Siolovci! Nikar na T-2!

Splošni pogovori o T-2
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 27. Jul 2007 ob 14:03

Zanimivo je, da telekomarji prekinjen kabel (prekinitev je vsaj do metra natančno zmerjena!) zlotajo skupaj (po 3 urgiranjih, vsako vzame 3 DELOVNE dni). Potem gredo pa stranki z nekim ADSL modemom pokazati, da vse deluje. Uradni odgovor, ki ga dajo T-2ju je "Pri nas vse deluje".

Žal nekateri še kar naprej nasedajo na to prozorno foro nacionalparadajzarskega operaterja. :(
Optika 100/10

Uporabniški avatar
PaJo
Model
Prispevkov: 205
Pridružen: 22. Maj 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 - služba
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a PaJo » 27. Jul 2007 ob 14:10

Najbolj žalosten je konec te zgodbe, da bo človek moral plačat telekomo 44€ za novi priklop pa potem naročnino za Duo paket, ne vem kak ne morejo zrihtati v okviru lastne firme čisto preprost polni razvezan dostop in priklopit človeka tam gor, na T2 to ni bil problema. Sem imel (še imam) Amis adsl in ISDN, ko sem dal povpraševanje po T2 sem rekel da bi vzel na popolnoma novi parici (vedel sem da so še proste) in je zadeva v roku 14 dni bila urejena in vdsl2 že lepo špila več kakor mesec dni.
Tako da, ne vem folk zakaj se pustite toliko po domače povedano "nategni" s strani monopolista, ker zadeve se dajo rešit dosti boljše in elegantno, samo prave ljudi je treba pokantaktirat, recimo NN je čisto good naslov :D

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 27. Jul 2007 ob 14:35

@BOBI - če bi T-2 sploh lahko T-2 kaj delal z telekomovimi kabli...

Drugače pa še komentar na prvi post - ja trajanje odprave napake je odvisna od vrste napake. Zavedati se moramo, da ima tehnik T-2 dosti boljše naprave s sabo na terenu in lahko točneje in natančneje ugotovi, kje na liniji je napaka kot TS. Vendar pa NIČ ne more narediti, ker so linije od TS in jih lahko le oni uredijo (zlotajo skupaj). Kar ti je TS tehnik rekel je seveda smešno - to da dela ADSL še nič ne pomeni. To, da ti je povedal, da dela "odlično" je pač yurlabuča. Ena povsem verjetna možnost je, da to sploh ni res. Ker še potem ni delal T-2 je pa možno, da so "pozabili" preklopiti nazaj na našo linijo.

Pozitivne stvari: T-2 tehnik je bil prvič hitro na terenu, počakal na odgovor od TS in potem PONOVNO ugotovil isto stvar (torej TS ni naredil nič - ali pa še poslabšal zadeve).
Dvomljive stvari: aroganca T-2: kako lahko delu tehnikov govorimo aroganca saj se je naredilo praktično vse, kar je bilo možno z naše strani (3x obisk in delo na terenu). Preko telefona se pač ne more odpravit napake na liniji.
Pomembne stvari: pink ponk-a serviserjev: to je pač tako, da je TS lastnik linije in drugačni postopek sploh ni možen. Ko boš enkrat dobil optiko teh težav seveda ne bo več (tako prekinjanja kot pinkponka)
T-2 je skušal rešiti tudi tretjič, kar kaže na požrtvovalnost in trmoglavost naših tehnikov na terenu. Če si medtem odjavil storitve je to škoda.
Pomembne stvari: Na siol boš moral čakati od 30 do 45 dni. Na T-2 je priklop največ 12 delovnih dni in to samo zaradi postopkov TS.
Laži: o slabih storitvah T-2 tukaj ni ne duha ne sluha. Storitve so po tvojih besedah delale odlično, dokler je bilo z linijo vse ok.

Račun za julij se prejme in potem lahko tako kot piše v splošnih pogojih v 8 dneh pisno reklamira.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a kitl » 27. Jul 2007 ob 16:47

Produc napisal/-a:Za vse ki ne veste, kako Telekom preverja linijo:
Pride serviser,pokliče centralo,dotični preveže t-2 linijo na siolovo ADSL linijo,serviser na domu priklopi modem,če se modem postavi mu dotični operater v centrali ,oziroma operativnem centru pove hitrost s katero lahko linija obratuje.V mojem primeru je linija dosegala takšno hitrost, da bi lahko uporabljal dve televiziji.
Vsem t-2 ljubiteljem pa se opravičujem,če sem koga užalil.Moj namen je bil le opozoriti bodoče uporabnike interneta,da ni vse zlato kar se sveti!

In vse to naredi Telekomovec v T2 centrali brez vednosti. V tole jaz močno dvomim. Za testiranje linij na parici ni potreben ADSL modem.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Fry » 27. Jul 2007 ob 17:37

Že prav, da braniš T-2, ampak če pozorno rebereš prvi post:
1) tehnik T-2 ugotovi da je napaka na Telekomu
2) naslednji dan tehnik Telekoma ugotovi, da njihov ADSL na isti liniji deluje
od tu so možne štiri varijante:

a) Telekom je medtem popravil linijo in ugotovil da dela ADSL. Zelo grdo od njih, da tega niso povedali T-2, ampak kakorkoli linija je naslednji dan delovala. Pri tem je Telekom pozabi priklopiti nazaj T-2 aparature. Zelo grdo od njih!.
Ampak, kako za vraga tehnik T-2 tega ni opazil? Sam si napisal, da imate možnost ugotavljati napako do metra natančno. Le kako potem ni ugotovil, da je napaka na recimo prvih 10 m kabla (torej v centrali). Očitno ni preveril ničesar, temveč le uzvišeno ugotovil "spet ta Telekom ni napravil ničesar" Torej T-2 le ni korektno opravil svojega dela.

b) napake sploh ni bilo na telekomovih linijah, temveč je bila linija v centrali odklopljena med napravami T-2 in Telekomom. Torej recimo tistih prvih 10 m.
Velja isto kot prej. Tehnik ni korektno opravil svojega dela, ker bi z vašimi meritvami moral ugotoviti da je napaka na prvih 10 m kabla.

c)) telekom se je zlagal ko je rekel da ADSL deluje, potem pa na skrivaj čez 14-17 dni popravil linijo. Verjetno v to varijanto tudi sam ne verjameš

d) tehnik T-2, ki je preverjal prvi dan in tehnik, ki je ponovno preverjal čez nekaj dni delovanje ni ista oseba. Ker eden za drugega nista vedela kaj je bilo storjeno, je slednji takoj zvali krivdo na Telekom. Le kaj bi bilo drugega kot Telekom. Naprave v centrali delujeo, modem pa ne zazna ničesar.
Pri tem najbrž sploh ni poslušal uporabnika, ki je najbrž rekel: "ampak telekomovci so probali z ADSL, pa so rekli da dela". Najbrž je uzvišeno zamahnil z roko: "telekom pač ...." Če bi jaz bil pri uporabniku in bi mi rekel da ADSL dela, bi mi sigurno alarm v glavi povedal, da pa je le vendar nekaj narobe.

V nobeni od štirih različic, ne morem reči, da je T-2 deloval pravilno. To da je tehnik bil trikrat pri stranki ni dovolj, saj napaka ni bila odpravljena niti po tretjem obisku.Torej je bila uspešnost odprave napake = 0. To pa je edino pomembno za uporabnika.
Tudi to, da če ADSL dela še nič ne pomeni, pa da je yurlabuča, ker je rekel da dela odlično, niso ravno besede, ki bi bile v ponos. Če namreč nekje ADSL dela, bi tudi VDSL moral delovati (tu sedaj sploh ni govora o tem kako dobro), še sploh če so rekli da dela odlično.

Pa tudi te stalne trditve da vam telkomovci nagajajo. Po formalni plati verjamem, da je to res, težko pa verjamem, da bo tehnik tehniku nagajal (kakšen posameznik že mogoče). Ali je pač tudi tu problem komunikacije T-2? Morda je tudi tu komunikacija iz uzvišenosti in nezmotljivosti T-2? Če je temu tako, potem je logično, da vas telekomovci po domače povedano "ne šmirglajo".
Delam namreč v firmi, ki ravno tako ima "podnajemnike", pa nikoli ne prihaja do konfliktov med nami, čeprav so nam konkurenca. Kaj se velike glave medseboj kregajo ni naš problem, tehniki pač sodelujemo brez problemov.

Tisti, ki je bral moje poste ve, da sem kritičen do Siola, kakor tudi do T-2.
In tako bo tudi ostalo!

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a borut » 27. Jul 2007 ob 18:10

Fry napisal/-a:Če namreč nekje ADSL dela, bi tudi VDSL moral delovati (tu sedaj sploh ni govora o tem kako dobro)...
Men adsl dela, VDSL pa ne...
1.) ker nimamo VDSL kolokacije na centrali (nimamo še, ampak nismo niti na seznamu :oops: )
2.) ker sem predaleč - 5,1 km


Če pa nis z nikomer zadovolen, pol pa ni čudno, da ti nč ni kul... :roll:
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Fry » 27. Jul 2007 ob 18:26

In uporabniku se je medtem linija podaljšala na + 5km, tako da ADSL deluje, VDSL pa ne.......
A govorimo o kokretnem uporabniku, ali o imaginarnih zadevah?

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 27. Jul 2007 ob 18:32

Fry napisal/-a:2) naslednji dan tehnik Telekoma ugotovi, da njihov ADSL na isti liniji deluje
Že tu je težava. Zapisano to ni nikjer! Kaj pa govorijo tehniki TS je ne boš verjel za T-2 večinoma v popolnem nasprotju z resničnim stanjem.
a) Telekom je medtem popravil linijo in ugotovil da dela ADSL. Zelo grdo od njih, da tega niso povedali T-2
Ne grdo, neresnično.
, ampak kakorkoli linija je naslednji dan delovala. Pri tem je Telekom pozabi priklopiti nazaj T-2 aparature. Zelo grdo od njih!.
Ampak, kako za vraga tehnik T-2 tega ni opazil? Sam si napisal, da imate možnost ugotavljati napako do metra natančno. Le kako potem ni ugotovil, da je napaka na recimo prvih 10 m kabla (torej v centrali). Očitno ni preveril ničesar, temveč le uzvišeno ugotovil "spet ta Telekom ni napravil ničesar" Torej T-2 le ni korektno opravil svojega dela.
b) napake sploh ni bilo na telekomovih linijah, temveč je bila linija v centrali odklopljena med napravami T-2 in Telekomom. Torej recimo tistih prvih 10 m. Velja isto kot prej. Tehnik ni korektno opravil svojega dela, ker bi z vašimi meritvami moral ugotoviti da je napaka na prvih 10 m kabla.
Če tehnik ugotovi napako na centrali, gre takoj tja pogledat in se niti ne prijavlja na TS. Prijavlja se le, kadar se ugotovi napaka na liniji, ki je med uporabnikom in centralo.
c)) telekom se je zlagal ko je rekel da ADSL deluje, potem pa na skrivaj čez 14-17 dni popravil linijo. Verjetno v to varijanto tudi sam ne verjameš
O pa še kako! Iz lastnih izkušenj!
d) tehnik T-2, ki je preverjal prvi dan in tehnik, ki je ponovno preverjal čez nekaj dni delovanje ni ista oseba. Ker eden za drugega nista vedela kaj je bilo storjeno, je slednji takoj zvali krivdo na Telekom. Le kaj bi bilo drugega kot Telekom. Naprave v centrali delujeo, modem pa ne zazna ničesar.
Pri tem najbrž sploh ni poslušal uporabnika, ki je najbrž rekel: "ampak telekomovci so probali z ADSL, pa so rekli da dela". Najbrž je uzvišeno zamahnil z roko: "telekom pač ...." Če bi jaz bil pri uporabniku in bi mi rekel da ADSL dela, bi mi sigurno alarm v glavi povedal, da pa je le vendar nekaj narobe.
Spet pravljice. Tehniki imajo VSAKIČ s seboj napravo, ki zelo natančno izmeri, kje je napaka. Vse napake mora TS podati pisno in ta dokument gre v roke tehniku. Nesmiselno bi bilo spraševati stranko. Vse ostalo je zlonamerno nabijanje.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a borut » 27. Jul 2007 ob 18:46

Fry napisal/-a:A govorimo o kokretnem uporabniku, ali o imaginarnih zadevah?
Jaz govorim o stavku, kjer zatrjuješ, da VDSL dela povsod, kjer je ADSL... ne drži!
Tut citiran je sam ta stavek... :roll:
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a kitl » 27. Jul 2007 ob 19:16

V glavnem kakor koli že ali je to le slab splet okoliščin ali pa navadno natolcevanje, glede na to, da se je uporabnik prijavil na formu zgolj za to, da je hotel "očrniti T2" na naš forum prav tako je isto storil tudi na Siolovem formu pa verjetno še kje drugje. V glavnem želimo ti prijetno surfanje v siolovem omrežju in čim manj izpadov.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Fry » 27. Jul 2007 ob 21:02

Skratka povzetek te zgodbe je:
1) Na Telekomu so same barabe
2) Na T-2 so nezmotljivi in naredijo vse prav. Dvom v to ni dovoljen.
3) Uporabnik, ki pa ni zadovljen in si še to drzne napisati, to počne zgolj iz nizkotnih namenov škodovanja T-2

To je namreč bistvo tvojega odgovora, na mojo analizo dogodka.
Ker pač ne verujem v črno-beli svet, se pač s teboj ne morem strinjati.
Jaz ga vidim bolj v odtenkih sivine, kjer je greh več ali manj povsod.


borut, mea maxima culpa:
Ker si se pač pikolovsko obesil na tiste "zadnje centimetre" kabla kjer lahko ADSL še deluje, VDSL pa ne,
bi moral napisati da ADSL dela povsod kjer dela VDSL.
Ker pa je tu prej deloval VDSL, je tudi preizkus da ADSL deluje zadosten dokaz, da linija ni prekinjena.
Torej če dela preizkus z ADSL, bi moral delovati tudi VDSL
To pa je bil point mojega pisanja.

Rokomawh
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 30. Sep 2006 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: 8/2
Kraj: Idrija

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Rokomawh » 2. Avg 2007 ob 08:40

mitja_i napisal/-a:...Tehniki imajo VSAKIČ s seboj napravo, ki zelo natančno izmeri, kje je napaka. Vse napake mora TS podati pisno in ta dokument gre v roke tehniku. .....
Ali tehnik lahko s tako napravo ugotovi mesto napaka na liniji tudi s strani centrale? Se pravi, ne da bi prišel k stranki ampak lahko linijo preveri v centrali?
---------------
pa lep dan želim!

Rokomawh

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Flux » 3. Avg 2007 ob 12:43

Zakaj pa se t-2 ter telkomovi monterji ne domenijo za skupni obisk? Najbrz pride do vsesplosnega pretepa al kaj ;)

Zaklenjeno