Sramota enaindvajsetega stoletja

Splošni pogovori o T-2
SimSim
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 30. Jul 2007 ob 13:45
T-2: Še nimam
Kraj: Spodnja Idrija

Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a SimSim » 1. Sep 2007 ob 14:23

Pozdravljeni

Moram nekam izlit svojo frustracijo čeprav zanjo ni kriv T2. Evo odgovor TK na T2 poizvedbo.

Podatki nacionalnega operaterja
Poizvedba pričeta 23.8.2007, 10:42
Poizvedba končana 31.8.2007, 9:23
Izgradnja pričeta -
Datum preklopa -
Odgovor NE
Stanje vloge CheckCompleted
Opomba pri odgovoru Ni parice primerne za razvezavo

Status pogodbe pri T-2
Datum prijave 30.7.2007, 10:56
Pogodba poslana 30.7.2007, 0:00
Pogodba vrnjena 3.8.2007, 0:00
Pogodba veljavna 3.8.2007, 0:00

Ravno tak odgovor sem dobil na Siolu preden sem dal poizvedbo na T2. Pri vsem skupaj me pa zanima, kako je to mogoče. Namreč v stanovanju (skoraj sredi mesteca) kjer živim , je že bil tel. Ko so se prejšnji lastniki odselili so odjavili telefon in jaz sem sedaj eno leto preživel brez telefona, ker se je stanovanje adaptiralo. Sedaj ko pa poskušam v stanovanje vgraditi tehnologijo 20 stoletja pa to ni mogoče. Ob vsem skupaj me pa jezi to, da je sosed ki živi cca. 50cm od mojega stanovanja lahko dobil internet, telefon in TV pred cca 6 meseci (Siol). Se pravi, da tudi T2 ne more pričakovati novih naročnikov oz. lahko računa samo na tiste, ki so do sedaj bili brez interneta a s telefonoma ali pa so imeli Siol.

Ma nej gre use skupaj - oprostite izrazu u KURAC. Me ima, da bi nesu dol na centralo dinamit pa vrgu u luft use skupaj!

Takoj v ponedeljek bom začel težit na Telekom, dahočem telefon. Me zanima kakšna bo reakcija. Če pa še to ne bo pomagalo bom pa telekomovcem jajca potrgal.

l.p.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 1. Sep 2007 ob 14:45

To je pač naš "nacionalni" operater. :mad:
Optika 100/10

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a flier » 1. Sep 2007 ob 18:48

Lahko ti recem samo srecno, v zelo podobni situaciji sem bil sam lani. Ni bilo druge kot pocakati da Telekom prenovi omrezje. Telefon bos pa lahko dobil ker za to ne potrebujes samostojne parice.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a dal » 1. Sep 2007 ob 19:16

SimSim napisal/-a:Pri vsem skupaj me pa zanima, kako je to mogoče. Namreč v stanovanju (skoraj sredi mesteca) kjer živim , je že bil tel. Ko so se prejšnji lastniki odselili so odjavili telefon in jaz sem sedaj eno leto preživel brez telefona, ker se je stanovanje adaptiralo. Sedaj ko pa poskušam v stanovanje vgraditi tehnologijo 20 stoletja pa to ni mogoče. Ob vsem skupaj me pa jezi to, da je sosed ki živi cca. 50cm od mojega stanovanja lahko dobil internet, telefon in TV pred cca 6 meseci (Siol).
Po moje so tvojo bivšo (neuporabljeno) parico porabili za soseda.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a Fry » 1. Sep 2007 ob 19:55

Poznam kar nekaj takih primerov.
(Sam sem že videl 8 uporabnikov na eno parico)
Žal boš moral počakati, da potegnejo kak novi kabel.

ju_re
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 28. Maj 2007 ob 18:17
T-2: Še nimam
Kraj: much

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a ju_re » 1. Sep 2007 ob 20:27

Fry napisal/-a:Poznam kar nekaj takih primerov.
(Sam sem že videl 8 uporabnikov na eno parico)
Žal boš moral počakati, da potegnejo kak novi kabel.

in kje si to vido...? 8 uporabnikov na eno parico

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a borutz » 1. Sep 2007 ob 21:18

ista situacija je pri moji tašči. Tam jih je na PCMih okoli 16 uporabnikov. Ni varjante da dobi, čeprav ima lahko nek drug naročnik klasično parico in ne bo nikoli naročil interneta. Naš blok je eden izmed redkih ki nima uporabnikov na pcm. Ti si verjetno v enem izmed tistih blokov kjer je dosti kablov potegnjenih še v hiše pod njimi (Šolska 1, 3..... in 10, 12). Kot zanimivost: V tistih časih ko se je montiralo še PCM naprave, sem delal še pri telekomu in veliko od teh ki jih je zmonitarnih, sem jih zmontiral jaz (pač dela se kar nadrejeni ukažejo....). Potreb po prenosu podatkov takrat še ni bilo, saj smo ta naprednjši surfali v tekstovnem načinu preko 9600 in 14400 modemov ali uporabljali BBSe, so bili PCMi pa definitivno korak naprej od dvojčkov. Namerava pa baje telekom vleči optiko po sp.Idriji in Idriji v naslednjem letu (slišal sem od nekoga iz občine in enega telekomarja. Za taščo tuhtam, da bi dal na streho eno anteno, še bolj fajn pa bi bilo če bi našel še koga za sharing,....Jaz sem trenutno v stanju "izgradnja pričeta", sem pa že od prej imel ADSL in PSTN.
Slika

SimSim
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 30. Jul 2007 ob 13:45
T-2: Še nimam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a SimSim » 2. Sep 2007 ob 10:48

Pozdravljeni

Sem včeraj pobaral enga telekomovca in mi je dokončno razblinil vse upe, da bi v kratkem dobil internet. Počakat bomo mogl dokler se telekom ne odloči nadgraditi česarkoli že, da bomo lahko dobili internet še ostali, ki smo na suhem. Tako, da mi ne preostane drugega kot, da najdem kakšnega "črnega" ponudnika v moji bližini in se tako švercam do boljših časov. Jezi me to, ker v tej naši luknji zahojeni na televiziji ne vidiš več kot tri programe.
Borutz, a bi ta tvoja antena nesla na Meline?

l.p.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a Fry » 2. Sep 2007 ob 11:07

ju_re napisal/-a:
Fry napisal/-a:Poznam kar nekaj takih primerov.
(Sam sem že videl 8 uporabnikov na eno parico)
Žal boš moral počakati, da potegnejo kak novi kabel.

in kje si to vido...? 8 uporabnikov na eno parico
V eni Telekomovi omarici.
Neka PCM zadeva. Lepo se je videlo en prihod in 8 izhodov .......

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a borutz » 2. Sep 2007 ob 11:19

SimSim napisal/-a:Pozdravljeni

Sem včeraj pobaral enga telekomovca in mi je dokončno razblinil vse upe, da bi v kratkem dobil internet. Počakat bomo mogl dokler se telekom ne odloči nadgraditi česarkoli že, da bomo lahko dobili internet še ostali, ki smo na suhem. Tako, da mi ne preostane drugega kot, da najdem kakšnega "črnega" ponudnika v moji bližini in se tako švercam do boljših časov. Jezi me to, ker v tej naši luknji zahojeni na televiziji ne vidiš več kot tri programe.
Borutz, a bi ta tvoja antena nesla na Meline?

l.p.
Zaenkrat je še nimam postavljene. Sem na Šolski 6.Preveri če vidiš na našo streho, ker izgleda da bom moral tudi jaz nekaj za taščo natuhtati. Drugače imaš še druge varijante, da prideš do televizijskih programov. Npr. preko TotalTV vidiš A-kanal in POPTV ter še kar nekaj programov. Sranje je v tem ker je začetni vložek kar nekaj evrov če se greš po pravilih. Če se greš pa "card sharing" rabiš pa internetno povezavo in smo spet tam....
Slika

SimSim
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 30. Jul 2007 ob 13:45
T-2: Še nimam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a SimSim » 2. Sep 2007 ob 11:41

Borutz bom preveru, pa ti javim. Glede na to, da sem doma čist na vrh se mogoče vid.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a KoMar » 2. Sep 2007 ob 13:41


Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a borutz » 2. Sep 2007 ob 18:33

za to stvar je bilo rečeno da so jo testirali v Ajdovščini in je dala zelo porazne rezultate. Zanimivo pa je da je ponudba na netu. Bom jutri malo poklical na telekom
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a madpanter » 2. Sep 2007 ob 19:48

EMX da dela porazno? Mojemu sodelavcu deluje odlično. Ima 1/256 paket pa mu download dela 160 upload pa 30-35 kb
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Sramota enaindvajsetega stoletja

Odgovor Napisal/-a KoMar » 2. Sep 2007 ob 21:07

Pri moji sestrični imajo tudi EMX in dela čisto kul... bolje kot dial-up je pa itak :)

Odgovori