Postopki za pridobitev T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
opasnaceca
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Avg 2007 ob 02:11
T-2: Že imam
Kraj: LJ Šiška

Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a opasnaceca » 14. Avg 2007 ob 20:52

Ojla :mrgreen:

Skoraj ves dan sem porabila za prebiranje tem na forumu, zanimamo se namreč za prehod na T-2 (optika 5/5 + telefonija + mogoče TV) :mrgreen: Zato imam nekaj vprašanj, ki jih bom zastavila kar tu, ker nisem našla odgovora na forumu oz. mi le-ti niso jasni + kljub temu da tole ni uradni T-2 forum ali T-2 help desk :mrgreen: ):

PRIJAVA
  • Torej najprej izpolnim prijavnico in počakam, da nam pošljejo pogodbo :?: In po podpisu pogodbe nam pridejo vse namontirat? :mrgreen:
  • Vidim, da vas kar nekaj ima vse tri ali pa vsaj dve tehnologiji na T-2. Ali je možno vzeti najprej samo 1, pa čez nekaj časa 2. in nato še tretjo :mrgreen: Vprašam zaradi pogodb, ki nas vežejo pri drugih operaterjih.
  • Kako je s prekinitvijo pogodb in odklopom pri drugih operaterjih? Kdo za to poskrbi, jaz ali T-2 ali oba in kdaj pride do odklopa? Ali mora priti do odklopa, kaj če pride do neljubih situacij in kaj ne dela in bi rada nazaj? Kakšne izkušnje imajo drugi uporabniki in kaj priporočate? Upam samo, da ne bo šel T-2 izklapljat kabelski dostop do TV in interneta in telefon brez moje vednosti oz. dovoljenja (kaj če ne bomo zadovoljni s T-2, ne mislim plačevat ponoven priklop nazaj :shock: ).
MONTAŽA
  • Katere aparature nam bodo postavili v stanovanju :mrgreen: V bloku in izven njega je že vse pripravljeno za optiko :mrgreen: Razen izraza modem in kabel ne poznam nobenih drugih, tako da prosim, če mi prilepite slikice oz. razložite po kmečk. :mrgreen:
  • Kako mi jih bodo postavili po stanovanju oz. ali jim jaz povem, kje bi kaj rada? Ko prideš notri, je dolg hodnik in iz njega se gre v sobe. Na hodniku je tudi priključek za telefon in elektriko in sem mislila, da bi kar tam postavili tisto zadevo, ki mora biti na samem in povezana samo z metrskim kablom. :mrgreen: Kaj potem iz njega grejo vsi kabli ven - za v računalnik, telefon in televizijo? Kolko kablov pa je to :mrgreen: Kje pa pride modem, če sploh :shock: :mrgreen:


INTERNET
  • Verjetno bo v računalnik šel isti tip kabla, kot ga imam sedaj pri kabelskem operaterju. Ali bom morala kaj spreminjat konfiguracijo v računalniku (vpisat nov ip, dns, itd.itd.)?
  • Kako je z IP številko, na straneh T-2 piše, da dobimo 2 dinamična IP, ali je to isto kot pri ADSL, ko prekineš povezavo, jo zopet vzpostaviš in imaš nov IP (Rapidshare :mrgreen: ) ali ne?
  • Ali bo naš računalnik sploh zdržal simetrično hitrost 5/5, do zdaj je bil navajen 1/128, gre za starejši računalnik z malo spomina in prostora, kjer vse dela zeeellloo počasi :mrgreen: in ne vem kako bo odreagiral na take hitrosti dl/ul, kaj če se scvre :(
  • Pri dosedanjem operaterju imamo še približno pol leta pogodbe in so rekli, da je kazen za predčasno prekinitev pogodbe 40 evrov, je to res? Torej naj počakamo, da tam poteče pogodba ali naj plačamo kazen in gremo takoj na T-2 :mrgreen:
  • Kaj za eno mašinerijo vse dobimo za priklop na internet?
TELEVIZIJA
  • S televizijo smo zadovoljni, a bom vseeno obkljukala da bi tudi T-2 TV, ali bom lahko potem na enem TVju spremljala program T-2 in Telemacha? :mrgreen: Drugače smo zadovoljni s kablovsko, programi so v redu.
  • Prav tako so mi od tam sporočili, da je pogodbena kazen za odklop 80eurov pa me zanima če je to res ali ne in če to moram sama poravnati ali da T-2 kakšno subvencijo :mrgreen: Saj nismo vezani na neko določeno obdobje z njimi, ne vem no, malo čudno. :roll:
  • Drugače vam predlagam malo več kulturnih in še kakšen poučen kanal, zanima pa me kako je z italijanskimi programi na območju Ljubljane, jih je tudi 6 (sem ne štejem SCT :mrgreen: in TV Kopra) kot na Primoskem?
  • Aha in še, kakšne aparatke bomo dobili za TV :mrgreen:


TELEFON
  • Kakšni telefoni so na voljo pri T-2? Najraje vidim, da uporabljamo ta telefon, ki smo ga do sedaj (navadn :mrgreen: ),
  • s tem da prenesem številko na T-2 s tem obrazcem, ki se mimogrede, malo razlikuje od mustra, tako da zdaj niti ne vem kaj je zahtevana priloga :? Se ta obrazec pošlje na T-2 ali Telekom in kolikšna je kazen za plačat? Spet, ali jo plačam jaz ali T-2? :mrgreen:
  • Kako se kaj sliši in kako se kaj kliče z IP telefonom, ali lahko prihaja do blokad, itd.? Kakšne so izkušnjke uporabnikov?
  • Katere aparature bomo dobili za vzpostavitev IP telefona?
RAČUNI
  • Kdaj ponavadi pridejo,
  • ali se da z njih vse razbrati (količina klicev in kam) ali lahko spremljam porabo prek interneta?
  • ali je možno plačilo prek trr ali samo na poštah, bankah in v T-2 poslovalnici na Brnčičevi (ali lahko tudi na Celovški).

Evo, mislim da je tole vse, če pa ni, bom pa še vprašala :mrgreen: Če se najde kdo (ali pa tudi več ljudi), ki mi lahko odgovorijo na ta vprašanja, se vnaprej toplo toploo zahvaljujem, saj mi boste z dejstvi, izkušnjami, priporočili, itd. pomagali, da se lažje odločim za novega operaterja :D

Lep pozdrav,
Ceca.

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a toni » 14. Avg 2007 ob 20:59

Tejle mucki bi pa najraj kar sam osebno razložil vse glede T2 :D :D :mrgreen:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 14. Avg 2007 ob 22:22

Na optiki gre vse skupaj malo drugače kot pri vdsl. Namreč, ni nujno da pooblastiš T-2 za odklope, lahko jih urediš sama ko si zadovoljna s storitvijo. Tako lahko kak mesec furaš vzporedno kabel, telefon, itd...pogodbene kazni pa boš, žal, morala poravnati sama. Prav tako lahko pri T-2 storitve prijavljaš in odjavljaš povsem poljubno. Z "modemom" (na optiki namreč ni modema, le navaden switch z optičnim priključkom) je tudi precej manj težav kot pri vdsl. Sploh ni važno da je na 1 meterskem kablu, kable ti položijo kolker hočeš (le da ni preostrih ovinkov), ven pa grejo vsi priključki (za rač., tv in telefon)...
Na računalniku vpišeš nov IP (oz., pustiš da ga pridobi sam), povezava pa se ne prekinja. Z rapidsharom ne bo nič :D. S hitrostjo ne bo težav, od mašinerije pa dobiš samo prej omenjeni switch.
Da, na enem TV dela brez težav Telemach in T-2 TV, dobiš samo vmesnik za tv (amino) ki ga priklopiš preko scarta.
Za telefon, če hočeš uporabljati trenutnega (priporočljivo!) naroči ustrezen vmesnik (ISDN ali PTSN). Od aparatov dobiš potem naročeni vmesnik (ki ga priklopiš v switch) ali pa navaden žični telefon (Belco :D), ki gre v taisti switch.
Računi prihajajo približno 15. v mesecu, porabo lahko spremljaš na servisnih straneh, plačilo pa v poslovalnicah ni možno.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a kitl » 14. Avg 2007 ob 22:26

@toni tale tvoj odgovor ji žal kaj veliko ne bo pomagal pa vendar zadeva je tako na široko zastavljena, da tudi moj odgovor ji ne bo kaj prida pomagal. :D Zato upam, da se bo kaj kmalu oglasil nekdo, ki ji bo vse to lepo na dolgo in široko razložil. Na kratko bi ti odgovoril vse z DA. Čim hitreje preklopite vse storitve na T2 pa tudi, če plačate pogodbeno kazen saj boste mesečno toliko pri varčevali, da boste s tem profitirali pogodbene kazni.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a borut » 14. Avg 2007 ob 23:34

a mi bo T-2 napeljal kable po stanovanje zastonj? :o
Slika

Uporabniški avatar
opasnaceca
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 14. Avg 2007 ob 02:11
T-2: Že imam
Kraj: LJ Šiška

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a opasnaceca » 15. Avg 2007 ob 00:33

gulikoza napisal/-a:Sploh ni važno da je na 1 meterskem kablu, kable ti položijo kolker hočeš (le da ni preostrih ovinkov), ven pa grejo vsi priključki (za rač., tv in telefon)...
Je ta switch priklopljen na elektriko, oz. kaj ga napaja? Kje sta pa dva (če se ne motim) optična kabla? :shock: A potem za ta switch ni potrebno, da je stran od vse druge elektronike?
Hmm, kje naj mi ga postavijo, verjetno nekje blizu vsem trem, ker se ne bi rada spotikala ob kable po celem stanovanju :mrgreen: (razen če grejo po stropu :mrgreen:). PS. A je možna brezžična povezava :mrgreen:
gulikoza napisal/-a:Na računalniku vpišeš nov IP (oz., pustiš da ga pridobi sam), povezava pa se ne prekinja. Z rapidsharom ne bo nič :D.


:shock: Kako ne bo nič, saj piše da sta dva dinamična IP-ja. Jaz vse dobim na rapidshare :cry:

Pozabila sem vprašati, če moram jaz prej kaj postoriti, preden mi pridejo namontirat T-2, kot recimo kupit kakšne posebne kable ali odsranit od prejšnjih operaterjev :shock:

Drugače pa najlepša hvala za odgovor ;-)
kitl napisal/-a:Čim hitreje preklopite vse storitve na T2 pa tudi, če plačate pogodbeno kazen saj boste mesečno toliko pri varčevali, da boste s tem profitirali pogodbene kazni.
Mesečne položnice za vse 3 se trenutno gibljejo med 65 in 90 evri. Po mojih izračunih naj bi se ta številka pri T-2 gibala nekje med 43 in 60 evri + če k temu prištejem pogodbeno kazen 120 evrov (tv 80 + internet 40), pomeni da jo "odplačam" v 4 do 6 mesecih, preden začnem "profitirati" :mrgreen:. Po tem času pa nam tudi že poteče pogodba, kar pa spet znese 80-180 evrov višji račun (za obdobje 6 mesecev), kot pri T-2. :? Ne vem do kakšnega zaključka sem prišla :mrgreen:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 15. Avg 2007 ob 07:53

Ja switch je priklopljen na elektriko, optični kabel je samo eden (skupaj sta zlimani dve vlakni, tako kot stereo kabli ;-)) in je zelo občutljiv tako da spotikanje ni priporočljivo. Brezžična povezava ni možna, razen potem od switcha naprej za računalnik (za tv pa pogojno...ni priporočljivo). Ta switch ni občutljiv na elektronske motnje (tako kot VDSL modem), tako da je lahko kjerkoli.

No, rapidshare bo delal, ampak dinamični IP pri T-2 lahko ostane dalj časa isti. Povezava je skos vklopljena, ne moreš narest disconnect tako kot pri siolu :D. Postorit ti ni treba nič, naj imajo majstri vse kable s sabo :D
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a toni » 15. Avg 2007 ob 10:14

Vidiš Kitl, vprašanje na vprašanje. :lol: :lol: Bolš da vso stvar mal na hec obrneš pa je. Se mi pa zdi je na forumu stvar opisana na dolgo in široko, celo bolj kot v navodilih od T2. :mrgreen: :mrgreen: . Res je treba malo pobrskat, samo so pa stvari nappisane iz lastnih izkušenje veselih uporabnikov. :D
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 15. Avg 2007 ob 10:48

moderator .... al pa @NN

vprasanje od @opasnaceca so zreli za kaksen wiki... oz za kaksno tabelo... sej forum je fajn za kaksne debate, ko pa uporabnik ali pa se celo potencialni uporabnik isce odgovore na tocno dolocena vprasanja bi rad tudi tocno dolocen odgovor: kratek in jasen

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 15. Avg 2007 ob 11:28

opasnaceca napisal/-a:PRIJAVA
  • Vidim, da vas kar nekaj ima vse tri ali pa vsaj dve tehnologiji na T-2. Ali je možno vzeti najprej samo 1, pa čez nekaj časa 2. in nato še tretjo :mrgreen: Vprašam zaradi pogodb, ki nas vežejo pri drugih operaterjih.
Ne vem sicer kako imajo narejene pakete, ampak se mi zdi da bi se dalo...
opasnaceca napisal/-a:MONTAŽA
  • Katere aparature nam bodo postavili v stanovanju :mrgreen: V bloku in izven njega je že vse pripravljeno za optiko :mrgreen: Razen izraza modem in kabel ne poznam nobenih drugih, tako da prosim, če mi prilepite slikice oz. razložite po kmečk. :mrgreen:
  • Kako mi jih bodo postavili po stanovanju oz. ali jim jaz povem, kje bi kaj rada? Ko prideš notri, je dolg hodnik in iz njega se gre v sobe. Na hodniku je tudi priključek za telefon in elektriko in sem mislila, da bi kar tam postavili tisto zadevo, ki mora biti na samem in povezana samo z metrskim kablom. :mrgreen: Kaj potem iz njega grejo vsi kabli ven - za v računalnik, telefon in televizijo? Kolko kablov pa je to :mrgreen: Kje pa pride modem, če sploh :shock: :mrgreen:
Najprej dobiš takole "napravico"
Slika
V to notr sta speljana 2 optična kabelčka... stvar je pritrjena na steno in se mi zdi da ni širša kot centimeter :)

Potem gresta iz te "napravici" naprej 2 optična kabelčka (rumena) v switch... sicer ne vem kakšnega boš dobila, ampak moj zgleda nekako takole:
Slika
iz tega switcha gredo potem naprej kabli za vse ostale stvari (tv, telefon, računalniki)... in to je ubistvu to...

Mi imamo vse skupaj rešeno tako, da je pod stropom ena polička v hodniku, pod stropom v bližini električne vtičnice, spodaj pod to poličko je omara za čevlje, tako da ima na vrhu omare prostor telefon :)
Itak se pa vse da zmeniti z monterji, ko pridejo... se skupaj pač zmenite kje bi bilo najbolje vse skupaj postaviti... ti daš kakšen predlog, oni dajo kakšnega pa so potem na koncu vsi zadovoljni...
opasnaceca napisal/-a:INTERNET
  • Ali bo naš računalnik sploh zdržal simetrično hitrost 5/5, do zdaj je bil navajen 1/128, gre za starejši računalnik z malo spomina in prostora, kjer vse dela zeeellloo počasi :mrgreen: in ne vem kako bo odreagiral na take hitrosti dl/ul, kaj če se scvre :(
  • Kaj za eno mašinerijo vse dobimo za priklop na internet?
Kar se tiče računalnika bi bilo dobro, da bi vsaj približno povedala kakšen računalnik imaš (npr.: procesor, kolk spomina...)... Ker ubistvu starejši računalnik lahko za nekoga pomeni tudi 2 ali 3 leta star računalnik... (sama sem imela pri optiki 10/10, amd sempron 2800+ in 512mb rama mejčkene težave... ni pa nujno, da je bilo to res s tem povezano, ker mi je kmalu po priklopu ta računalnik itak crknil, tako da še danes ne vem kaj in kako)
Scvrlo se pa nič ne bo... edina stvar ki se (pomoje!) lahko zgodi je ta, da ti pri polno obremenjenem dl in ul zaradi "preobremenjenosti" (ne vem boljšega izraza) računala, računalo še mejčken počasneje dela. :)

Za sam priklop na internet dobiš ubistvu samo tiste 2 stvari, ki sem jih že zgoraj napisala... iz swicha gre potem kabel za računalnik, ki ga priklopiš v mrežno kartico...
opasnaceca napisal/-a:TELEFON
  • Kakšni telefoni so na voljo pri T-2? Najraje vidim, da uporabljamo ta telefon, ki smo ga do sedaj (navadn :mrgreen: ),
  • Kako se kaj sliši in kako se kaj kliče z IP telefonom, ali lahko prihaja do blokad, itd.? Kakšne so izkušnjke uporabnikov?
  • Katere aparature bomo dobili za vzpostavitev IP telefona?
- IP telefoni so zaenkrat na voljo samo žični... Če si navajena na stari telefon (po možnosti je brezžičen) je najbolje, da vzameš samo vmesnik za navadni telefon, na ta vmesnik priključiš ta starega, pa je to to... potem pa, če si zadovoljna s tem je ok, če se pa zgodi, da t2 ponudi kakšen lušten nov telefonček pa pobereš stvari, neseš nazaj in vzameš novega...
- Se mi zdi da s tem vmenikom za navadni telefon nebi smela imeti težav in bi se dalo normalno klicati... Z IP telefoni moraš imeti pa tudi "mejčken sreče", da ti vse lepo dela, čeprav se mi zdi, da so zdaj teli telefoni, ki so v ponudbi kar vredu in da ni šumenja in takih stvari...
- Odvisno za kaj se boš odločila... če se boš odločila za IP telefon (žični), potem dobiš telefon, ki ga priklopiš v swich... če boš vzela vmesnik, potem dobiš vmesnik, ki ga priklopiš v swich... če recimo vzameš brezžični IP telefon, dobiš eno tako sprejemno enoto, ki jo priklopiš v swich, zraven pa še polnilno enoto za telefonček... tako da možnosti je kar velik :)
opasnaceca napisal/-a: RAČUNI
  • ali se da z njih vse razbrati (količina klicev in kam) ali lahko spremljam porabo prek interneta?
poraba se da spremljati preko interneta :) za račune pa ne vem točno kdaj hodijo...
opasnaceca napisal/-a:
gulikoza napisal/-a:Na računalniku vpišeš nov IP (oz., pustiš da ga pridobi sam), povezava pa se ne prekinja. Z rapidsharom ne bo nič :D.


:shock: Kako ne bo nič, saj piše da sta dva dinamična IP-ja. Jaz vse dobim na rapidshare :cry:

Pozabila sem vprašati, če moram jaz prej kaj postoriti, preden mi pridejo namontirat T-2, kot recimo kupit kakšne posebne kable ali odsranit od prejšnjih operaterjev :shock:
Ah boš pa namesto rapidshara odkrila svet torrentov... ;)

Ko so mene priklapljali, so mi napeljali kable (no, če bi imela svoje mi jih pač nebi) do enega računalnika, ene televizije in enega telefona... ostalo sem morala sama (še en tv in en računalnik)... ne vem pa kako je to danes... a napeljejo za vse al za nič več... najboljše da s telimi kabli počakaš na monterje, pa ti bodo oni povedali česa se lahko znebiš in kateri ti bodo še prav prišli...saj se nikamor ne mudi, itak oni niso odvisni od prejšnih operaterjev :)

tkole, tokle jaz vem :), ostalo naj ti pa še drugi razložijo :)

lp Nina

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Avg 2007 ob 16:39

Jaz pa sploh nimam notranje omarice.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Postopki za pridobitev T-2

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Avg 2007 ob 06:48

opasnaceca napisal/-a:Ojla :mrgreen:

Skoraj ves dan sem porabila za prebiranje tem na forumu, zanimamo se namreč za prehod na T-2 (optika 5/5 + telefonija + mogoče TV) :mrgreen: Zato imam nekaj vprašanj, ki jih bom zastavila kar tu, ker nisem našla odgovora na forumu oz. mi le-ti niso jasni + kljub temu da tole ni uradni T-2 forum ali T-2 help desk :mrgreen: ):

PRIJAVA
  • Torej najprej izpolnim prijavnico in počakam, da nam pošljejo pogodbo :?: In po podpisu pogodbe nam pridejo vse namontirat? :mrgreen:
Ja, samo ne pričakuj, da se bo takoj naslednji dan po podpisu pogodbe pojavil monter na vratih. Vse zahteva svoj čas.
opasnaceca napisal/-a: [*] Vidim, da vas kar nekaj ima vse tri ali pa vsaj dve tehnologiji na T-2. Ali je možno vzeti najprej samo 1, pa čez nekaj časa 2. in nato še tretjo :mrgreen: Vprašam zaradi pogodb, ki nas vežejo pri drugih operaterjih.[/*]
Na optiki lahko vzameš karkoli v katerikoli kombinaciji.
opasnaceca napisal/-a: [*] Kako je s prekinitvijo pogodb in odklopom pri drugih operaterjih? Kdo za to poskrbi, jaz ali T-2 ali oba in kdaj pride do odklopa? Ali mora priti do odklopa, kaj če pride do neljubih situacij in kaj ne dela in bi rada nazaj? Kakšne izkušnje imajo drugi uporabniki in kaj priporočate? Upam samo, da ne bo šel T-2 izklapljat kabelski dostop do TV in interneta in telefon brez moje vednosti oz. dovoljenja (kaj če ne bomo zadovoljni s T-2, ne mislim plačevat ponoven priklop nazaj :shock: ).[/*]
Za odklope lahko poskrbi T-2, vendar nima smisla. Naroči T-2 in ko boš zadovoljna s T-2 storitvami, odjavljal druge operaterje sama oz. T-2, če ne boš zadovoljna. Ampak mislim, da se ni za bat, da s T-2 ne bi bila zadovoljna.
opasnaceca napisal/-a:[/list]

MONTAŽA
  • Katere aparature nam bodo postavili v stanovanju :mrgreen: V bloku in izven njega je že vse pripravljeno za optiko :mrgreen: Razen izraza modem in kabel ne poznam nobenih drugih, tako da prosim, če mi prilepite slikice oz. razložite po kmečk. :mrgreen:
Dobiš optični switch, od njega naprej pa gredo UTP kabli.
opasnaceca napisal/-a: [*] Kako mi jih bodo postavili po stanovanju oz. ali jim jaz povem, kje bi kaj rada? Ko prideš notri, je dolg hodnik in iz njega se gre v sobe. Na hodniku je tudi priključek za telefon in elektriko in sem mislila, da bi kar tam postavili tisto zadevo, ki mora biti na samem in povezana samo z metrskim kablom. :mrgreen: Kaj potem iz njega grejo vsi kabli ven - za v računalnik, telefon in televizijo? Kolko kablov pa je to :mrgreen: Kje pa pride modem, če sploh :shock: :mrgreen: [/*]
Povej jim svoje želje in se ti bodo prilagodili (kam postavit optični switch ipd). Postavi ga nekam na "nevidno" mesto in da bo imel dovolj prostora za zračenje, hlajenje. Ja, od swicha naprej pa gredo UTP kabli do vseh IP naprav.
opasnaceca napisal/-a:[/list]

INTERNET
  • Verjetno bo v računalnik šel isti tip kabla, kot ga imam sedaj pri kabelskem operaterju. Ali bom morala kaj spreminjat konfiguracijo v računalniku (vpisat nov ip, dns, itd.itd.)?
Bojim se, da je tisti kabel cross over, ti pa potrebuješ straight. Dobiš ga v vsaki računalniški trgovini tako da se ne sekirat. V omrežnih nastavitvah boš morala nastaviti DHCP.
opasnaceca napisal/-a: [*] Kako je z IP številko, na straneh T-2 piše, da dobimo 2 dinamična IP, ali je to isto kot pri ADSL, ko prekineš povezavo, jo zopet vzpostaviš in imaš nov IP (Rapidshare :mrgreen: ) ali ne? [/*]
Ne. Kljub temu, da je DHCP, se ti IP ne spreminja pogosto.
opasnaceca napisal/-a: [*] Ali bo naš računalnik sploh zdržal simetrično hitrost 5/5, do zdaj je bil navajen 1/128, gre za starejši računalnik z malo spomina in prostora, kjer vse dela zeeellloo počasi :mrgreen: in ne vem kako bo odreagiral na take hitrosti dl/ul, kaj če se scvre :( [/*]
Lahko ga bo za čas uploada oz. downloada malo bremzalo... če je res star.
opasnaceca napisal/-a: [*] Pri dosedanjem operaterju imamo še približno pol leta pogodbe in so rekli, da je kazen za predčasno prekinitev pogodbe 40 evrov, je to res? Torej naj počakamo, da tam poteče pogodba ali naj plačamo kazen in gremo takoj na T-2 :mrgreen:[/*]
Kalkulator v roke in preveri, kaj se ti bolj splača.
opasnaceca napisal/-a: [*] Kaj za eno mašinerijo vse dobimo za priklop na internet?[/*]
Optični switch je vse kar potrebuješ za Internet. Za TV pa potrebuješ še Aminota, za telefon pa PSTN vmesnik, če imaš namen obdržati navadni PSTN telefon oz. ISDN vmesnik, če želiš obdržati ISDN telefon oz. če pa greš na IP telefon, ga pa dobiš v uporabo.
opasnaceca napisal/-a:[/list]

TELEVIZIJA
  • S televizijo smo zadovoljni, a bom vseeno obkljukala da bi tudi T-2 TV, ali bom lahko potem na enem TVju spremljala program T-2 in Telemacha? :mrgreen: Drugače smo zadovoljni s kablovsko, programi so v redu.
Pametno. En teden, dva tedna, mesec boš pač furala oboje hkrati dokler se ne boš odločila, katera programska shema oz. kvaliteta slike ti bolj odgovarja... nato pač odklopiš po tvojem mnenju slabšo zadevo. Pri T-2ju ni nobene pogodbene kazni, za Telemach pa si napisala, da je 80 EUR.
opasnaceca napisal/-a: [*] Prav tako so mi od tam sporočili, da je pogodbena kazen za odklop 80eurov pa me zanima če je to res ali ne in če to moram sama poravnati ali da T-2 kakšno subvencijo :mrgreen: Saj nismo vezani na neko določeno obdobje z njimi, ne vem no, malo čudno. :roll: [/*]
Ni subvencije. Za takšno podpisano pogodbo ni kriv T-2. Koliko časa že imate Telemach? 80 EUR se mi zdi pretirana cena.
opasnaceca napisal/-a: [*] Drugače vam predlagam malo več kulturnih in še kakšen poučen kanal, zanima pa me kako je z italijanskimi programi na območju Ljubljane, jih je tudi 6 (sem ne štejem SCT :mrgreen: in TV Kopra) kot na Primoskem? [/*]
[*] Aha in še, kakšne aparatke bomo dobili za TV :mrgreen: [/*]
Amino vmesnik. Malo pobrskaj po formu. Mislim, da je en statičen prispevek.
opasnaceca napisal/-a:[/list]

TELEFON
  • Kakšni telefoni so na voljo pri T-2? Najraje vidim, da uporabljamo ta telefon, ki smo ga do sedaj (navadn :mrgreen: ),
Potem naroči PSTN vmesnik.
opasnaceca napisal/-a: [*] s tem da prenesem številko na T-2 s tem obrazcem, ki se mimogrede, malo razlikuje od mustra, tako da zdaj niti ne vem kaj je zahtevana priloga :? Se ta obrazec pošlje na T-2 ali Telekom in kolikšna je kazen za plačat? Spet, ali jo plačam jaz ali T-2? :mrgreen: [/*]
Hiter pogled čez oba obrazca je videti, da je drugačen samo font, vsebina pa je ista. S Telekomom nimaš nič za delat, vse mora urejati tvoj bodoči operater - v nasprotnem izgubiš številko.
opasnaceca napisal/-a: [*] Kako se kaj sliši in kako se kaj kliče z IP telefonom, ali lahko prihaja do blokad, itd.? Kakšne so izkušnjke uporabnikov?[/*]
Mi imamo PSTN in dela OK. Sem pa na forumu slišal, da se uporabniki pritožujejo čez brezžični IP telefon. Ti pa imaš itak namen vzeti PSTN vmesnik, tako da ni problema.
opasnaceca napisal/-a: [*] Katere aparature bomo dobili za vzpostavitev IP telefona?[/*][/list]
PSTN vmesnik
opasnaceca napisal/-a:
RAČUNI
  • Kdaj ponavadi pridejo,
Mislim, da do 14 v mesecu.
opasnaceca napisal/-a: [*] ali se da z njih vse razbrati (količina klicev in kam) ali lahko spremljam porabo prek interneta?[/*]
Ne. Temu so namenjene servisne strani. Podobno kot Mobitelov Monitor.
opasnaceca napisal/-a: [*] ali je možno plačilo prek trr ali samo na poštah, bankah in v T-2 poslovalnici na Brnčičevi (ali lahko tudi na Celovški).[/*]
TRR? Misliš na trajnik. To zaenkrat še ni možno. Plačilo je možno samo na bankah, poštah oz. preko elektronskega poslovanja (Klik, ...). V T-2 poslovalnicah denarja ne sprejemajo.
opasnaceca napisal/-a:[/list]


Evo, mislim da je tole vse, če pa ni, bom pa še vprašala :mrgreen: Če se najde kdo (ali pa tudi več ljudi), ki mi lahko odgovorijo na ta vprašanja, se vnaprej toplo toploo zahvaljujem, saj mi boste z dejstvi, izkušnjami, priporočili, itd. pomagali, da se lažje odločim za novega operaterja :D

Lep pozdrav,
Ceca.
Dolžna si mi za eno jutranjo kavo. :mrgreen:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Odgovori