8
57%
Ne
6
43%
 
Skupaj glasov: 14

Uporabniški avatar
chipxsd
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 1M/0.2M IPtv VoIP
Kraj: Velenje

[Naročil sem] 1/1+IP TV+VoIP - Maribor Tabor

Odgovor Napisal/-a chipxsd » 29. Maj 2007 ob 21:45

Lep pozdrav, vsem skupaj.

Na začetku bi rad omenil, da je ta tema namenjena zgolj debati ... dvomim, da bo rešila kakšen problem.

7.5.2007, 13:00 so na T-2 prejeli moje naročilo za 1/1, IPTV in VoIP.
28.5.2007, 12:33 pa so pri T-2 od nacionalnega operaterja prejeli odgovor, da priklop na tem naslovu oz. na tem priključku ni možen (Ni parice primerne za razvezavo).

Na servisnih straneh piše v obvestilu, da T-2 smatra, da nac. operater zavrača večji del poizvedovanj. In, da me prosijo naj naredim poizvedbo še s strani hčerinske družbe nac. operaterja (se pravi pri SiOLu).

To sem tudi storil, v naslednjem delu tega posta bo citiran email, ki sem ga poslal na info@t-2.net:
Lep pozdrav.

Preko vaših servisnih strani, sem prejel obvestilo, da na naslovu 'Levstikova ul. ##, 2000 Maribor' ni možnega priklopa za VDSL oz. da 'ni parice primerne za razvezavo'.

Na SiOLovi strani sem izpolnil obrazec za preverjanje možnosti dostopa na istem naslovu. Rezultat je bil pozitiven. Nato sem še poklical na SiOLovo info številko (080 1000). Vprašal sem jih, če bi lahko imel SiOL-ov dostop do interneta (1M / 1M) na tem naslovu z IPTV - se pravi njihov VDSL2, ki je omenjen na njihovem seznamu: http://storitve.siol.net/internet/SiOL- ... ostopnost/ (glej Maribor Tabor).
Odgovorili so mi, da v bazi še sicer nimajo preverjenega tega priključka, ampak, da je po vsej verjetnosti možno, in da bo prišel tehnik še preverit.

Zanima me, če bo možno vzeti SiOL, vam to sporočim? .. ali naj kar sprejmem njihovo ponudbo? Če bi bil priklop možen pri SiOL, bi lahko bil možen priklop tudi z vaše strani. In kako hitro bi lahko vi opravili priklop, če bi bilo seveda izvedljivo?

Moji podatki:

Naslov stalnega prebivališča: #### ####, Šalek ##, 3320 Velenje
Naslov začasnega prebivališča (kjer želim imeti dostop do interneta): #### ####, Levstikova ul. ##, 2000 Maribor

Lastnik stanovanja in priključka na slednjem naslovu je: #### #### s.p. (#### ##. #, #### #####)

Moja mobilna telefonska št.: ### ### ###

Še podatki iz vaših servisnih strani:
Številka stranke: 84#5#
Številka priključka: 84#4#

Prosim če mi lahko odgovorite v najkrajšem času. Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

Lp,
#### ####
Rad bi še omenil, da sem drugače zadovoljen naročnik T-2-jevih storitev, ki pa jih koriščam na drugem naslovu. Rad bi jih pa na trenutnem naslovu tudi (na začasnem prebivališču).

ps. Zraven pripenjam screenshot. Prikazuje, da je priklop (baje) možen s strani SiOL.
Slika
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Maj 2007 ob 22:19

Predlagam, da pri telekomu naročiš vsaj 1/1 paket in tudi podpišeš, če bo treba. Potem prideš s tem papirjem na T-2 (lahko tudi v Mariboru). Hitro bo telekom uvidel, da so se "nehote" zmotili in ti bodo dovolili imeti T-2. Se je že marsikomu pripetilo!

Stvar je v tem, da imajo kljukci v svojem pravilniku določilo, da mora miniti 1 mesec od negativnega odgovora, do naslednje možne poizvedbe. No, v tem času pa oni priklapljajo na svojega operaterja. Zelo prozorno od njih. :roll:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Flux » 30. Maj 2007 ob 10:16

Pogojni da, še zdaleč ne pomen, da je možno.
Pomoje boš dobil zavrnjeno tudi iz strani telekoma.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 30. Maj 2007 ob 10:28

Tako je, 70% možnosti je da boš dobil zavrnjeno, ker zdej majo pač novo foro, da ti lahko potem preko EMX omogočijo ADSL.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 30. Maj 2007 ob 10:29

Točno tako. Pogojni DA pomeni samo to, da bodo zadevo preverili.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
chipxsd
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 1M/0.2M IPtv VoIP
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a chipxsd » 5. Jun 2007 ob 15:43

Kot si predlagal Nimda, sem naročil SiOL + IPTV.

Danes me je klicala ženska iz Telekoma, in omenila, da lahko imam SiOLov ADSL, ampak samo če vzamem še telekomov telefon, se pravi skupno razvezan dostop.

Vprašal sem jo, zakaj je temu tako, in pravi, da na centrali ni več prostora za polno razvezane naročnike, in da bo potrebno počakati, da se centrala sprosti. Naj pokličem čez kakšne tri mesece.

K vragu naj gre Telekom ... še SiOL ne morm vzet.

Očitno mi preostane samo še k*rčeva Triera.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jun 2007 ob 16:01

Podpiši s telekomom, ampak POD POGOJEM, da vzameš VSAJ 2 mega paket. Tako se tej državno-sponzorirani mirkoti-skorumpirkoti ne bodo mogli zgovarjati, da so ti hoteli podturiti tisti svoj PCM ali ECX (ali karkoli že imajo, da nategujejo ljudi po dva ali celo po štiri hkrati na isti parici).

Vsakič, ko se jih takole dobi v prekršku, naredimo en korak naprej v smeri pravne države in svobodne družbe. Potrebni pa so materialni dokazi - zato le podpiši, da jih nasadimo kot si zaslužijo! :D
Optika 100/10

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 5. Jun 2007 ob 16:22

Očitno mi preostane samo še k*rčeva Triera.
Takšnih so-uporabnikov si uporabniki Triere niti ne želijo in ti z veseljem prepuščajo potencial xDSL kraljestva. :)

Uporabniški avatar
chipxsd
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 1M/0.2M IPtv VoIP
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a chipxsd » 5. Jun 2007 ob 16:25

Če podpišem s Telekomom bom moral plačati priključnino, potem pa še mesečno naročnino za telefon, poleg naročnine za SiOLove storitve (net + iptv)...

Preveč dela, časa in stroškov bi šlo. Žal, se bom moral obrniti na Triero.

Sklep: Telekom so barabe.
Slika

Uporabniški avatar
chipxsd
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 1M/0.2M IPtv VoIP
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a chipxsd » 5. Jun 2007 ob 16:33

bostjank napisal/-a:Takšnih so-uporabnikov si uporabniki Triere niti ne želijo in ti z veseljem prepuščajo potencial xDSL kraljestva. :)
Se opravičujem, če sem se grdo izrazil. Ampak Trieri zelo zamerim, da fizičnim osebam blokirajo porte od 1024 navzdol. Sploh pa imam slabe izkušnje z kabelskim internetom. Predvsem pa si želim T-2jev IPTV, in sem z njihovimi storitvami zelo zadovoljen.

ps: Sploh pa souporabniki Triere nimajo nobene koristi od souporabnikov ...
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Jun 2007 ob 17:14

Chipxsd - ne metati puške v koruzo. Če želiš, mi lahko daš svoje podatke na Zasebna sporočila glede te parice in se probamo potruditi, da ti uredimo storitve pri T-2. Seveda ne boš imel stroškov, če pa že, boš dobil povrnjene. :)

Cela številka priključka, kjer te telekom "heca", bo zadostovala. 8)
Optika 100/10

Odgovori