[Imam] VDSL2 10/1 + telefon 2x

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Mrgastix
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 6. Sep 2006 ob 21:40
T-2: Že imam
Paket: 10/1

[Imam] VDSL2 10/1 + telefon 2x

Odgovor Napisal/-a Mrgastix » 13. Okt 2007 ob 21:16

Moja zgodba je malo daljša - T2 imam naročen že skoraj od začetka (priklopili v začetku 2006).

Začel sem z 10/2 + 2x ISDN (patton vmesnik). Download je štimal od začetka, zato nisem posebne pozornosti posvečal uploadu in tudi testa pametnega ni bilo (pri ftp je vedno bil okoli 1 Mbps). Potem so pri T2 enkrat poleti 2006 spremenili pravila in povezava se mi je blazno poslabšala. Po nekajkratnem klicanju na 02 sem izvedel, da nisem več na nekem testnem profilu, ampak imam slabih 600 kbps uploada na privzetem profilu. Download je bil še vedno okoli 10 mbps.

Tukaj moram pohvaliti T2. Sicer sem moral kar nekajkrat klicati na 02 (to sem pač dojel, da je zelo odvisno koga dobiš, zato sem težil večkrat in to vztrajno - se splača; kdor jezika špara, upload strada :mrgreen: ) ampak so poslali tehnika na dom. Ker živim v bloku, so mi testirali najprej povezavo kar v omarici in ugotovili, da je sinhronizacija enaka - inštalacija do stanovanja je bila torej OK. Na 02 so mi tudi zaupali, da je kar nekaj sosedov, ki niso v istem objektu, s podobno slabim uploadom, torej naj bi bila slaba linija do centrale v celi ulici. Tukaj naj omenim, da sem do centrale ca. 1300m po žici.

Zakaj tako na dolgo razlagam? Ker sem vmes znižal paket na bornih 1/256 (najprej 4/1¸ potem 4/512 in potem še najnižja mizerija), samo da bi telefon delal OK (imam pač klepetavo ženo, katere prijateljice imajo tudi T2 - dober izgovor za ure in ure čvekanja - ne da se pritožujem, ker to pomeni več prostega časa za računalnik :twisted: ). Potem pa sem odkril ta forum in najboljši support team.

S pomočjo Malkeca in tudi vmesnim tolaženjem Nimde, imam sedaj zopet solidno povezavo, nov modem VDSL2 in paket 10/1 ter še nekaj lufta, da lahko vsi telefoniramo. Kudos Malkecu in hvala neuradnemu forumu za vse informacije. Sedaj še čakam nek čudežni nov firmware za VDSL2 :shock: in linijo 20/10 (kao ;-) ).

Zaenkrat torej zgodba s srečnim koncem.

edit: še tole ...
Slika
Slika

Odgovori