Kje so serviserji?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Rokomawh
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 30. Sep 2006 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: 8/2
Kraj: Idrija

Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a Rokomawh » 2. Avg 2007 ob 15:22

Z današnjim dnem 7 je dni od prijave napake.
Namreč: že dober teden sem brez linije. Napaka javljena 26.7.07. Potem sem vsaj 3x poklical 059000002. T2:"....bo tehnik prišel in pogledal." Tehnika ni od nikjer. Doma "praskupnost". Trije mulci katerim sva z ženo med šolskim letom obljubljaja TV in WEB med počitnicami me "grdo gledajo". Mama me mori, ker je brez telefona in TV, češ:"..kaj sem zrihtal za enga hudiča...saj je prej pri Telekom pa vedno delalo......" Žena pravi: " kar sam pojdi pa plačaj položnice na banki, ali pa zrihtaj da bo Banka-net sped delal....". Tud jaz se "švercam" na šihtu, ča hočem na net kaj pogledat...

Razumem gužvo, dopuste, pomanjkanje kadra, vendar mi to ne bo rešilo situacije. Kje hodijo serviserji? Ne vem.. V resnici se mi zdi, da je odzivni čas - milo rečeno "nesprejemljiv"! Kaj potem to pomeni da polovici mojega dela primorske ne deluje T-2, ali pa to območje pokriva samo en serviser? Pa še to samo en dan v tednu? Se mi zdi da me imajo pri "eni firmi" malo za norca.

Počasi se poigravam z mislimi, da bi dal par evrov več na mesec - sem pokukal h konkurenci za cene :oops: - pa mam mir in storitev, ki bo delovala! (ali pa se siolovci samo hvalijo z zanesljivostjo) Izpad linije je podobno, kot okvara avtomobila. Kaj bi naredili, če bi vam avto vsake par mesecev zamrznil. In potem bi te mehanik iz dneva v dan odpravljal z : "mam gužvo. Pridem takoj ko bo možno. Mogoče še ta teden. .." Mar nebi vsak pop**dil in začel razmišljati o novem avtu?

Žalostno je to, da je bilo takih izpadov od kar mam T2 kar nekaj. In vsakič sem bolj besen. In vsakič ko linija pade, ali pa ko sredi najbolj napetega filma opazujem kockice, se sprašujem koliko časa bom še toleriral (sponzoriral) uvajanje VDSL v SLO, učenje tehnikov, pomanjkanje kadra....

@Malkec: Hvala še enkrat za posredovanje, a serviserja ni bilo. Očitno "ni utegnil".
@Navadni Nimda: Svoje podatke pošiljam še tebi (pod ZS). Sori za teženje. Kot vidiš, izkoriščam zadnje "resurse", mogoče bo tebi uspelo kaj premaknit.....
---------------
pa lep dan želim!

Rokomawh

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a madpanter » 2. Avg 2007 ob 18:52

Ne pozabi zavrnit računa za storitve :!: To je neresnost in nesposobnost če se mene vpraša :twisted: :!:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Avg 2007 ob 07:05

Rokomawh: vso srečo ti želim
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a madpanter » 3. Avg 2007 ob 08:20

O cobane ni te dolg bilo videt :mrgreen: ti je odletelo vse skupaj ? :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Avg 2007 ob 08:32

Pa sej sem dnevno do dvodnevno na forumu... res pa je, da se precej manj oglašam. :mrgreen:

Ampak tile serviserji in prijave napak pa še vedno trajajo celo večnost. Not good. :cry:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Rokomawh
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 30. Sep 2006 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: 8/2
Kraj: Idrija

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a Rokomawh » 3. Avg 2007 ob 10:29

Če sem se že javno pritožil nad T2 servisnimi storitvami, je edino pošteno, da povem tudi kako se zgodba naprej odvija.
Skratka mojster od T2 je včeraj popoldan prišel. Končno. (Hvala NN 8) ) Možakar se je zelo potrudil in temeljito preveril instalacijo, končna ugotovitev pa je : Napaka na Telekom omrežju. Pa če bo kdo pomislil, da je to kaka finta da se prevali odg. na druga ramena, lahko povem, da ni. Sem bil ves čas zraven (ubogi serviserji ker jim stranke stalno pod prste kukajo, ni res? )in je zadnje meritve opravil na vhodni omarici v zgradbo. Naredil je en kup testov s tisto svojo napravico, ki mu je pokazala kup rezultatov (ki jih jaz seveda ne znam interpretirati), med drugim pa mu je pokazala tudi razdaljo do mesta, kjer se signal "ustavi" zaradi slabega spoja na TK napeljavi . Če odmislim, da je potreboval do mene cel teden, lahko rečem o delu tehnika v resnici samo dobro. Tako glede prijaznosti, kot strokovnosti (tu seveda nisem kompetenten dajati mnenj, ampak vseeno)

Tako je torej sedaj žogica na TK strani. Bom poročal kako hitra bo reakcija in seveda odprava napake z njihove strani.

p. s. jaz sem še vedno v "praskupnosti" in še vedno sem zaradi tega jezen. Samo da zdaj trenutno nimam na koga biti....

lep vikend vsem, v ponedeljek se znova beremo... vmes pa je zame informacijski embargo
---------------
pa lep dan želim!

Rokomawh

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a Flux » 3. Avg 2007 ob 12:28

1 teden? Ta pa res mal huda. Kokr vem jih zakon zavezuje na odpravo v 3eh delovnih dneh.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 3. Avg 2007 ob 12:49

Telekom ima 3 DELOVNE dni cajta da sploh odgovori, 5 delovnih dni pa da napako (ki je pri njih ;-)) odpravijo. Boli njih državna-kita za zakon. ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Flux
Faca
Prispevkov: 138
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:16
T-2: Še nimam
Paket: Adsl 2+ 10/1
Kraj: Ljubljana -Brod
Kontakt:

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a Flux » 3. Avg 2007 ob 12:51

Pr men so se vedno prsli kuj nalsjedni dan (skurjen modem, 1x problem na centrali). Modem mi je prisel zamenjat v soboto.

Rokomawh
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 30. Sep 2006 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: 8/2
Kraj: Idrija

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a Rokomawh » 16. Avg 2007 ob 14:14

Če koga zanima, kako Telekom pridobiva nove naročnike, naj se potrudi in prebere zaključek moje zgodbe:

Sedaj mi spet vse deluje kot je treba. Napaka je bila v prekinjeni parici nekje na liniji blizu naše hiše. Serviser T2 je potreboval 1 teden po prijevi napake, da je prišel na obisk. (preveč, to je nedopustno) Ko je prišel je ugotovil, kje je težava in zadevo posredoval TK. Z vzdrževalci TK sem tudi osebno komuniciral in jih naprosil, če lahko moj primer čim prej rešijo. Po 5 dneh (3 delovni dnevi + vikend) so sporočili, da so napako odpravili. Tehniki T2 niso mogli iz centrale zaznati mojega modema. Kontaktiral sem regijskega nadzornega v Novi Gorici (prazaprav ne vem njegovega točnega naziva, ime pa tako ali tako ni pomembno. ) Zagotovil mi je, da je na "njihovi strani" vse 100% OK. Ta zdaj je dobra: Rekel mi je naj prijavim nedelovanje T2 tehnični pomoči in oni bodo izdali nalog naj TK preveri linijo.. Poklical sem tudi lokalnega TK serviserja, ki mi je prav tako zagotovil da bi moralo delovati. V 2 dneh se je ponovno oglasil serviser T2, a linije tudi on ni mogel aktivirati. Potem sva šla skupaj s serviserjem T2 na sprehod po ulici...

.... CENZURA....

Ko sva se vrnila v hišo, je čez 10 min delovalo vse, WEB, TV TEL...

A koga zanima kaj se je dogajalo v odstavku, ki je cenzuriran? Ne morem napisat, sem obljubil serviserju. Sem pa na lastne oči videl koliko velja zagotovilo TK, da je z "njihove strani vse 100% uredu". Prasci so me pustili v zraku! Dobesedno. Namreč, parica, ki bi morala povezovati mojo linijo z TK centralo je lepo bingljala v zraku.!! Čim jo je serviser T2 priklopil, je zadeva stekla. Priznam, če ne bi bil poleg, bi si mislil, da me ima za norca, saj take šlamparije niti TK ne pripisujem.

Toliko o TK in njihovi korektnosti. Serviser T2 mi je zagotovil, da nisem osamljen primer in da ima opravka s takimi "nagajanji". Vprašal sem, kakšno korist ima TK od tega zajeba*anja. In mi je povedal točno tisto, kar sem že sam slutil in skoraj storil (mea culpa) . Novo pogodbo s siolNET. Kdo pa bo čakal te T2-jevce, ki ne znajo porihtat svojih naprav. Seveda, čim bi podpisal pogodbo, bi moja linija kar naenkrat pričela brezhibno delovati. Mislim, da je tak način pridobivanja novih ( in ponovnih) naročnikov nedopusten (milo rečeno). Upam, da bo imel kdo toliko jajc, da si bo upal in uspel dokazat itako početje in odgovorne ustrezno poklicati na

Tako, to je resnična zgodba o "korektnosti" TK. Čeprav namenoma nisem uporabljal imen in nazivov, upam, da se (me) kdo od TK ne bo prepoznal v tej zgodbi in mi pričel nagajat v obliki kakšnih kratkotrajnih izklopov, motenj na liniji ipd.

Na koncu še zahvala NNju ki je zadeve spremljal prek zasebnih sporočil in ki je zadeve malo "namazal", da so bolj gladko (in hitreje) stekle. In seveda serviserju T2 za prijaznost in potrpežljivost. Pa tudi strokovnost.

Če se T2 srečuje s takimi težavami (beri: nagajanji, metanji polen pod noge), potem razumem da so njihovi serviserji tako obremenjeni. Večini uporabnikov pa šteje le končni rezultat in ta je: delujoča linija in kratek odzivni čas v primeru napake. Tu bi moral T2 še malo nadgraditi ekipe. Še taka prijaznost in strokovnost serviserja ne pomaga. Konec koncev, tudi serviser in nadzornik od TK so bili nadvse prijazni, pa so me vseeno nategnili.

lp
---------------
pa lep dan želim!

Rokomawh

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 16. Avg 2007 ob 20:35

zanimiva storija... spletno skupnost bi najbolj zanimala kaksna fotka od une parice, kako binglja...

kako ze gre tista pesmica?
"ena mala parica se je pozibavala na pajcevini..."

Rokomawh
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 30. Sep 2006 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: 8/2
Kraj: Idrija

Re: Kje so serviserji?

Odgovor Napisal/-a Rokomawh » 16. Avg 2007 ob 22:47

wifi4all napisal/-a:zanimiva storija... spletno skupnost bi najbolj zanimala kaksna fotka od une parice, kako binglja...
;-) Fotka obstaja. Pa jo nisem posnel jaz :twisted:
---------------
pa lep dan želim!

Rokomawh

Odgovori