[Imam] Doma imam 10/10, v najemniškem nimam

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
heroj
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 31. Mar 2006 ob 15:39
T-2: Še nimam
Paket: 1Mibt/256kbit in 10Mbit/10Mbit
Kraj: LJ

[Imam] Doma imam 10/10, v najemniškem nimam

Odgovor Napisal/-a heroj » 21. Apr 2006 ob 16:29

No pa da povem še svojo zgodbo ...

Ko sem opazil za t-2 sem hitro že oktobra si naročil doma 10/10 delno razvezan paket. Ker pa imam še eno lokacijo sem pa naročil za tja 1Mbit paket, kjer pa še ni bilo telefonskega priključka. Torej sem naročil na svoje ime dva paketa na dveh različnih lokacijah.

Seveda sem bil presenečen, ko so se zeeelo hitro odzvali in mi že oktobra prinesli modem (lokacija 1Mbit). Sporoči mi, da bo naslednji tedn se oglasil še Telekomovc. Seveda klica ne Telekomovca nikjer. Kličem in kličem, toda na T-2ju neki mutijo. Kličem spet čez par dni (okoli božiča), ko mi reče, da pred januarjem ne bo vedela nič. Pokličem januarja, takoj po novem letu, mi veselo sporoči ... "dobili se datum 9.2". Prej se kao Telekom in T-2 niso uspeli skoordinirat (sem bil priden in čakam). Nato pride dan 9.2, ko sta se monterja oglasila. Supr, sporočita, da na "centrali" ni priklopljeno. Se takoj uspem zmeniti za čez dobrih 10 dni, da se spet porihta. Seveda situacija ista.
Potem pa se začne dva mesca klicarjenja dvarkat tedensko. Potem mi pred tremi tedni en mulo na helpdesku od T-2ja začne pamet soliti, da meni ne bodo priklopili, saj sem predaleč itd. Ko sem se z monterjem pogovarjal je pa rekel, da bi 1Mbit paket deloval brez problemov. Telekomovc zihr boljš ve, kot pa un na centrali. No, če ni možno, naj vsaj sporočijo. Ne pa da mi zagotavljajo tudi telefon, tv, ...
Vmes se pojavi še prvi april in s tem se pojavi možnost za priklop pri meni doma. Ves presenečen ugotovim, da so celo hitro začeli migati s tem. Še večji čudež se pa zgodi, ko me prejšn tedn obvesti gospod iz T-2ja, da mi bodo danes v petek priklopili net (1Mbit paket). Jaz začnem skoraj skakati od veselja.

In danes se pa ta čudežni dan zares zgodi. Me kliče navsezgodaj zjutraj iz T-2ja, da ima modem za prinesti domov (10/10Mbit paket). Jst ves presenečen, uuu v enem dnevu dobim na dveh lokacijah net. Seveda sem se totalno uštel. Zdej ne vem kdo je zaje*** al T-2 al Telekom, ampak obveščali so me za drugo priklučitev, zgodila se je pa doma. Doma sem ves vesel da mi vse deluje, ok. ... razen moje neumnosti, ko sem ponesreč obkroži srednji varnostni paket (me stupido). Za spremembo rabijo par delovnih dni ... ???

Situacije je torej taka:
Imam net doma, neta v enosobnem stanovanju pa še vedno ni. Tudi odgovarjajo mi nič ne. Ne dobim nobene prave informacije. Žal sem čez 1500m, ko potem nobenega od sogovornikov na T-2 ne zanima moj priključek in začnejo jokat samo o preveliki dolžini. Uradno pa obvestijo itak ne. Torej za tja bo potrebno poiskati alternativno rešitev, saj so v T-2 očitno neresni. Klical sem jih zihr čez 30, pisal zihr čez 20 mailov ... situacija je pa ista. Modem imam od decembra, neta pa žal ne :(

No vsaj doma ga imam ;)

AirDevil
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:22
T-2: Še nimam
Paket: 10/2+ISDN
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a AirDevil » 21. Apr 2006 ob 17:32

Moje mnenje je da te je T-2 hotel obdržati kot stranko zato ti ni moral povedati kako in kaj s tvojim priključkom. Ker sem jaz v istem položaju seveda ne paničarim oz se obnašam do podjetja v takem stilu vendar te popolnoma razumem. T-2 te preprosto ni moral priklopiti ob tistem času vendar če si pravilno obveščen se zavedaš da T-2 izvaja testiranja povezav oz priklaplja stranke do 500m oddaljenosti. Ko bodo njihove raziskave končane bodo vsako stranko ki ni v tem rangu obvestili kako in kaj, kakšne so možnosti povezave itd. Torej ti preprosto predlagam da počakaš kakor
jaz .
Slika

heroj
Novinec
Prispevkov: 16
Pridružen: 31. Mar 2006 ob 15:39
T-2: Še nimam
Paket: 1Mibt/256kbit in 10Mbit/10Mbit
Kraj: LJ

Odgovor Napisal/-a heroj » 21. Apr 2006 ob 18:03

Sej bi bilo uizi, ko pa ne bi bil to stanovanje za oddajo ... najemnik pač želi net ;)


Bom poskušal malo vez dobiti, pa da vsaj do ene prave informacije pridm. Telekomovc je rekel, da s povezavo naj ne bi bilo težav, saj so kabli stari 3 leta. Žal pa optika, ki je napeljana ni aktivna, ker pol bi bilo tudi 100Mbit možnost :D

jump
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 22:38
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: v eni luknji

Odgovor Napisal/-a jump » 21. Apr 2006 ob 21:12

boš dobiu-prej al slej,
:twisted:

jump
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 22:38
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: v eni luknji

Odgovor Napisal/-a jump » 21. Apr 2006 ob 21:14

boš dobiu-prej al slej,malce pojajci pa bo se pa res vse dogaja prepočasi-ni prave povezave med telekomom in t-2(missing .....:(

Odgovori