Siolovci! Nikar na T-2!

Splošni pogovori o T-2
Produc
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 10:44
T-2: Še nimam

Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Produc » 27. Jul 2007 ob 11:30

13.2.2007 sem postal »srečni« uporabnik storitve T-2.Internet je deloval odlično, internetni telefon preko digitalno-analognega pretvornika pa je deloval le občasno po vsakičnem resetiranju vmesnika.V poslovalnici v Kranju sem zamenjal vmesnik za novega, vendar ni bilo spremembe. Po večtedenskem ugotavljanju možne napake sem ugotovil, da je napaka slab stik na portu modema. Po preklopu na drug port mi je stvar končno začela delovati.Po dveh mesecih delovanja pa pride datum 18.6.2007 in z njim mrk T-2. Po prijavi napake je prišel serviser T-2 in ugotovil, da je napaka na strani Telekoma. Nakar pride serviser Telekoma in ugotovi, da z linijo ni nič narobe in da njihov ADSL dela odlično. Ponovno pride serviser T-2 in zopet zvali krivdo na Telekom. Naslednji obisk je seveda zopet Telekomov in seveda ugotovitev, da je vse v najlepšem redu. Po tem zadnjem obisku skušam navezati stik z vodjem serviserjev T-2, vendar mi operater odgovori, da to pač ni mogoče. Po sedemnajstih dnevih arogance T-2 in pink ponk-a serviserjev, pobašem vso opremo in jo 4.7.2007 vrnem v poslovalnici T-2 skupaj z zahtevo za prekinitev naročniškega razmerja. Da bi bila mera polna me 20.7.2007 pokliče serviser T-2, ki pravi da se trenutno nahaja v centrali in me sprašuje, če imam modem vklopljen. Očitno pri T-2 niso podvrženi samo slabim storitvam in aroganci, ampak imajo težave tudi z vodenjem evidenc.
Pot nazaj na Siol pa je pravtako zapletena in dolgotrajna. Najprej mi mora Telekom priključiti nazaj analogni telefon(menda se plača polovična priključnina »samo« 44 evrov), ko pa podpišem pogodbo lahko šele zaprosim za Siol paket »Duo«.Čakalna doba je od 30 do 45 dni. Vsem , ki vas mika cenovna ugodnost drugih operaterjev sporočam, da ostanejo pri Siolu, ker imajo skupne serviserje s Telekomom. V primeru okvare pri drugih operaterjih in pink-ponka serviserjev vam namreč ni rešitve.
Trenutno uživam v spokojnosti tišine telefona in neuporabnega računalnika, čakam na račun T-2 za «kvalitetno« opravljeno storitev za mesec julij in upam, da zaprašen telefon oživi.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Fry » 27. Jul 2007 ob 12:03

Hja,
kot sem že napisal: največji problem T-2 je komuniciranje.
Pa vendar se ne morem v celoti strinjati s tvojo oceno.
Za prvo napako (slab stik), se verjetno lahko strinjava oba, da je take vrste, ki jo je težko odkriti. Sam tudi praviš, da si več tednov pretikal, dokler nisi ugotovil, da ima en port slab stik. Pred tem si zamenjal vmesnik v poslovalnici. Sklepam, da so ti ga brez problemov zamenjali.

Za drugo napako, se strinjam s teboj, da se T-2 ni dovolj potrudil. Namreč, četudi gre za napako na Telekomu, to ni tvoj problem. Ti imaš sklenjeno pogodbo s T-2. Res je 17 dni mnogo preveč in popolnima neopravičljivo s strani T-2. Četudi so obvestili Telekom, pa ta ni odpravil napake, bi morali "prijeti za vrat" telekomovce takoj naslednji dan, ne pa prepustiti zadevo času. Tudi v tem primeru se je pokazala največja slabost T-2: komuniciranje.

Ker si lahko slutil, da bo pot nazaj na Telekom težavna in "posuta s trnjem", menim da je bila tvoja odločitev prenagljena.
Najbrž bi ti moralo biti jasno, da bo Siol (Telekom) svoje "prebežnike", pri prehodu nazaj, kaznoval na vse mogoče načine.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a BOBI » 27. Jul 2007 ob 12:20

Sory, ampak tole meni zelo smrdi!!

Ne bom se spuščal v same tvoje kontakte med teboj, HD in monterji, bodo že drugi to preverili.
Interesantno je potem, ko ti praviš da je nastal mrk, predvidevam da ti nobena zadeva ni več delala, pride T1 mojster in ti celo dvakrat ugotovi da njihov ADSL dela brez problema :roll:
Na kakšen način pa on to vidi, da ti dela njihov ADSL, če nisi njihov naročnik :?: Lahko bi edino ugotovil da ti dela T2 net in ne T1 adsl. Ne vem mogoče je samo meril linijo :?
Zanimivo je tudi to, da ko si imel probleme, nisi znal poiskat forum, kjer bi ti pomagali, ampak sedaj, ko si "kao" odjavil, si ga pa našel :D

BULLSHIT

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a borut » 27. Jul 2007 ob 12:23

BOBI, maš point.. Sej noben ne sili nikogar ostat pri T-2-ju... Če kej ni kul, pejt plačevat tolk več na SiOL in se veži za žnj let... :twisted:
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Fry » 27. Jul 2007 ob 12:39

Na tvojo linijo lahko Telekom v centrali začasno priklopi ADSL, pri tebi pa z modemom prveri, če to dela.
Če se modem sinhronizira je za Telekom linija OK.

No to je zgolj hipotetično, saj ne vem kaj so v resnici počeli.

BOBI niso vsi uporabniki T-2 na tem (neuradnem) forumu!
Produc je pač uporabil uradne poti.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a borut » 27. Jul 2007 ob 12:44

Kako je pa možno, da on testira ADSL, nam pa pravi, da če nimaš fiksnega telefonskega priključka (PSTN al ISDN), da izvedba ADSL-ja ni možna... a gre za podoben nateg, kot so pravili, da je linija nestabilna berz ISDN?
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a BOBI » 27. Jul 2007 ob 12:53

Fry@

Od 13.02.2007, pa do 20.072007, ne najdeš foruma, potem pa ko si že odjavil v enem tednu najdeš forum da objaviš svojo tragiko in če se že enkrat tako dobro potrudiš, copy pastaš še na vse druge forume :D

Za priklop adsj-a, samo za test če dela, moraš biti pa vsaj sin od direktorja!
Zakaj pa niso priklopil recimo vdsl, da bi to isto preverili?

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a borut » 27. Jul 2007 ob 12:56

BOBI napisal/-a: Zakaj pa niso priklopil recimo vdsl, da bi to isto preverili?
Mrde jim ne dela... :oops:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 27. Jul 2007 ob 12:56

Seveda ne dela, če je bil pa kabel prekinjen. ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a borut » 27. Jul 2007 ob 13:12

Navadni Nimda napisal/-a:Seveda ne dela, če je bil pa kabel prekinjen. ;-)
Ma če je reku, da ADSL dela... Neki Telekomu ni jasn... :roll:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 27. Jul 2007 ob 13:14

borut napisal/-a:
Navadni Nimda napisal/-a:Seveda ne dela, če je bil pa kabel prekinjen. ;-)
Ma če je reku, da ADSL dela... Neki Telekomu ni jasn... :roll:
Razumeti je treba, da je v centrali parica priklopljena na T-2 opremo, ki NITI SLUČAJNO ne bo sinhronizirala ADSL modema. :o
Optika 100/10

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 27. Jul 2007 ob 13:19

BOBI napisal/-a:Fry@

Od 13.02.2007, pa do 20.072007, ne najdeš foruma, potem pa ko si že odjavil v enem tednu najdeš forum da objaviš svojo tragiko in če se že enkrat tako dobro potrudiš, copy pastaš še na vse druge forume :D

Za priklop adsj-a, samo za test če dela, moraš biti pa vsaj sin od direktorja!
Zakaj pa niso priklopil recimo vdsl, da bi to isto preverili?
Evo, že kopipaštajo:
http://forumi.siol.net/showthread.php?p ... ost1241250 :D
Optika 100/10

Produc
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 10:44
T-2: Še nimam

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Produc » 27. Jul 2007 ob 13:33

Za vse ki ne veste, kako Telekom preverja linijo:
Pride serviser,pokliče centralo,dotični preveže t-2 linijo na siolovo ADSL linijo,serviser na domu priklopi modem,če se modem postavi mu dotični operater v centrali ,oziroma operativnem centru pove hitrost s katero lahko linija obratuje.V mojem primeru je linija dosegala takšno hitrost, da bi lahko uporabljal dve televiziji.
Vsem t-2 ljubiteljem pa se opravičujem,če sem koga užalil.Moj namen je bil le opozoriti bodoče uporabnike interneta,da ni vse zlato kar se sveti!

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a Fry » 27. Jul 2007 ob 13:36

BOBI
Ne vem zakaj vztrajaš, da bi uporabnik moral poiskati in najti ta forum.
Če ga ne rabiš, ga pač ne iščeš.
Na uradni strani T-2 pa tudi ne piše "za jamranje se obrnite na neuradni forum T-2"
Potem, pa ko gre vse po zlu, začneš iskati kje bi se potožil in ga najdeš.
Logično in popolnoma človeško.

Kar se pa tiče preizkusa z ADSL jem tiče, sem zgolj omenil hipotetično možnost.
Torej, tehnična možnost v centrali je, da na bilo katero parico obesiš ADSL (VDSL) ali karkoli in preizkusiš linijo s svojo opremo (tudi svoj modem na strani uporabnika)
Če pač imaš na razpolago ADSL je to ADSL. In če bi jaz bil na mestu telekomovega tehnika, bi ravno to napravil.
To pa je seveda le "neuradni" test, ki si ga lahko tehnik privošči.

Sicer pa je vsa debata odveč, NN je napisal, da bil kabel prekinjen.

Kopipaštanje pa mora bit, saj je to obliž za Telekomove rane.

EDIT: kabel je bil prekinjen, amapk očitno od T-2 (vsaj sodeč po predhodnem postu)

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Siolovci! Nikar na T-2!

Odgovor Napisal/-a BOBI » 27. Jul 2007 ob 13:54

Navadni Nimda napisal/-a:Seveda ne dela, če je bil pa kabel prekinjen. ;-)
No pa smo našli problem!
Grdi T2 je je prekinil kabel in zadeva normalno ni delovala :evil:
Na vprašanja zakaj je bil kabel prekinjen toliko časa si pa naj vsak sam zamisli :roll:
NN, če bi povedal mojo zgodbo z T1, mi po moje ne bi nihče verjel kaj so zmožni naredit, samo da bi koga spravili stran od T2 8)

Sem pa zmeraj bolj prepričan da nisem edini, tudi pod razno ne!!

Zaklenjeno